LKL pirmenybėse „Žalgiris“ turėjo vargo su „Juventus“, tačiau nugalėjo 85:71

Artūras Milaknis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Artūras Milaknis
0

Po triuškinančio pralaimėjimo Eurolygoje atsigaunantis Kauno „Žalgiris“ (10/4) LKL čempionate pirmadienį namuose 85:71 (30:15, 16:23, 18:12, 21:21) įveikė Utenos „Juventus“ (9/14) ekipą.

Rungtynes šeimininkai pradėjo spurtu 7:0, o vėliau jų persvara buvo sumažėjusi. Vis dėlto, po 8 minučių Kauno klubas pirmavo 23:13, po serijos taiklių tritaškių. Vieną jų pataikė ir Robertas Javtokas. Puikiai pradžioje žaidė Artūras Milaknis, per 8 minutes įmetęs 10 taškų. „Žalgiris“ po 10 min. tvirtai pirmavo 30:15.

Sužaidus 3 min. antrame ketvirtyje Saulius Kulvietis buvo įmetęs 14 iš 25 „Juventus“ taškų. Tačiau „Žalgiris“ rezervų turėjo daugiau – antrajame ketvirtyje prabilo Martynas Pocius ir Vytenis Čižauskas, kartu pataikę tris tolimus metimus. Nepaisant jų indėlio „Juventus“ kovėsi ir po 20 min. sumažino atsilikimą iki vienženklės ribos – 38:46.

Po pertraukos pirmas 4 min. „Žalgiris“ pradėjo spurtu 10:2 ir susikrovė 16 taškų persvarą – 56:40. Ji jau buvo pasiekusi ir 19 taškų ribą, tačiau svečiai truputį susiėmė, pradėjo pataikyti iš patogių padėčių, ir sumažino atsilikimą – 50:64.

Sužaidus 2 min. ketvirtajame kėlinyje iš „Žalgirio“ persvaros liko 11 taškų (68:57), tačiau „Juventus“ legionieriai dukart iš eilės nepataikė iš po krepšio. Vis dėlto, A.Matthewsas įmetė dvitaškį su R.Javtoko pražanga – 60:68. Likus žaisti 3 su puse minutės skirtumas buvo 10 taškų (78:68), tačiau skubantys „Juventus“ krepšininkai daugiau skirtumo nebesumažino. Paulius Jankūnas likus žaisti pusantros minutės tritaškiu atsakė į klausimą, kas bus mačo nugalėtojas – 83:68.

„Žalgiris“: A.Milaknis (2/2 dvit., 5/10 trit.) 19, R.Javtokas (6/10 dvit., 1/1 trit.) 9 atk. kam.) 15, V.Čižauskas (2/3 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.) ir M.Pocius po 11, P.Jankūnas (12 atk. kam.) 9, V.Lipkevičius 6, T.Dimša ir M.Kupšas (6 atk. kam.) po 5, Š.Jasikevičius 4.

„Juventus“: S.Kulvietis (5/12 dvit., 3/5 trit., 5 atk. kam.) 23, A.Matthewsas (8/14 dvit.) 18, E.Stanionis 10, K.Petrukonis (6 atk. kam.) 7, K.Sheardas (8 atk. kam.) 6, J.Hazellas (1/5 dvit., 0/6 trit., 9 atk. kam.) 4, G.Matulis 2.