LKL: po pergalės Utenoje Kauno „Žalgiris“ kyla į pirmąją vietą čempionate

„Žalgirio“ suolelis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Žalgirio“ suolelis
Šaltinis: krepsinis.net
0

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse tarp Utenos „Juventus“ ir Kauno „Žalgirio“ pergalę rezultatu 82:60 (29:16, 16:21, 18:12, 19:11) iškovojo LKL čempionai. Po šios pergalės kauniečiai aplenkė Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir pakilo į pirmąją turnyrinės lentelės vietą.

Rungtynes dviem sėkmingai metimais pradėjo svečiai, tačiau Utenos krepšininkai netrukus išlygino rezultatą – 6:6, o įpusėjus ketvirčiui išsiveržė į priekį (10:9). Šeimininkus į priekį traukė Tomas Gaidamavičius, o „Žalgirio“ gretose išsiskyrė Povilas Butkevičius, taikliai užbaigęs keletą atakų iš eilės bei sugrąžinęs iniciatyvą svečiams. Kėlinuko pabaigoje sėkmingai rungtyniavo DeJuanas Collinsas, o „Juventus“ krepšininkai ėmė strigti LKL čempionų gynyboje – 16:29.

Antrame ketvirtyje šeimininkai ėmė lipti ant kulnų savo tituluotam varžovui. Gediminas Maceina ir Karolis Petrukonis vienas po kito siuntė kamuolius į „Žalgirio“ krepšį, o sužaidus beveik keturias minutes komandas jau skyrė vos du taškai – 32:34. Paulius Jankūnas pelnė du taškus su pražanga, vėliau pridėjo dar du taškus ir tai leido Kauno komandai išlaikyti iniciatyvą bei įpusėjus rungtynėms pirmauti 45:37.

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ vėl pradėjo aktyviau – šįkart svečius į priekį traukė Mantas Kalnietis, sėkmingai užbaigęs keletą atakų iš eilės (52:41). Čia pat P.Butkevičius ataką užbaigė dėjimu, Marko Popovičius prabilo iš toli ir kauniečiai nutolo bei užtikrintai užbaigė kėlinuką savo naudai – 63:49.

Ketvirtąjį kėlinuką „Juventus“ pradėjo dviem sėkmingom atakom, tačiau „Žalgiris“ atsakė spurtu 13:0 ir ramiai užbaigė rungtynes, kuriose šventė pergalę rezultatu 82:60.

„Žalgiris“: Milovanas Rakovičius 15, DeJunas Collinsas 14, Mantas Kalnietis 12 (5 rez. perd.), Tomas Delininkaitis 11.

„Juventus“: Karolis Petrukonis 10, Gediminas Maceina 9 (6 rez. perd.), Tomas Gaidamavičius 9, Gintautas Matulis 8.

Šią savaitę nepralaimėję žalgiriečiai ketvirtadienį 82:68 įveikė Bambergo „Brose Baskets“ ekipą ir išsaugojo galimybę žengti į Eurolygos „Top 16“ etapą.