2014 05 15 /20:27

LKL pusfinalyje dviženklę persvarą iššvaistęs „TonyBet“ paskutinėmis akimirkomis nusileido „Neptūnui“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijos pirmosiose rungtynėse Prienų „TonyBet“ krepšininkai namuose 77:78 (17:23, 22:13, 22:13, 16:29) nusileido Klaipėdos „Neptūnui“. Prasidedant lemiamam ketvirčiui „TonyBet“ pirmavo 61:49, tačiau neišlaikė pranašumo, o likus 14 sek.L.Kisielius prametė baudas ir leido „Neptūnui“ surengti lemiamą ataką. Pergalę uostamiesčio klubui išplėšė M.Mažeika.
Martynas Mažeika
Martynas Mažeika / Tomo Markelevičiaus nuotr.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai, kurie pirmavo 10:5 sužaidus 5 minutes. Nors prieniškiai skirtumą buvo beveik ištirpdę (14:15), tačiau „Neptūnas“ sulig ketvirčio pabaiga pirma šešiais taškais – 23:15.

Antrajame ketvirtyje žaidimas klostėsi apylygiai. „Neptūnas“ šeimininkus žudė tritaškiais, o „TonyBet“ niekaip negalėjo įmesti tolimų metimų. Vis dėlto, Ž.Janavičius perėmė kamuolį ir jo du taškais greitoje atakoje pirmą kartą išvedė „TonyBet“ į priekį, kai iki didžiosios pertraukos buvo likę pusantros minutės – 35:34. Prieš pertrauką šeimininkai pirmavo 39:36.

Sužaidus 5 min. trečiajame ketvirtyje rezultatas buvo lygus (44:44) ir „TonyBet“ ėmė siautėti. M.Lukauskis savo komandai įmetė pirmą tritaškį rungtynėse, netrukus pridėjo ir antrą. „Neptūnas“ tašku sugebėjo įmesti tik tada, kai „TonyBet“ persvara buvo dviženklė – 57:46. Per likusį ketvirčio laiką rezultatas iš esmės nepasikeitė – 61:49.

„Neptūnas“ puikiai pradėjo lemiamą ketvirtį ir, sužaidus 3 su puse minutės, ištirpdė „TonyBet“ pranašumą iki 6 taškų – 59:65. Likus pusantros minutės komandas jau skyrė metimas (70:67), tačiau M.Linkevičius įsmeigė tritaškį – 73:67.

Buvo likusi minutė. M.Runkauskas sumetė baudas, tačiau A.Valeika įkrovė iš viršaus. Prieniškiai varžovams neleido mėtyti tritaškių, o stabdė juos pražangomis. M.Mažeika įmetė dar dvi baudas, o vos iš užribio kamuolį gavęs M.Lukauskis jį prarado ir V.Vasylius įdėjo į krepšį – 73:75. L.Kisielius įmetė dvitaškį, paliko „Neptūnui“ 20 sek. ir V.Vasylius įsmeigė tritaškį (76:77). Likus 14 sek. L.Kisielius prametė abi baudas, M.Mažeika prasiveržė po krepšiu ir išplėšė pergalę „Neptūnui“.

„TonyBet“: M.Linkevičius (4/6 dvit., 2/4 trit., 6/8 baud.) 20, L.Kisielius (6/8 dvit., 3/8 baud.) 15, Ž.Janavičius (5 atk. kam., 7 rez. perd.) ir V.Čepuikaitis po 11, M.Lukauskis (2/9 trit.) ir A.Valeika po 10.

„Neptūnas“: V.Vasylius(3/4 dvit., 3/4 trit.) ir M.Mažeika (3/4 trit.) po 15, M.Runkauskas 12, J.Sinica (3/4 trit.) 11, V.Šarakauskas 9, S.Galdikas ir E.Ulanovas (7 atk. kam., 6 išprov. praž.) po 5, T.Brazeltonas 4, M.Girdžiūnas 2.

Komandų statistika: „TonyBet“ – „Neptūnas“

Dvitaškiai: 21/38 55% – 14/23 61%
Tritaškiai: 5/20 25% – 12/23 52%
Baudos: 20/32 62% – 14/15 93%
Atkovoti kam.: 27 (11/16) – 26 (3/23)
Rezultatyvūs perd.: 13 – 10