2011 12 17

LKL: šeštadienio vakaras pažymėtas dramatiškomis rungtynėmis

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato rungtynėse Klaipėdoje tarp Palangos „Naglio“ ir Klaipėdos „Neptūno“ prireikė pratęsimo, kad komandos išsiaiškintų, kuri yra stipresnė. Svečių teisėmis žaidęs „Neptūnas“ šventė pergalę rezultatu 81:73.
„Neptūno“ komandos pasitarimas
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Likus kiek daugiau nei minutei iki ketvirtojo kėlinio pabaigos priekyje buvo Palangos klubas, tačiau jau kitos atakos metu svečiai sugebėjo išlyginti rezultatą (65:65). Per likusį laiką abiems komandoms nepavyko pelnyti pergalingų taškų.

Pratęsimo pradžioje „Neptūno“ ekipa surengė sėkmingą atkarpą, spurtuodami 7:0 (66:72), ir pasiuntė aikštės šeimininkus į nokdauną, iš kurio jiems pakilti jau nebepavyko. Tuo tarpu klaipėdiečiai iškovojo dar vieną pergalę Lietuvos krepšinio pirmenybėse.

„Naglis“: Mindaugas Reminas ir Tomas Rinkevičius po 17, Dane'as Johnsonas (9 atk. kam.) 13, Nikita Barinovas 11, Bilalas Bennas (7 atk. kam.) 9.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika (9 atk. kam.) 26, Mantas Ruikis (7 atk. kam., 5 rez. perd.) 17, Laurynas Mikalauskas (10 atk. kam.) 15, Mindaugas Girdžiūnas 8.

„Šiauliai“ pranoko „Kėdainiai Triobet“ komandą

„Šiauliai“ išvykoje nugalėjo „Kėdainiai Triobet“ krepšininkus rezultatu 74:71.

Šeimininkai startavo sėkmingiau nei jų  varžovai. Sėkmingai puolime žaidę kėdainiškiai, vedini Aurimo Adomaičio, pirmavo beveik visą pirmajį kėlinį, o jam pasibaigus turėjo 7 taškų pranašumą – 18:11.

Antrajame ketvirtyje svečiai įjungė aukštesnę pavarą, surengė spurtą  ir beveik ištirpdė „Kėdainiai Triobet“ komandos persvarą (18:20, 7min.). Įpusėjus kėliniui „Šiauliai“, po Dariau Gvezdausko tolimo metimo, jau buvo priekyje (25:22). Iki didžiosios pertraukos iniciatyva jau priklausė Antano Sireikos auklėtiniams, pastarieji ilsėtis išėjo turėdami 8 taškų pranašumą – 39:31.

Trečiajame ketvirtyje „Šiauliai“ kontroliavo situaciją aikštėje ir, sužaidus tris minutes, jau rurėjo dviženklę persvarą – 48:37. Nors šeimininkai stebgėsi vytis šiauliečius, svečiai  žaidė užtikrintai ir išlaikė pakankamai saugų atotrūkį (52:40, 5min.).Po trisdešimties minučių – 60:48 „Šiaulių“ naudai.

Paskutiniame kėlinyje „Kėdiniai Triobet“ priartėjo  prie varžovų ir atkūrė intrigą (63:64, likus 3min.). Tačiau per likusį „Šiauliai“ žaidė tiksliau ir pirmąjį LKL ratą užbaigė pergale.

„Kėdainiai Triobet“: A.Adomaitis 19 (9 atk. kam.), L.Kisielius 14 (9 atk. kam.),  V.Ginevičius 12, D.McClure'as 10 (14 atk. kam.).

„Šiauliai“: R.Broadusas 16, C.Longas 15 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), V.Vasylius 13, D.Gvezdauskas 11, D.Bowlesas 8 (15 atk. kam.).

Pirmoji panevėžiečių pergalė LKL

Panevėžio „Techasas“ išvykoje nugalėjo Kauno „Baltų“ krepšininkus 88:74  ir iškovojo pirmąją pergalę LKL pirmenybėse. Oficiali Panevėžio komandos svetainė internete skelbia, jog šios rungtynės buvo paskutinės, kuomet ekipa žaidė „Techaso“ pavadinimu. Klubas taip pat pakeis ir logotipą.

Mačas Kaune prasidėjo atkakliai, didesnės iniciatyvos neturėjo nei viena, nei kita komanda. Nors „Baltai visą laiką buvo priekyje, tačiau jų persvara nebuvo didelė. Sužaidus dešimt minučių, šeimininkai pirmavo minimaliu skirtumu – 21:20.

Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštėje nesikeitė. Vyko lygi kova, dažai keitėsi pirmaujanti ekipa. Įpusėjus kėliniui, 33:32 priekyje buvo kauniečiai. Kėlinio pabaigą kiek sėkmingiau sužaidė „Techasas“, kuris, prasidėjus didžiajai pertraukai, pirmavo 43:40.

Trečiajame kėlinyje „Techasas“ įjungė aukštesnę pavarą ir pradėjo tolti nuo varžovų. Įpusėjus ketvirčiui panevėžiečiai jau turėjo dviženklį pranašumą – 56:43. Šeimininkai sunkiai rinko taškus, o “Techaso„ komanda tuo naudojosi (63:43, likus 3 min.). Po trisdešimties minučių  – 69:46 priekyje svečiai.

Paskutinis ketvirtis buvo tik formalumas. „Techaso“ komanda išlaikė pranašumą savo rankose ir šventė pirmąją pergalę čempionate.

„Baltai“: Ž.Janavičius (tritaškiai 1/5) ir M.Delašas - po 14, K.Vecvagaras 11, E.Ulanovas 10.

„Panevėžys“: O.Matulionis 19, E.Stanionis 18 (6 atk. kam.), G.Staniulis 12 (7 atk. kam.), S.Kulevičius 11, Š.Vasiliauskas 9.

„Pieno žvaigždės“ išvargo pergalę Vilniuje

Pasvalio “Pieno žvaigždės išvykoje 65:64 palaužė Vilniaus „Sakalų“ krepšininkus. Pastariesiems šį savaitgalį tai buvo jau antrasis mačas, kai reikia pripažinti varžovų pranašumą vieno taško skirtumu.

Atkakliai vykęs mačas savo apogėjų pasiekė ketvirtajame kėlinyje. Likus žaisti kiek mažiau nei 2 minutes šeimininkai pirmavo (64:62), tačiau apsigynę nuo kelių atakų iš eilės galėjo padidinti atotrūkį, bet visi metimai skriedavo pro šalį, – rungtynes aprašė bcsakalai.lt.

Likus žaisti 11 sekundžių po derinio „du prieš du“ S. Morganas pelnė dvitaškį su  D. Pukio pražanga. Realizavęs baudą amerikietis išvedė pasvaliečius į priekį – 65:64.

„Sakalų“ lemiamos atakos metu krepšys buvo tarsi užrištas – pirmasis E. Baniulio metimas išsisuko iš krepšio, kamuolį atkovojęs A. Butkevičius taip pat nepataikė, o jau su lyg finaline sirena paleistas A. Pečiukevičiaus kamuolys tikslo nepasiekė.

„Sakalai“: Paulius Joneliūnas (8 atk. kam.) 22, Evaldas Baniulis 11, Arnas Butkevičius 10, Rolandas Matulis ir Deividas Pukis po 5.

„Pieno žvaigždės“: Sylvesteris Morganas 18, Eimantas Bendžius 12, Žydrūnas Kelys (7 rez. perd.) 9, Evaldas Kairys 7.

Visgi pasvaliečių pergalę apkartino žaidėjų traumos. Dvikovos metu čiurnos traumą patyrė aukštaūgis Evaldas Kairys. Krepšininkui sužeista ta pati čiurna, po kurios traumos žaidėjas neseniai grįžo į rikiuotę.

Raumenį pasitempė Saulius Kulvietis. Dvikovoje su varžovu skaudžiai ant parketo nusileido Leroy'us Noblesas ir stipriai susimušė kelį. Visgi amerikietis jaučiasi gerai ir trauma neturėtų būti rimta.

Kiek laiko negalės žaisti E.Kairys ir S.Kulvietis, paaiškės atlikus tyrimus, rašo portalas krepšinis.net