LKL: sostinės derbyje tarp „Lietuvos ryto“ ir „Sakalų“ intriga buvo vieną kėlinį

Simas Jasaitis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Simas Jasaitis
Šaltinis: krepsinis.net
0

Sostinės derbis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate baigėsi įtikinama Vilniaus „Lietuvos ryto“ (14 pergalių ir 2 pralaimėjimai) ekipos pergale. Lietuvos čempionai savo aikštelėje rezultatu rezultatu 88:52 (21:19, 31:16, 18:8, 18:9) sutriuškino „Sakalų“ (4 pergalės ir 12 pralaimėjimų) ekipą ir paliko ją dvyliktoje turnyro lentelės pozicijoje.

Be pagrindinio įžaidėjo Khalido el Amino šiose rungtynėse žaisdami „Lietuvos ryto“ krepšininkai jau nuo pirmų mačo minučių šovė į priekį (10:2). Tačiau Rūtenio Paulausko auklėtiniai sugengė kelias sėkmingas atakas ir įpusėjus kėliniui ištirpdė beveik visą deficitą – 10:12. Visgi netrukus iš toli pataikė Simas Jasaitis, du baudų metimus pridėjo Stepas Babrauskas ir Lietuvos čempionai vėl nutolo (17:10). Vis dėlto baigiantis pirmam kėliniui šeimininkai vėl turėjo vos dviejų taškų pranašumą – 21:19.

Aleksandro Trifunovičiaus patarimų per dviejų minučių pertrauką išklausę „Lietuvos ryto“ krepšininkai žymiai pagerino žaidimą gynyboje, trijų minučių atkarpą laimėjo rezultatu 10:0 ir po Kenano Bajramovičiaus dvitaškio su pražanga pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 31:19. Įpusėjus kėliniui komandas jau skyrė penkiolika taškų (35:20), tačiau du tolimus metimus iš eilės pataikė Virginijus Sirvydis ir sumažino „Sakalų“ atsilikimą iki vienženklio – 26:35. Kėlinio pabaigoje „Lietuvos rytas“ susigrąžino dviženklį pranašumą ir po dviejų kėlinių buvo priekyje – 52:35.

Trečiame kėlinyje sužaidus keturias minutes D.J.Strawberry dvitaškiu su pražanga pirmą kartą padidino „Lietuvos ryto“ persvarą iki dvidešimties taškų – 59:39. Situacija nepakito ir per likusį ketvirčio laiką. Aistras pakurstė nebent šiurkšti Cemalio Nalgos pražanga stabdant į krepšį kamuolį dėti susirengusį Aivarą Kiaušą. Po nedidelio susistumdymo turkas buvo nubaustas nesportine pražanga, bet rezultatui didesnės įtakos tai neturėjo – 70:43.

Paskutinės dešimt minučių šiame mače tebuvo formalumas. „Lietuvos ryto“ atotrūkis viršijo trisdešimties taškų ribą (74:53) ir Lietuvos čempionai pranašumo jau neiššvaistė – 88:52.

„Lietuvos rytas“: M.Bjelica ir S.Babrauskas (dvitaškiai 3/4, baudos 6/6) – po 12, A.Jomantas (dvitaškiai 5/7) ir S.Jasaitis – po 10, M.Gecevičius 8 (5 rez. perd.), K.Bajramovičius ir S.Buterlevičius – po 7.

„Sakalai“: V.Sirvydis 17, R.Matulis 11 (7 atk. kam.), O.Varanauskas 7.