2010 05 04

LKL aukso karštligė prasidėjo „Žalgirio“ pergale Vilniuje

Aukso karštligė Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) prasidėjo Kauno „Žalgirio“ triumfu sostinės „Siemens“ arenoje. Kauniečiai pirmose finalo serijos iki keturių pergalių rungtynėse 90:77 įveikė šalies čempionų titulą ginantį Vilniaus „Lietuvos rytą“.
Vilniečiai nerado priešnuodžių galingam T.Klimavičiaus žaidimui. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Žalgirio“ krepšininkai po šios pergalės ne tik išsiveržė serijoje į priekį rezultatu 1:0, tačiau ir atsikovojo namų aikštelės pranašumą.

„Žalgirio“ pranašumas ėmė ryškėti jau pirmame kėlinyje (13:20), o antrajame svečių atotrūkis vienu metu siekė net 14 taškų (24:38).

Rimo Kurtinaičio auklėtiniams po didžiosios pertraukos pavyko savo deficitą ištirpdyti iki minimumo (55:56), tačiau galingo Tado Klimavičiaus (22 tšk., 9 atk. kam.) ir rezultatyvaus Manto Kalniečio (19 tšk.) žaidimo vedami svečiai netrukus susigrąžino saugų pranašumą (59:75) ir išsaugojo jį iki mačo pabaigos (77:90).

Antrosios LKL finalo serijos rungtynės bus žaidžiamos penktadienį, gegužės 7 dieną, Kauno sporto halėje.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis:

„Mes atrodėm klaikiai. Nesijautė jokio komandinio žaidimo, darnos, paklusnumo. Labai daug problemų turėjome puolime. Bandysime išmušti iš žaidėjų norą kiekvienam tapti herojumi. Turime žaisti komandiškai – tai yra mūsų jėga.

Serija yra ilga ir, manau, savo klaidas ištaisysime. Mūsų didžiausia problema, kad vėl nesusitvarkėme su Tadu Klimavičiumi.

Labai nusivyliau Dainiumi Šalenga, kuris sulaužė garbės kodeksą. Paskutinėmis sekundėmis nustojome gintis ir „Žalgiris“ tai aiškiai matė, bet D.Šalenga paleido tritaškį. Tai lyg dūris į nugarą.“

Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas:

„Padarėme dar tik vieną mažą žingsniuką. Aišku, smagu, kad atsikovojome savo aikštelės pranašumą. Gaila, kad šios rungtynės pareikalavo ne tik daug fizinių jėgų, bet iš rikiuotės iškrito ir trys pagrindiniai mūsų žaidėjai.

Tikiuosi, jie spės atsigauti iki antrųjų LKL finalo serijos rungtynių penktadienį. M.Brownui buvo sumuštas kelis, bet tikiu, kad toks senas vilkas kaip M.Brownas žais ir viena koja. T.Watsonui galva buvo prakirsta 4 cm, tačiau žaizda buvo susiūta ir viliuosi, jog jis galės žaisti penktadienį.

Rungtynių eiga

Startiniai komandų penketai

„Lietuvos rytas“: V.Ginevičius, M.Gecevičius, A.Jomantas, D.Zavackas ir A.Baynesas.

„Žalgiris“: A.Čapinas, M.Pocius, M.Brownas, T.Klimavičius ir T.Watsonas.

Pirmas kėlinys

Mačas prasideda kibia abiejų ekipų gynyba ir nerezultatyviomis atakomis. Pirmuosius taškus sužaidus apie dvi minutes pelno A.Jomantas (2:0). Komandoms toliau sunkiai sekasi rinkti taškus – sužaidus keturias minutes rezultatas 3:2 „Lietuvos ryto“ naudai. Sužaidus kiek daugiau nei pusę kėlinio vilniečiai išsaugo minimalų pranašumą (7:6).

M.Brownas pataiko abi baudas ir „Žalgiris“ pirmą kartą persveria svarstykles savo naudai (7:8). Tačiau šeimininkai į tai atsako sėkmingų atakų serija (11:8). Gynybą sutankinęs „Žalgiris“ perima iniciatyvą (13:18). Nors R.Kurtinaitis paprašo minutės pertraukėlės, kėlinį sėkmingiau baigia kauniečiai – susikrauna 7 taškų pranašumą (13:20).

Antras kėlinys

Svečiai nemažina tempo ir antrajame rungtynių kėlinyje (15:24) – keturis taškus iš eilės pelno M.Kalnietis. Po dar vieno sėkmingo M.Kalniečio prasiveržimo žalgiriečių persvara pirmą kartą peržengia dviženklę ribą (17:28). Skirtumas tarp ekipų svyruoja nuo 11 iki 13 taškų (21:32). Sužaista pusė kėlinio.

„Žalgiris“ didina atotrūkį iki 14 taškų (24:38), tačiau „Lietuvos rytas“ pelno keturis taškus iš eilės (28:38). Susidūręs su D.Zavacku susižeidžia T.Watsonas. Kraujuojantis amerikietis palieka aikštelę. Kėlinio pabaigoje vilniečiai sumažina deficitą iki vienženklio (32:40). Prasideda didžioji pertrauka.

Trečias kėlinys

Iš karto po pertraukos D.Maskoliūnui galvos skausmas dėl komandos aukštaūgių dar labiau paūmėja, nes susiėmęs už rankos ant suolo sėdasi M.Begičius (36:45). M.Gecevičius smeigia tritaškį, K.Bajramovičius prideda dvitaškį ir vilniečiai spurtuoja (42:47). Skirtumui tarp ekipų ištirpus iki 3 taškų (44:47) D.Maskoliūnui kantrybė trūksta ir jis prašo minutės pertraukėlės.

Po trumpo pasitarimo „Žalgirio“ persvara vėl ima augti (44:52). Šeimininkai trumpam priartėja (48:52), bet pagirtinai kovojantis T.Klimavičius pelno du taškus su pražanga, vieną baudos metimą prideda M.Brownas ir svečiai vėl nutolsta (48:56). „Žalgirio“ problemos dėl traumų dar labiau padidėja – skausmo perkreiptu veidu užsiėmęs už kelio ant atsarginių žaidėjų suolo sėdasi M.Brownas. Tuo tarpu V.Ginevičius pataiko tritaškį ir tirpdo vilniečių deficitą iki taško (55:56). T.Klimavičius į tai atsako dvitaškiu su pražanga (55:58).

T.Klimavičius dar kartą deda kamuolį iš viršaus, S.Babrauskas užsidirba pražangą puldamas ir svečiai vėl ima diktuoti sąlygas (57:62). Paskutinėmis kėlinio akimirkomis dvitaškį dar prideda M.Kalnietis (57:64).

Ketvirtas kėlinys

Lemiamo kėlinio pradžioje žalgiriečių kapitonas D.Šalenga pelno du taškus su ketvirtąja A.Jomanto pražanga ir svečiai vėl pirmauja dviženkliu skirtumu (59:69). A.Milaknis smeigia du tritaškius šūvius ir vilniečių galimybės pergalingai pradėti LKL finalo seriją tampa labai miglotos (59:75).

Komandos keičiasi taikliais tritaškiais, o iki mačo pabaigos lieka jau mažiau nei 5 minutės (68:81). Likus trims minutėms vilniečiai priartėja iki 10 taškų (73:83), tačiau T.Klimavičius toliau daužo visas R.Kurtinaičio auklėtinių gynybos užtvaras (73:85). Desperatiški vilniečių bandymai gelbėti rungtynes nesuveikia ir „Žalgiris“ švenčia pergalę rezultatu 77:90. Kauniečiai po šios pergalės finalo serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį rezultatu 1:0.