2011 03 05

LKL: Utenos „Juventus“ nepasipriešino Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams (nuotraukos)

Šešioliktąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate iškovojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ (16/2) krepšininkai. Antrąją turnyro lentelės poziciją užimantys vilniečiai savo aikštelėje 100:79 (27:18, 27:27, 19:15, 27:19) įveikė dviem laipteliais žemiau esantį Utenos „Juventus“ (11/7) klubą.
Simas Jasaitis buvo vienas rezultatyviausių, tačiau ketvirtajame kėlinyje susižeidė kelį. / Irmanto Gelūno nuotr.

Pirmasis kėlinys: Aikštės šeimininkai tiksliau pradėjo rungtynes ir po sėkmingų Simo Jasaičio bei Brado Newley atakų sužaidus keturias minutes įgijo šešių taškų pranašumą – 11:5. Arūno Vasiliausko tikslių atakų dėka svečiai likus žaisti tris minutes sugebėjo sumažinti deficitą iki keturių taškų (16:20), tačiau „Lietuvos rytas“ kėlinį baigė atkarpa 7:2 ir po pirmųjų dešimties minučių vilniečiai buvo priekyje rezultatu 27:18.

Antrasis kėlinys: Antrojo kėlinio pradžia priminė tritaškių konkursą. Į Žygimanto Šeštoko ir Jono Elvikio tikslius metimus analogiškomis atakomis atsakė Artūras Jomantas ir Steponas Babrauskas, todėl sužaidus dvi minutes komandas ir toliau skyrė devyni taškai – 33:24. Įpusėjus antrajam ketvirčiui šešis taškus pelnė Vaidas Čepukaitis, tolimą metimą pridėjo Žydrūnas Urbonas ir „Juventus“ panaikino beveik visą deficitą – 35:37. Po Ž.Šeštoko metimo iš vidutinio nuotolio rezultatas tapo lygus (39:39), tačiau vilniečiai gerokai sėkmingiau sužaidė kėlinio pabaigą ir Kenanas Bajramovičius metimu iš savo aikštės pusės gražino Lietuvos čempionams devynių taškų persvarą – 54:45.

Trečiasis kėlinys: Trečiojo kėlinio pradžioje Utenos klubui pavyko kiek priartėti (47:54), tačiau „Lietuvos rytas“ netrukus laimėjo atkarpą 6:2 ir po Cemalio Nalgos dėjimo pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 60:49. Po dviejų iš eilės S.Jasaičio tolimų metimų „Lietuvos ryto“ persvara buvo šoktelėjusi iki šešiolikos taškų (70:54), tačiau „Juventus“ komandai ketvirčio pabaigoje pavyko truputį sumažinti atsilikimą – 60:73.

Ketvirtasis kėlinys: Ketvirtajame kėlinyje sužaidus dvi minutes uteniškiai buvo sumažinę atsilikimą iki vienženklio (67:75), tačiau vienos atakos metu tritaškius pataikė S.Jasaitis ir S.Babrauskas, o „Lietuvos rytas“ vėl nutolo – 81:67. Netrukus sostinės ekipa surengė dar vieną spurtą 13:6 ir po Simo Buterlevičiaus dvitaškio aikštės šeimininkų pranašumas pirmą kartą pasiekė dvidešimties taškų ribą – 93:73. Per likusį laiką svečiams intrigos atgaivinti jau nepavyko ir „Lietuvos rytas“ iškovojo pergalę rezultatu 100:79.

„Lietuvos rytas“: J.Valančiūnas 22 (13 atk. kam.), S.Jasaitis 18, K.Bajramovičius 15, D.J.Srawberry 9, S.Babarauskas ir A.Jomantas po 8, B.Newley ir S.Buterlevičius po 5, C.Nalga ir M.Gecevičius po 4, M.Bjelica 2.

„Juventus“: A.Vasiliauskas 17, Ž.Šeštokas ir V.Čepukaitis (7 atk. kam.) – po 13, J.Elvikis 9, A.Kieža 7, A.Adomaitis 6, G.Maceina ir Ž.Urbonas – po 5, M.Pociukonis 4 (6 rez. perd.).