2014 12 15

LKL: Willo Cherry debiutas paženklintas sunkia Kauno „Žalgirio“ pergale Alytuje – 78:75

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tęsia pasirodymą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate. Pirmadienį Alytuje žalgiriečiai susitiko su „Dzūkijos“ komanda. Po trečiojo kėlinio rezultatas buvo lygus – 61:61, o rungtynių pabaigoje užsimezgė tikra intriga, tačiau žalgiriečiai išplėšė pergalę 78:75 (25:12, 19:24, 17:25, 17:14).
Paulius Jankūnas
Paulius Jankūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Likus žaisti tris minutes ketvirtajame kėlinyje, komandas skyrė vos du taškai, tačiau tuomet svarbų tritaškį pataikė Paulius Jankūnas. Likus žaisti 11 sekundžių, Vilmantas Dilys pataikė neįtikėtiną tritaškį ir mažino skirtumą iki vieno taško. Tuomet E.Ulanovas pataikė dvitaškį su pražanga, o R. Juknevičius prametė tritaškį ir Kauno „Žalgiris“ šventė pergalę.

„Žalgirį“ į priekį šiose rungtynėse vedė 22 taškus pelnęs Jamesas Andersonas. Edgaras Ulanovas pridėjo 16 taškų.

Šiame mače debiutavo ir naujasis Kauno ekipos įžaidėjas Willas Cherry, kuris per 14 minučių pelnė 9 taškus ir perėmė 3 kamuolius bei šešis kartus suklydo.

Alytiškiams 16 taškų pelnė Adamas Lapeta, Rytis Juknevičius pridėjo 15 taškų.

„Dzūkija“: Adamas Lapeta 16 tšk., Rytis Juknevičius 15 tšk. (4 at. kam., 5 rez. perd.), Giedrius Gustas ir Vilmantas Dilys 9 tšk., Artūras Jomantas 8 tšk. (6 at. kam.), Martynas Paliukėnas ir Fedoras Dmitrievas po 7, Osvaldas Mačernis ir Miralemas Halilovičius po 2 taškus.

„Žalgiris“: Jamesas Andersonas 22 (3/5 trit., 5 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 16 (3/3 trit., 5 atk. kam.), Paulius Jankūnas 10 (3/3 dvit., 6 atk. kam.), Willas Cherry 9 (3/4 dvit., 3 per. kam.), Lukas Lekavičius 7, Artūras Gudaitis 4 (4 atk. kam.), Artūras Milaknis 4, Darius Songaila 2 (2 per. kam.), Robertas Javtokas 2, Tomas Dimša 2, Vaidas Kariniauskas 0, Vytenis Lipkevičius 0.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

Rungtynės:

Susitikimas Alytuje prasidėjo Pauliaus Jankūno nesportine pražanga, o pirmuosius „Žalgirio“ taškus po atkovoto kamuolio puolime pelnė Jamesas Andersonas – 2:1. Kiek vėliau pirmųjų taškų autorius asistavo prie tritaškio linijos buvusiam Edgarui Ulanovui – 5:1. E.Ulanovas smeigė dar vieną tolimą metimą, tačiau sėkmingesnę atkarpą sužaidę šeimininkai lygino rezultatą (8:8). Penkis taškus surinko J.Andersonas, arčiau krepšio prasibrovė P.Jankūnas, o dviem taškais savo kraitį pildęs E.Ulanovas privertė minutės pertraukėlės prašyti „Dzūkijos“ trenerių štabą – 17:10. Ketvirčio pabaigoje nesustabdomai rungtyniavo Lukas Lekavičius: po jo juvelyrinio perdavimo dėjimą atliko Artūras Gudaitis bei pats įžaidėjas surinko šešis taškus iš eilės – 25:12.

Po perimto kamuolio Darius Songaila puikiai pastebėjo į puolimą nubėgusį Artūrą Milaknį, tritaškį realizavo J.Andersonas – 30:18. Baudas sumetė A.Milaknis, o užstrigusį „Žalgirio“ puolimą Gintaras Krapikas bandė atgaivinti nuo suolo pakėlęs naujausią Lietuvos čempionų pirkinį Willą Cherry (32:22). Visgi, tuomet Alytaus komanda surinko dar penkis taškus be atsako bei mažino atsilikimą – 32:27. Po minutės pertraukėlės sekė žalgiriečių atsakas: pasižymėti pavyko komandos kapitonui P.Jankūnui ir dvyliktąjį tašką pelniusiam J.Andersonui – 36:27. Be to, šeimininkai už emocijas buvo nubausti technine pražanga, o baudos metimus sumetė J.Andersonas ir Tomas Dimša (39:27). Kėlinio pabaigoje iniciatyvos ėmėsi W.Cherry, kuris pirmuosius savo taškus pelnė tolimu metimu, netrukus pasižymėjo ir dvitaškiu, o po dviejų kėlinių kauniečiai turėjo aštuonių taškų atsargą – 44:36.

Antrąją rungtynių dalį užtikrinčiau pradėjo „Dzūkija“, mažinusi atsilikimą iki minimumo – 44:43. Užsitęsusią „Žalgirio“ tylą nutraukė taiklūs E.Ulanovo baudų metimai, dvitaškį realizavo P.Jankūnas. Be to, šeimininkai užsidirbo techninę pražangą už vaidybą, kurią puikiai išnaudojo tritaškį pataikęs E.Ulanovas – 52:46. Visgi, varžovai nesutriko bei persvėrė rezultatą (52:53). Rezultatyvų reidą krepšio link atliko J.Andersonas, po jo perdavimo įspūdingai krepšį dėjimu drebino R.Javtokas – 56:55. Ketvirtį užbaigė fantastiškas J.Andersono tritaškis iš devynių metrų, tad po 30 žaidimo minučių rezultatas buvo lygus – 61:61.

Lemiamą kėlinį atidarė A.Gudaičio taiklus metimas po nusiimto kamuolio puolime, baudą pridėjo E.Ulanovas – 64:61. Puikią atkarpą sužaidė „Žalgirio“ naujokas W.Cherry. Įžaidėjas, perėmęs kamuolį, pelnė du taškus, kitoje aikštės pusėje išrašė varžovui „stogą“ bei netrukus prasiveržimu didino atotrūkį – 68:63. Svarbiu metu sudėtingą prasiveržimą realizavo J.Andersonas ir, likus 3 minutėms, ekipas teskyrė du taškai (70:68). Tuomet laisvas paliktas P.Jankūnas baudė šeimininkus tritaškiu – 73:68. Pirmuosius taškus rinko protingai sužaidęs Darius Songaila. Tiesa, „Dzūkija“ rankų nenuleido ir po Martyno Paliukėno dvitaškio atgaivino intrigą (75:72). Alytaus komanda bandė gelbėtis naudodama pražangų taktiką, bet užtikrintai baudas realizavo E.Ulanovas. Alytiškiai turėjo galimybę išplėšti pratęsimą, tačiau tritaškis skriejo po šalį ir Lietuvos čempionai įsirašė keturioliktąją pergalę LKL čempionate – 78:75.