2014 03 18

LMKL atkrintamosios varžybos prasidėjo „Sūduvos“ pergale

Marijampolės „Sūduva“ žengė link Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionato pusfinalio. Suvalkijos klubas atkakliose ir permainingose pirmosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse savo žiūrovų akivaizdoje palaužė „Uteną“ – 81:73 (13:18, 24:18, 22:16, 22:21). Antrosios serijos iki dviejų pergalių rungtynės vyks penktadienį Utenoje.
LMKL: „Jaunieji Talentai“ – „Sūduva“ – 49:77
„Sūduvos“ krepšininkės / Alfredo Pliadžio nuotr.

Sakellie Daniels vedama „Utena“ spurtavo pirmojo kėlinuko viduryje ir po Kristinos Alminaitės dvitaškio pirmavo 9 taškų persvara – 18:9. Viešnios sėkmingai gynyboje tvarkėsi su Iveta Šalkauske, kuri pirmąjį metimą pataikė tik ketvirčio pabaigoje.

Ją antrajame kėlinuke puikiai pakeitusi Ieva Prėskienytė labiausiai prisidėjo prie to, kad vos per porą minučių „Sūduvos“ deficitas sumažėtų iki minimumo – 21:22. Perėmusi iniciatyvą Marijampolės komanda nesustojo, todėl ketvirčio viduryje treneriui Alfredui Vainauskui teko prašyti minutės pertraukėlės, kai Rita Milieškienė užbaigė dvi atakas iš eilės ir sugrąžino persvarą aikštės šeimininkėms. Prieš didžiąją pertrauką „Sūduva“ pranašumas išaugo iki 7 taškų, tačiau uteniškės atsakė dviem tolimais metimais.

Po I.Prėskienytės dvitaškio su varžovės pražanga ir taiklaus baudos metimo puikiai pusę trečiojo kėlinuko sužaidusios Marijampolės krepšininkės įgijo dviženklę persvarą – 47:37. Ji laikėsi vos porą minučių. Sėkminga atkarpa atsakiusios viešnios po dviejų Monikos Aleksaitės baudos metimų priartėjo vieno metimo atstumu (49:46).

Trečiojo ketvirčio pabaigoje blykstelėjusios „Sūduvos“ snaiperės pataikė porą tritaškių iš eilės. Per pirmas dvi ketvirtojo kėlinuko minutes komandos tolimų metimų seriją pratęsė puikiai rungtynių pabaigą sužaidusi Santa Dukate, pridėjusi du tolimus metimus. Aikštės šeimininkės dar kartą susikrovė dviženklį pranašumą – 67:56.

Nors ketvirčio viduryje „Utenai“ pavyko sumažinti atsilikimą iki 5 taškų, tačiau S.Dukate pataikė dar vieną tritaškį, vėliau I.Prėskienytė atkovojo kamuolį puolime ir pelnė taškus su varžovės pražanga. Likus žaisti mažiau nei tris minutes, komandas vėl skyrė 10 taškų -79:69. Nepaisant visų uteniškių pastangų, „Sūduva“ pergalės iš rankų nepaleido.

„Sūduva“: R.Milieškienė21, S.Baliutavičiūtė ir I.Prėskienytė po 17.

„Utena“: S.Daniels (8 atk. kam.) 20, M.Aleksaitė (8 atk. kam. ir K.Alminaitė (9 atk. kam.) po 11.