2013 12 14

LMKL čempionate – sunki „Kibirkšties-VIČI“ pergalė Marijampolėje

Vilniaus „Kibirkštis-VIČI“ iškovojo 11-ąją pergalę LMKL lygoje. Lietuvos čempionės pakartojo pirmojo rato scenarijų ir po atkaklios kovos svečiuose tik ketvirtajame kėlinuke palaužė Marijampolės „Sūduvą“ 79:71 (17:23, 19:11, 16:17, 27:20). Antrąją vietą užimančios vilnietės turnyro lentelės viršuje neleido įsitvirtinti lyderėms Kauno raj. „Hoptrans-Sirenoms“.
„Kibirkšties-VIČI“ ir „Sūduvos“ rungtynės
„Kibirkšties-VIČI“ ir „Sūduvos“ rungtynės / lmkl.lt nuotr

Rungtynes geriau pradėjo aikštelės šeimininkės, tačiau po Vitos Kuktienės tritaškio penktąją minutę į priekį išsiveržė „Kibirkštis-VIČI“ – 8:9. „Sūduva“ atsakė sėkmingomis atakomis. Legionierei iš Ukrainos Olena Staščiuk pataikius tolimą metimą, Suvalkijos klubas pirmavo 4 taškų persvara.

Sėkmingo spurto kėlinuko pabaigoje dėka, antrojo ketvirčio pradžioje Marijampolės krepšininkės po dar vieno ukrainietės dvitaškio susikrovė 8 taškų pranašumą – 25:17. Bet, sužaidus keturias minutes, aikštelės šeimininkių treneriui Rimvydui Samulėnui teko prašyti minutės pertraukėlės, kai, Rima Valentienė perėmė kamuolį, užbaigė greitą ataką, o Lietuvos čempionės sumažino atsilikimą iki minimumo.

Po pertraukėlės „Sūduvos“ puolimas atsigavo. Santa Dukate realizavo baudos metimus, Ela Briedytė pridėjo dvitaškį ir, likus žaisti mažiau nei 2 minutes, marijampolietės atitrūko 34:29, bet per likusį laiką iki pertraukos taškus rinko tik viešnios. Abi seserys Šniokaitės pataikė po tritaškį, Eglė pridėjo vieną baudos metimą, o „Kibirkštis-VIČI“ ilsėtis išėjo būdama priekyje (36:34).

Trečiajame ketvirtyje „Sūduvai“ porą kartų pavyko išlyginti rezultatą, bet perimti iniciatyvos į savo rankas nesisekė. Jo pabaigoje Rita Milieškienė tolimu metimu sumažino atsilikimą iki 1 taško. Sėkmingą atkarpą aikštės šeimininkės pratęsė ketvirtojo kėlinuko pradžioje: Ieva Prėskienytė dvitaškiu vėl išvedė „Sūduvą“ į priekį, o S.Dukatei pataikius iš toli „Sūduva“ pirmavo 56:52. Atitrūkti aikštės šeimininkėms neleido puikiai žaidusi Vita Kuktienė.

Mantė Kvederavičiūtė pradėjo puikų „Kibirkšties-VIČI“ spurtą. Jo metu puolėja pelnė 8 iš 14 komandos surinktų taškų. Per porą minučių vilnietės žaibiškai atitolo – 71:63, likus žaisti mažiau nei 5 minutes. Po minutės pertraukėlės „Sūduva“ varžovių spurtą sustabdė, tačiau pergalės sostinės komanda iš rankų nepaleido.

„Sūduva“: O.Staščiuk (8 atk. kam.) 15, I.Prėskienytė 14, S.Dukate 13.

„Kibirkštis-VIČI“: V.Kuktienė (7 atk. kam.) 20, M.Kvederavičiūtė 14, L.Pikčiutė 12.