2014 01 10

LMKL: „Kibirkštis“ nutraukė „Hoptrans-Sirenų“ pergalių seriją, „Sūduva“ neturėjo vargo su „Jaunaisiais talentais“

Vilniaus „Kibirkštis-VIČI“ nutraukė Kauno r. „Hoptrans-Sirenų“ 14-os nepralaimėtų rungtynių seriją LMKL lygoje. Lietuvos čempionės išvykoje po atkaklios ir permainingos kovos įveikė savo varžoves rezultatu 59:54 (15:8, 13:17, 21:14, 10:15) ir pakilo į turnyro lentelės viršų.
„Kibirkšties“ komanda
„Kibirkšties“ komanda / Augusto Didžgalvio nuotr.

„Kibirkštis-VIČI“ įveikė „Hoptrans-Sirenas“

Netaiklių metimų ir klaidų kupino pirmojo kėlinio pabaigoje Greta Šniokaitė ir sostinės komandoje debiutavusi Marina Solopova pataikė po tritaškį, Lina Pikčiutė pridėjo dvitaškį, o „Kibirkštis-VIČI“ susikrovė 7 taškų persvarą – 15:8.

Keturias antrojo ketvirčio minutes taškus rinko tik „Hoptrans-Sirenos“. Po Kornelijos Balčiūnaitės dvitaškio su varžovės pražanga Kauno r. krepšininkės ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą – 17:15. Po minutės pertraukėlės Lietuvos čempionės spurtavo, tačiau turėtos 6 taškų persvaros neišlaikė.

Po dviejų taiklių aikštelės šeimininkių tritaškių pirmąsias rungtynes „Hoptrans-Sirenų“ ekipoje žaidusi Santa Okockytė dvitaškiu išlygino rezultatą. Iki pertraukos likusių 5 sekundžių M.Solopovai užteko persivaryti kamuolį kone per visą aikštelę ir varžovių apsuptyje pataikyti labai sudėtingą tolimą metimą – 28:25.

Permainingame trečiajame kėlinyje individualų šou surengė M.Solopova. „Kibirkšties-VIČI“ naujokė pelnė 8 taškus bei atliko puikų perdavimą Linai Pikčiutei, labiausiai prisidėdama prie dviženklės viešnių persvaros – 49:39.

„Hoptrans-Sirenos“ kovingai pradėjo paskutinį kėlinį ir per porą minučių sugebėjo priartėti vieno metimo atstumu – 48:51. Po Hollie Mershon dvitaškio užvirė tikras nervų karas, keturias minutes nė viena komanda nesugebėjo surengti rezultatyvios atakos. Vilnietės triskart surado be priežiūros paliktą L.Pikčiutę, po kurios 5 iš eilės taškų „Kibirkštis-VIČI“ nutolo 9 taškų atstumu.

Nors, likus 21 sekundei, pirmąjį savo metimą iš žaidimo pataikė Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė, iki tol prametusi 12 kartų, ir sumažino skirtumą iki 4 taškų (54:58), vilnietės pergalės iš rankų neišleido.

„Hoptrans-Sirenos“: I.Šalkauskė 17, K.Balčiūnaitė 14, M.Sauliūtė 8 taškai.

„Kibirkštis-VIČI“: L.Pikčiutė 19, M.Solopova 14, G.Šniokaitė 8 taškai.

„Sūduva“ be vargo laimėjo prieš „Jaunuosius talentus“

Trečiąją vietą užimanti Marijampolės „Sūduva“ iškovojo 11-ąją pergalę LMKL lygoje. Suvalkijos komanda išvykoje nesunkiai nugalėjo Vilniaus „Jaunuosius talentus“ – 77:49 (15:16, 15:8, 21:10, 26:15). Triskart laimėjusi jauniausia lygos ekipa lieka septinta.

Dvikovos pradžioje per minutę 7 taškų pranašumą susikrovusią „Sūduvą“ aikštelės šeimininkės pavijo pirmojo kėlinuko pabaigoje. Be atsako pelniusios 8 taškus vilnietės ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą – 16:13.

Pusę antrojo ketvirčio taškus rinko tik „Jaunieji talentai“. Po Lauritos Jurčiūtės dvitaškio sostinės komanda įgijo 7 taškų persvarą – 22:15. Santa Dukate tolimu metimu pradėjo atsakomąją „Sūduvos“ atakų bangą. Per likusį laiką iki pertraukos leidusios varžovėms pelnyti vos 2 taškus, marijampolietės perėmė iniciatyvą ir ilsėtis išėjo pirmaudamos 30:24.

Lygi kova po pertraukos truko vos 3 minutes. Ela Briedytė ir Rita Milieškienė kartu surinko 9 taškus, o „Sūduva“ susikrovė dviženklį pranašumą – 46:30. Per paskutines 10 minučių viešnios padidino persvarą ir užtikrintai laimėjo rungtynes.

„Jaunieji talentai“: L.Juškaitė 18, J.Kraujūnaitė 11, A.Bobinaitė 7 taškai.

„Sūduva“: R.Milieškienė 15, D.Saurazaitė 14, A.Kirijenko 11 taškų.

„Aistės-LSU-Paradis“ nušlavė „Rūtą-Universitetą“

Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ jau pirmoje rungtynių pusėje išsprendė visus klausimus ir rezultatu 98:52 (25:16, 27:15, 26:14, 20:7) lengvai įveikė čempionato autsaiderę Šiaulių „Rūtos-Universiteto“ komandą. Aštuonis kartus laimėjusios ir tiek pat pralaimėjimų patyrusios kaunietės išlaikė intrigą kovoje dėl ketvirtosios turnyro lentelės vietos LMKL lygoje.

Lygi kova vyko iki septintosios pirmo kėlinuko minutės, kai po Tatjanos Chacko tritaškio „Rūta-Universitetas“ sumažino atsilikimą iki 3 taškų – 12:15. Aikštelės šeimininkės atsakė devyniais „sausais“ taškais, po kurių įgijo dviženklę persvarą.

Po Rasos Knyzaitės dvitaškio kaunietės pirmavo 41:23. Šiaulietės rankų nenuleido. Urtei Bukauskaitei pataikius iš toli, skirtumas sumažėjo iki 11 taškų, tačiau dar vienu spurtu prieš didžiąją pertrauką atsakiusios „Aistės-LSU-Paradis“ savo pranašumu suabejoti neleido.

Per tris trečiojo kėlinuko minutes taškus rinko tik aikštės šeimininkės. Po Lauros Svarytės dvitaškio komandas skyrė jau 34 taškai – 65:31. Atsipalaiduoti kaunietės sau neleido iki dvikovos pabaigos, tačiau, prametusios tris paskutinius metimus, šimtojo taško pelnyti nesugebėjo.

„Aistės-LSU-Paradis“: L.Svarytė 23, N.Skadaitė 21, G.Tamašauskaitė 15 taškų.

„Rūta-Universitetas“: T.Chacko 16, I.Mikelėnaitė 11, V.Juodeikytė 9 taškai.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams