2014 02 26

LMKL pirmenybėse atsipalaidavusi „Fortūna“ vos išnešė sveiką kailį Utenoje

Klaipėdos „Fortūna“ išbarstė turėtą 21 taško pranašumą, tačiau nepaleido pergalės iš rankų Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionate. Uostamiesčio klubas išvykoje įveikė „Uteną“ rezultatu 70:65 (17:11, 25:13, 15:20, 13:21) ir iškovojo svarbią pergalę kovoje dėl ketvirtosios vietos turnyro lentelėje. Į ją taip pat pretenduojančios Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ nuo klaipėdiečių atsilieka trejomis pergalėmis, bet turi vienerias rungtynes atsargoje.
Eglė Šikšniūtė
Eglė Šikšniūtė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Aikštės šeimininkės pirmavo iki 8-osios pirmojo kėlinuko minutės. Vėliau „Fortūna“ perėmė iniciatyvą ir po Kristės Druskytės metimo pirmavo 17:11. Antrojo kėlinuko pradžioje viešnių persvara tapo dviženkle, tritaškį pataikius Linai Aglinskaitei. Prieš didžiąją pertrauką ji pataikė dar du tolimus metimus ir labiausiai prisidėjo prie to, kad Klaipėdos komanda susikrautų 21 taško pranašumą – 38:17.

Lidija Panasiuk pelnė 8 ir pirmųjų 10-ies „Utenos“ taškų trečiajame kėlinuke. Po jos dvitaškio aikštės šeimininkių taškų deficitas sumažėjo iki 15 taškų. Per anksti patikėjusios pergale „Fortūnos“ komandos treneriams teko paprašyti minutės pertraukėlės, nes iniciatyvą perėmusios uteniškės ir toliau mažino atsilikimą. Likus žaisti minutę, Rita Žilinskaitė pataikė dvitaškį, o komandas skyrė jau tik 7 taškai – 44:51.

„Fortūnai“ laikinai atsikvėpti leido du iš eilės tolimi Gabrielės Gutkauskaitės metimai, bet puikiai rungtyniavusios uteniškės ir toliau artėjo. Ketvirtajame kėlinuke įtampa pasiekė aukščiausią tašką iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms, kai R.Žilinskaitė pataikė tritaškį, sumažindama „Utenos“ atsilikimą iki minimumo – 63:64. Tačiau paskutinės minutės metu šeimininkės dukart leido varžovėms atkovoti kamuolį puolime po netaiklių metimų. Šios klaidos gynyboje ir nulėmė rungtynių baigtį.

„Utena“: S.Daniels (10 atk. kam.) 17, L.Panasiuk (9 atk. kam.) 16, R.Žilinskaitė 10.

„Fortūna“: E.Šikšniūtė 16, L.Aglinskaitė 15, G.Gutkauskaitė M.Grigalauskytė (15 atk. kam.) po 12.