2013 11 02

LMKL: prieš Eurolygos startą „Kibirkštis“ nugalėjo „Sūduvą“, „Sirenos“ įveikė „Aistes“

Ketvirtąją pergalę iš tiek pat galimų Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ (4-0) krepšininkės. Vilniaus ekipa LMKL turnyro lyderių mūšyje 62:60 (16:10, 8:14, 16:23, 22:13) nugalėjo Marijampolės „Sūduvos“ (3-1) komandą ir tapo vienvaldėmis turnyro lyderėmis. „Kibirkšties-VIČI“ komandai tai buvo paskutinė repeticija prieš lapkričio 6 dieną prasidėsiančias Eurolygos varžybas.
Rungtynių akimirka / Augusto Didžgalvio nuotr.

Mačą su „Sūduvos“ ekipa geriau pradėjo vilnietės, kurios per pirmas dešimt minučių susikrovė šešių taškų pranašumą (16:10). Antrame kėlinyje Marijampolės krepšininkės spurtavo ir išsiveržė į priekį (16:17), o po dvidešimties minučių švieslentėje degė lygus rezultatas (24:24).

Trečiojo kėlinio pradžioje nei vienai komandai nepavyko diktuoti savo sąlygų ir žaidimas buvo lygus, tačiau antroje ketvirčio dalyje sėkmingą žaidimą puolime pademonstravusios „Sūduvos“ krepšininkės į priekį išsiveržė septyniais taškais. Tačiau Vilniaus klubas nežadėjo pasiduoti. Sukaupusios visas jėgas ir pagerinusios žaidimą gynyboje „Kibirkštis-VIČI“ likus trims minutėms priartėjo iki minimumo (58:59), o likus pusei minutės rezultatas buvo lygus (60:60).

​Likus aštuonioms sekundėms Gretos Šniokaitės metimas buvo netikslus, tačiau kamuolį po krepšiu atkovojo Lina Pikčiutė ir pelnė du taškus, taip išvedama Vilniaus klubą į priekį (62:60). Po Rimvydo Samulėno paprašytos minutės pertraukėlės „Sūduvos“ komanda rezultatyvios atakos suorganizuoti nesugebėjo. Olenkos Staščuk metimas tikslo nepasiekė, o Sandra Baliutavičiūtė kamuolį prarado.

„Kibirkštis“: Vita Kuktienė 14, Greta Šniokaitė 13 taškų, Ieva Krastina 12.

„Sūduva“: Sandra Baliutavičiūtė ir Dovilė Saurazaitė po 13.

Trečią pergalę iš eilės iškovojo Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ (3-1) ekipa. Lino Šalkaus krepšininkės savo aikštėje 72:61 (15:16, 22:21, 25:15, 10:9) įveikė Kauno „Aisčių-LSU-Paradis“ (2-2) krepšininkes.

„Hoptrans-Sirenos“ kiek sunkokai įsibėgėjo ir prasidėjus antrai mačo pusei dar atsilikinėjo (37:40), tačiau netrukus spurtavo 9:0 bei persvėrė rezultatą (46:40, 23-ąją min.).

Šeimininkės trečiame kėlinyje dar kartą šovė į priekį 14:5 bei susikrovė dviženklę persvarą (62:50, 30-ąją min.), kurios per paskutinį ketvirtį nebeiššvaistė.

„Hoptrans-Sirenos“: Iveta Šalkauskė 26, Eglė Tarasevičiūtė (9 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė po 13.

„Aistės-LSU-Paradis“: Laura Svarytė (12 atk. kam., 4/6 trit.) 23, Neringa Skadaitė (10 kld.) 11 , Jolanta Marmienė (9 išpr. praž.) 8.

Kitas rungtynes „Hoptrans-Sirenos“ trečiadienį (11.06) žais vėl namuose, kuomet susitiks su Šiaulių „Rūtos-Universiteto“ klubu, o „Aistės-LSU-Paradis“ penktadienį (11.08) taip pat savo aikštėje egzaminuos Klaipėdos „Fortūnos“ ekipą.

Linas Šalkus („Hoptrans-Sirenų“ vyr. treneris): „Žaidėme kažkiek banguotai – pasakai vieną, bet daro kitą. Pirmame kėlinyje buvome išsiderinę. Antrą susitikimo pusėje pradėjome kiek geriau bei laikėme vadžias savo rankose. Tokios patyrusios žaidėjos kaip Iveta Šalkauskė negali daryti tokių klaidų, tačiau labai džiaugiuosi Akvile Baronėnaite, kuri tikrai negadino vaizdo aikštelėje ir susitvarkė su savo užduotimis tiek gynyboje, tiek puolime. Aišku, visos merginos kovojo dėl kiekvieno kamuolio“.

Kiti rezultatai:

„Utena“ – Šiaulių „Rūta-Universitetas“ 69:54 (16:21, 17:12, 16:7, 20:14)

Klaipėdos „Fortūna“ – Vilniaus „Jaunieji talentai“ – 99:73 (25:22, 26:19, 28:15, 20:17).