2011 11 05

LMKL: „VIČI-Aistės“ varžoves sutraiškė 58 taškų skirtumu

Kauno „VIČI-Aistės“ laimėjo ketvirtąsias rungtynes iš tiek pat galimų LMKL lygoje. Laikinosios sostinės komanda savo aikštėje nesunkiai įveikė Utenos „Uteną“ rezultatu 98:40 (30:10, 23:8, 27:7, 18:15) ir išliko vienintele pralaimėjimo nepatyrusia ekipa lygoje.
Rungtynių akimirka / Augusto Didžgalvio nuotr.

Šiuo metu ketvirtąją vietą turnyrinėje lentelėje užimantis klubas yra sužaidęs dvejomis rungtynėmis mažiau už aukštesnes vietas užimančias komandas.

Tik penktadienį į Lietuvą iš Rusijos grįžusių aikštelės šeimininkių pranašumas nekėlė abejonių jau pirmajame kėlinuke. Jo viduryje „VIČI-Aistės“ spurtavo ir laimėjo 5 minučių atkarpą 14:2 (20:6). Ketvirčio pabaigoje Tatsiana Likhtarovič dvitaškiu padidino kauniečių persvarą iki 20 taškų. Per pirmąsias 10 minučių „Utenos“ krepšininkės suklydo net 9 kartus.

Trečiąją antrojo kėlinuko minutę Sandra Linkevičienė ir Aija Putnina pataikė po tolimą metimą. Linai Pikčiūtei pridėjus du taiklius baudų metimus, „VIČI-Aistės“ pirmavo 29 taškų pranašumu – 42:13. Uteniškės strigo Kauno komandos gynyboje, dažnai klydo, o prieš didžiąją pertrauką nesugebėjo surengti atakos per jai skirtą laiką. Nepaisant didžiulio skirtumo, treneris Mantas Šernius nebuvo patenkintas savo komandos veiksmais ir emocingai reaguodavo į įvykius aikštelėje.

Antrąją dvikovos pusę „VIČI-Aistės“ pradėjo dvejomis klaidomis, tačiau skirtumas toliau didėjo. Po Santos Okockytės tolimo metimo ir Vaidos Sipavičiūtės dvitaškio komandas skyrė 41 taškas – 62:21. Per 8 minutes „Utena“ sėkmingai užbaigė vos 2 atakas.

Dar vienas kauniečių spurtas paskutinio ketvirčio viduryje, per kurį aikštelės šeimininkės be atsako pelnė 10 taškų, persvarą padidino iki 63 taškų (92:29). Vilnietėms atsipalaidavus, viešnios atsakė sėkminga atkarpa ir po Jurgos Budrytės tolimo metimo sumažino atsilikimą – 94:40, likus žaisti mažiau nei 2 minutes. Per likusį laiką „VIČI-Aistės“ turėjo galimybę peržengti 100 taškų ribą, tačiau L. Pikčiūtės ir T. Likhtarovič metimai skriejo pro šalį.

Rezultatyviausiai „VIČI-Aisčių“ komandoje žaidė T. Likhtarovič, pelniusi 17 taškų, ir nei vieno metimo neprametusi S. Linkevičienė – 14 taškų (5 rez. perdavimai).