„Lokomotiv“ su dviem lietuviais Eurolygos turnyro „Top 16“ etapo rungtynėse dramatiškai 93:94 nusileido CSKA

Mantas Kalnietis ir Simas Jasaitis
Alfredo Pliadžio nuotr. / Mantas Kalnietis ir Simas Jasaitis
0

Penktąją nesėkmę aštuntosiose ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyro „Top 16“ etapo rungtynėse patyrė ir į šeštąją vietą aštuonių ekipų F grupėje nukrito Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija) klubas su dviem lietuviais, penktadienį svečiuose 93:94 (18:29, 22:19, 28:20, 25:26) nusileidęs septintąją pergalę iškovojusiems ir vienvaldžiais grupės lyderiais tapusiems Maskvos CSKA (Rusija) krepšininkams.

Likus žaisti 9 sekundes po Manto Kalniečio perdavimo Derrickas Brownas įkrovė kamuolį iš viršaus ir išvedė svečius į priekį – 93:92.

Lemiamos CSKA atakos metu pražanga buvo sustabdytas Milošas Teodosičius, bet baudos metimus stojo mesti Aaronas Jacksonas, kadangi serbui buvo sužeisti pirštai.

Amerikiečiui rankos nedrebėjo ir jis pelnė du taškus 94:93. Per likusias 4 sekundes Krasnodaro ekipa spėjo išmesti kamuolį, bet Simo Jasaičio tritaškis tikslo nepasiekė.

Mantas Kalnietis ir Simas Jasaitis į aikštės šeimininkų krepšį įmetė po 10 taškų.

33 su puse minutės (33:18) aikštelėje praleidęs M.Kalnietis prametė tritaškį, pataikė 4 dvitaškius iš 5, realizavo abu baudų metimus, atkovojo 4 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir 5 sykius suklydo.

25 minutes (24:51) žaidęs S.Jasaitis pataikė 2 tritaškius iš 6 ir abu dvitaškius metimus, sugriebė 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, sykį suklydo ir prasižengė 3 kartus.

Rezultatyviau už lietuvius svečių gretose žaidė Derrickas Brownas (23 tšk.), Krunoslavas Simonas (18 tšk.) ir Marcusas Williamsas (11 tšk.).

Nugalėtojams 25 taškus pelnė Milošas Teodosičius, 15 – Vladimiras Micovas, 12 – Sonny Weemsas.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Belgrado „Partizan NIS“ (Serbija) 1 6 497:565

E grupėje pirmauja visas aštuonias pergales iškovojusi „FC Barcelona“ (Ispanija) komanda.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. „Barcelona“ (Ispanija) 8 0 636:567

2. Milano „EA7 Emporio Armani“ (Italija) 5 3 588:560

3. Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) 4 3 520:495

4. Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) 4 4 563:551

5. Malagos „Unicaja“ (Ispanija) 4 4 603:608

6. Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) 3 4 561:549

7. Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) 2 6 541:600

8. Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) 1 7 572:654

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios abiejų grupių komandos.