2010 01 14

Mačiuliui ir Petravičiui Eurolygos sezonas baigėsi

Eurolygos „Top-16“ varžybos vyks be Milano „Armani Jeans“ su Jonu Mačiuli ir Marijonu Petravičiumi. Italų komanda namie trečiadienį 66:75 nusileido Madrido „Real“ su Rimantu Kaukėnu ir Darjušu Lavrinovičiumi ir po netikėtos „Prokom“ pergalės D grupėje liko penktoje vietoje.
M.Petravičiaus ir D.Lavrinovičiaus dvikovą laimėjo Brolis
M.Petravičiaus ir D.Lavrinovičiaus dvikovą laimėjo Brolis. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Dvikovoje Milane aikštės šeimininkai iš pradžių diktavo sąlygas ir beveik įpusėjus rungtynėms pirmavo 39:29, tačiau po pertraukos lyderio vaidmens ėmėsi R.Kaukėnas ir „Real“ po trijų kėlinių jau pirmavo 52:54. Paskutiniame ketvirtyje svečiai įtvirtino savo pranašumą ir, iškovoję aštuntą pergalę, tapo D grupės lyderiais.

Nugalėtojams R.Kaukėnas per 23 minutes pelnė 12 taškų (3/5 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai), atliko du rezultatyvius perdavimus ir kartą suklydo. D.Lavrinovičius per 19 minučių pelnė 11 taškų (1/2 dvitaškiai, 8/13 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą.

„Armani Jeans“ ekipai J.Mačiulis per 13 minučių pelnė 2 taškus (1/3 dvitaškiai, 0,/1 tritaškiai), atkovojo kamuolį ir kartą suklydo, o M.Petravičius per tiek pat laiko įmetė 3 taškus (1/3 dvitaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Prokom“ nustebino „Chimki“ komandą

Tomo Pačėso treniruojama Gdynės „Prokom“ išnaudojo savo šansą ir, namie 75:70 įveikdama jau anksčiau vietą kitame etape užsitikrinusius Maskvos srities „Chimki“ krepšininkus, paskutinę minutę įšoko į nuvažiuojantį „Top-16“ traukinį.

Aikštės šeimininkai įpusėjus rungtynėms pirmavo 45:29, tačiau tuomet „Chimki“ spurtavo ir pabaigoje buvo sumažinusi skirtumą iki minimumo, tačiau tuomet prabilo buvęs žalgirietis Ratko Varda. Jo įspūdingas žaidimas prieš Robertą Javtoką padėjo lenkų ekipai atsitiesti ir galiausiai švęsti pelnytą pergalę.

Nugalėtojams Davidas Loganas pelnė 24 taškus, o „Chimki“ gretose rezultatyviausias buvo Kelly McCarty – 22 taškai. Svečiams R.Javtokas per 23 minutes pelnė 6 taškus (2/5 dvitaškiai, 2/6 baudos), atkovojo 5 kamuolius, blokavo metimą ir kartą suklydo, o Paulius Jankūnas per 32 minutes surinko 8 taškus (1/2 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai), atkovojo 10 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, dukart suklydo ir blokavo metimą.

„Panathinaikos“ išplėšė pergalę Orleane

Titulą ginantis Atėnų „Panathinaikos“ be kelių traumuotų pagrindinių žaidėjų išvykoje sunkiai įveikė vokiečių Oldenburgo „EWE Baskets“ krepšininkus. Nugalėtojams 21 tašką pelnė Mike‘as Batiste‘as, 14 pridėjo Drew Nicholas.

Šarūnas Jasikevičius aikštėje buvo 15 minučių ir beveik nepasižymėjo. Įžaidėjas pelnė 2 taškus (1/2 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai), atliko rezultatyvų perdavimą ir kartą suklydo. „Panathinaikos“ D grupėje, kaip ir Madrido „Real“, surinko aštuonias pergales, tačiau dėl prastesnio tarpusavio rungtynių taškų santykio užėmė antrą vietą.