2014 02 28

Malagos klubas su dviem lietuviais Eurolygos turnyro „Top 16“ etape iškovojo ketvirtąją pergalę, nepasisekė „Panathinaikos“

Ketvirtąją pergalę aštuntosiose Eurolygos vyrų krepšinio turnyro „Top 16“ etapo rungtynėse iškovojo ir į penktąją vietą aštuonių ekipų E grupėje pakilo Malagos „Unicaja“ (Ispanija) klubas su dviem lietuviais, svečiuose 81:71 (26:16, 21:8, 13:26, 21:21) nugalėjęs grupės autsaiderį Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) klubą.
Mindaugas Kuzminskas
Mindaugas Kuzminskas / „Scanpix“ nuotr.

Aktyviai ir sėkmingai rungtynes pradėjęs lietuvis Mindaugas Kuzminskas per pirmąjį kėlinį pelnė 11 taškų, o jo inicijuotas spurtas leido Malagos ekipai susikrauti dviženklę persvarą (26:16).

„Laboral Kutxa“ niekaip nepavyko atrasti savojo žaidimo, o tuo pasinaudoję svečiai ėmė varžovus triuškinti (47:24).

Per paskutinį kėlinį Vitorijos krepšininkai didesnės grėsmės rezultatui nekėlė ir Malagos komanda šventė pergalę 81:71.

M.Kuzminskas nugalėtojams iš viso pelnė 11 taškų ir rezultatyvumu komandoje nusileido tik Ryanui Toolsonui (14 tšk.) bei Nickui Canerui Medley (12 tšk.).

Per nepilnas 16 minučių (15:43) lietuvis pataikė 1 tritaškį iš 2 ir 4 dvitaškius iš 5, sugriebė 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo varžovo metimą bei kartą prasižengė.

5 minutes (4:57) aikštelėje praleidusio Domanto Sabonio sąskaitoje 2 (dvitaškiai 1/1) taškai, sugriebtas kamuolys, klaida ir pražanga.

Vitorijos komandoje šiose rungtynėse debiutavo garsus NBA žaidėjas Lamaras Odomas – puolėjas per kiek daugiau nei 6 minutes prametė vienintelį mestą tritaškį, atkovojo 2 kamuolius, blokavo varžovo metimą, sykį suklydo, dukart prasižengė ir surinko minus 2 naudingumo balus.

Šeimininkams 18 taškų pelnė Andresas Nocioni, 17 – Fernando San Emeterio, 10 – Fabienas Causeuras.

Ketvirtąją nesėkmę patyrė ketvirtojoje pozicijoje likęs Jono Mačiulio Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) klubas, išvykoje 75:77 (13:19, 13:22, 23:18, 26:18) nusileidęs antroje vietoje likusiems Milano „EA7 Emporio Armani“ (Italija) krepšininkams.

Likus žaisti keturias sekundes svečių deficitas buvo 75:76. Keithas Langfordas vienu baudos metimu padidino italų pranašumą iki dviejų taškų (77:75), o paskutinės atakos „Panathinaikos“ jau nespėjo baigti metimu.

Lietuvis J.Mačiulis į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė 5 taškus, atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir trissyk prasižengė. Per 16 minučių (16:15) J.Mačiulis prametė tritaškį, pataikė 2 dvitaškius iš 5 bei vienintelį baudos metimą.

Sėkmingiausiai svečių gretose žaidė Jamesas Gistas (21 tšk.), Zachas Wrightas (17 tšk.) ir Antonis Fotsis (10 taškų).

18 taškų prie pergalės prisidėjo Keithas Langfordas, 16 – Samardo Samuelsas, 10 – Curtis Jerrelsas.

E grupėje pirmauja visas aštuonias pergales iškovojusi „Barcelona“ (Ispanija) komanda.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) 1 7 572:654

Šeštąją pergalę F grupėje iškovojo ir pirmaujančius Maskvos CSKA (Rusija) bei Madrido „Real“ (Ispanija) klubus pavijo Tel Avivo „Maccabi Electra“ (Izraelis) krepšininkai, namuose 97:81 (23:23, 26:15, 21:18, 27:25) nugalėję Stambulo „Galatasaray“.

Didesnės intrigos šiose rungtynėse nebuvo jau nuo trečiojo ketvirčio vidurio. Aikštės šeimininkų pranašumas iškart po didžiosios pertraukos viršijo dvidešimties taškų ribą ir svečiams atsitiesti taip ir nepavyko.

„Maccabi“: G.Pnini 17 (dvitaškiai 1/1, tritaškiai 5/5), D.Blu 16 (tritaškiai 4/8), T.Rice’as (tritaškiai 3/4, 5 rez. perd.) ir R.Hickmanas (7 rez. perd.) – po 12, J.Inglesas 10, S.Schortsanitis ir D.Smithas – po 9.

„Galatasaray“: M.Hairstonas 18 (dvitaškiai 8/10), Z.Ercegas (tritaškiai 3/7), P.Mensah-Bonsu, M.Mačvanas ir C.Arroyo (tritaškiai 1/7, 7 rez. perd.)– po 12, E.Arslanas 11.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Maskvos CSKA (Rusija) 6 1 478:480

2. Madrido „Real“ (Ispanija) 6 1 611:534

3. Tel Avivo „Maccabi Electra“ (Izraelis) 6 2 646:623

4. Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija) 3 4 535:547

5. Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) 3 4 515:545

6. Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) 3 5 622:632

7. Kauno „Žalgiris“ 1 6 525:603

8. Belgrado „Partizan NIS“ (Serbija) 1 6 497:565

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios abiejų grupių komandos.