2013 09 14

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ keturių NKL komandų turnyro nugalėtoja

Nors Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ senbuvis Marius Janišius pelnė 26 taškus ir buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas, keturių NKL komandų turnyre 4active.lt taurei laimėti triumfavo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komanda.
Sūduva–Mantinga
Sūduva–Mantinga / NKL nuotr.

Suvalkiečiai finale Molėtų „TiuMeną-Ežerūną“ įveikė rezultatu 89:79 (16;24 29:18 17:24 27:13).

Ketvirtojo kėlinio viduryje švieslentėje degė lygus rezultatas 70:70, tačiau tuomet įvyko rungtynių lūžis: tritaškį į „TiuMeno-Ežerūno“ krepšį įsūdė Aurimas Birgelis, dvitaškį pataikė Audrius Mineikis, o tas pats Marijampolės komandos aukštaūgis įmetė keturis baudos metimus iš eilės. Paskutinės minutės spaudimas po visą aikštę ir priešininkų baudavimas didesnės naudos molėtiškiams neatnešė. Pergalę rezultatu 89:79 iškovojo „Sūduva-Mantinga“.

Itin kovingame susitikime intrigos netrūko iki paskutinių rungtynių minučių: pirmaujanti komanda keitėsi penkis, o lygus rezultatas švieslentėje degė šešis kartus. Molėtų komanda darė mažiau klaidų (16 prieš 23) ir atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (12 prieš 10), bet prasčiau atakavo iš visų pozicijų (dvitaškiai: 48 proc. prieš 51, tritaškiai 21 proc. prieš 35, baudos 55 proc. prieš 84), kas ir nulėmė rungtynių baigtį.

Finalinėse rungtynėse rezultatyviausias nugalėtojų komandoje buvo Audrius Mineikis. Sunkusis krašto puolėjas pelnė 21 tašką. 18 taškų įmetė Marius Valukonis, 11 pridėjo Benas Bagdonavičius, 8 – Paulius Knyza, po 7 – Aurimas Birgelis ir Žilvinas Kuklierius. „TiuMeno-Ežerūno“ gretose nesustabdomai žaidė Marius Janišius, kuris per 27 minutes pelnė 26 taškus. 13 taškų surinko Tomas Gaidamavičius, 12 – Tomas Davisas, po 7 – Lukas Bankieta ir Mantas Kadzevičius.

Rungtynėse dėl trečiosios vietos Jonavos „Triobet“ 89:81 (18:23 23:24 23:19 25:15) įveikė Kauno „JAZZ-KTU“ krepšininkus. Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė po 12 taškų įmetę Tadas Sebežiovas ir Henrikas Vorotnikovas. Po 10 taškų pridėjo Ignas Daukšys ir Ričardas Verbickas.

9 taškus į „Triobet“ krepšį įmetė Evaldas Aniulis, 8 pelnė Karolis Šarukas. „JAZZ-KTU“ gretose rezultatyvumu išsiskyrė Gintautas Kybartas – 14 taškų. 13 taškų pelnė Mantvydas Stašelis, 10 – Karolis Kokoška, 8 – Donatas Sabeckis, 7 – Artūras Lendzevičius, po 6 – Mantas Staniukaitis, Tomas Virvičius, Paulius Petrilevičius ir Deividas Baika.