2014 10 16 /2014 10 17

Martynui Pociui ir „Galatasaray“ Eurolygos startas apkarto

Nesėkmingai Eurolygos D grupės kovas pradėjo nuo šių metų Martyno Pociaus atstovaujama turkų Stambulo „Galatasaray“ komanda, kuri išvykoje 68:76 (20:17, 10:29, 18:17, 20:13) šiek tiek netikėtai nusileido serbų Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipai. Šį mačą stebėjo net 17 tūkstančių sirgalių.
Martynas Pocius
Martynas Pocius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Po pirmojo kėlinio svečiai iš Turkijos net buvo priekyje (20:17), bet antrajame ketvirtyje turkai pateko į žaidybinę duobę, o pakiliai žaidę serbai greitomis atakomis rinko taškus ir atitrūko nepavejamai 46:30.

25 minutes ant parketo praleidęs M.Pocius pasižymėjo 7 taškais (1/2 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 2/2 baudos metimai), išprovokavo 2 pražangas, 2 sykius suklydo, 2 kartus pažeidė taisykles ir liko su 0 naudingumo balų.

Pralaimėjusiems 17 taškų įmetė Zoranas Ercegas, 11 – Pietro Aradori (23 naud. bal.).

Nugalėtojams Bobanas Marjanovičius įmetė 22 taškus (11/14 dvitaškiai, 10 atk. kam., 30 naud. bal.), Marcusas Williamsas – 15 (7 rez. perd.), Jaka Blažičius pridėjo 12.

Kitą savaitę serbai atvyks į Lietuvą, kur išbandys jėgas su Klaipėdos „Neptūnu“.

Sunkią pergalę Eurolygos D grupėje pirmame mače iškovojo Pirėjo „Olympiakos“ klubas, svečiuose 71:68 (20:18, 18:18, 18:18, 15:14) privertęs pasiduoti ispanų „Valencia“ krepšininkus.

Likus 4 min. ispanai dar pirmavo 4 taškais, tačiau paskutinę minutę rezultatas tapo lygus 68:68.

Likus kovoti 6,4 sekundės prieš Kostą Slouką buvo prasižengta. Graikas pataikė pirmąjį baudos metimą 69:68, bet antrasis skriejo pro šalį. Grumtynėse tas pats K.Sloukas sugreibė kamuolį ir prieš jį vėl buvo prasižengta. Šį kartą gynėjas realizavo abi baudas – 71:68.

Po šio mačo graikas Vassilis Spanoulis pakilo į šeštają rezultatyviausių Eurolygos krepšininkų vietą – dabar jo sąskaitoje yra 2407 taškai. Iki šiol šioje vietoje buvo Rusijos pasą turintis Maskvos CSKA žaidėjas iš JAV Jonas Robertas Holdenas, kuris per Eurolygoje žaistą laiką iš viso įmetė 2392 taškus.

„Valencia“: Luke‘as Harangody 14, Romainas Sato ir Dwightas Buycksas po 11, S.Van Rossomas 10, Krešimiras Lončaras 8.

„Olympiakos“: V.Spanoulis 21, K.Sloukas ir Matthew Lojeski po 14, Othello Hunteris (6 atk. kam.) ir Evangelis Mantzaris po 9.