2014 10 04

Maskvos CSKA A.Gomelskio taurės pusfinalyje sutriuškino „Lietuvos rytą“

Aleksandro Gomelskio taurės turnyro pusfinalyje Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa metė iššūkį Maskvos CSKA komandai. Ketvirtojo kėlinio metu rezultatas dar buvo lygus, tačiau pergalę 87:70 (22:11, 23:30, 19:18, 23:11) iškovojo aikštės šeimininkai.
Virginijus Šeškus
Virginijus Šeškus / Karolinos Pansevič nuotr.

Aleksandro Gomelskio taurės vyrų krepšinio turnyro Rusijos sostinėje finale sekmadienį dėl pagrindinio prizo bei 20 tūkst. eurų čekio varžysis Maskvos CSKA (Rusija) klubas ir Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) ekipa, o Lietuvos krepšinio lygos (LKL) bronzos medalininkė Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda mače dėl trečiosios vietos bei 10 tūkst. eurų čekio išmėgins jėgas su Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ krepšininkais.

Nugalėtojams 13 taškų pelnė Kyle'as Hinesas, 12 taškų įmetė Vitalijus Fridzonas. Milošas Teodosičius pridėjo 11-ą taškų.

Rezultatyviausias vilniečių ekipoje buvo 16 taškų pelnęs Gediminas Orelikas. Martynas Gecevičius pridėjo 11 taškų.

„Lietuvos rytas“: G.Orelikas 16, M.Gecevičius 11, A.Juškevičius 10, T.Leslie 9.

Startinis „Lietuvos ryto“ penketas: P.Dambrauskas, M.Gecevičius, T.Leslie, G.Orelikas ir A.Kavaliauskas.

Rungtynių pradžioje šeimininkai šovė į priekį 0:5. Tačiau A.Kavaliauskas ir T.Leslie atsakė taikliais dvitaškiais – 4:5. Netrukus M.Gecevičius pataikė tritaškį ir rezultatas tapo lygus (7:7, 3 min.).

Vilniaus klubo kapitonas atliko puikų perdavimą A.Kavaliauskui ir vidurio puolėjas sudrebino CSKA krepšį galingu dėjimu – 9:7.

Maskvos klubas atsakė spurtu 8:0 ir V.Šeškus buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (9:15).

Po pirmojo ketvirčio rusai pirmavo 11:22.

„Lietuvos rytui“ sunkiai sekėsi įveikti CSKA gynybą, o D.Itoudžio treniruojamos komandos puolimo lyderiu tapo M.Teodosičius. Į aikštę sugrįžęs T.Leslie pelnė 5 taškus iš eilės (22:34, 15 min.). Puikus Vilniaus klubo žaidimas tęsėsi – laimėta atkarpa 12:0 leido sušvelninti skirtumą iki 5 taškų (29:34, 17 min.).

Kaip ant sparnų žaidę svečiai toliau aktyviai gynėsi ir taikliais tolimais metimais liūdino vietos sirgalius.

G.Orelikas išvedė Vilniaus klubą į priekį 41:40, tačiau paskutinis žodis kėlinio pabaigoje priklausė CSKA ekipai – 41:45.

Trečiojo ketvirčio pradžioje šeimininkai susikrovė dviženklę persvarą – 49:60. Vilniečiams po A.Juškevičiaus dvitaškio pavyko priartėti – 55:62.

G.Orelikas šaltakraujiškai realizavo abu baudos metimus ir „Lietuvos rytas“ aptirpdė rusų persvarą iki 5 taškų (59:64, 30 min.).

Lemiamo kėlinuko metu aikštėje užvirė arši kova. V.Šeškaus auklėtiniai sugebėjo vėl išlyginti rezultatą (66:66), tačiau CSKA nutolo 68:75 (37 min.). Maskvos komanda pelnė 6 taškus iš eilės – 68:81. Galutinis rezultatas 70:87.

28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius