2011 07 01 /18:20

Olimpinė svajonė užgeso: lietuvės 59:68 pralaimėjo Juodkalnijai

Lietuvos moterų krepšinio rinktinei nepavyko atsitiesti po nesėkmės ketvirtfinalyje. Lietuvės rungtynėse dėl 5-8 vietų 59:68 (12:14, 17:15, 24:16, 6:23) pralaimėjo Juodkalnijos rinktinei ir prarado galimybę patekti į olimpines žaidynes. Dabar lietuvių lauks tik kova dėl spetintosios vietos su latvėmis.
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Daug vilčių teikęs ir puikus Lietuvos moterų krepšinio rinktinės startas Europos čempionate baigėsi pačiu skaudžiausiu scenarijumi. Lietuvės iš eilės pralaimėjo trejas rungtynes. Iš pradžių dėl pirmosios vietos grupėje čekėms, vėliau ketvirtfinalyje prancūzėms ir šiandien juodkalnietėms.

Lietuvės šiose varžybose kamuolį prarado net 20 kartų, tuo tarpu juodkalnietės kamuolį "pavogė" 16 sykių.

Pirmajame kėlinyje praėjus minutei pirmuosius taškus Lietuvos rinktinei ir varžybose pelnė Sandra Linkevičienė, tačiau jau kitoje atakoje varžovės atsakė tuo pačiu.

Komandos kėlinio pirmojoje pusėje sunkiai rado kelio link krepšio, dauguma atakų būdavo netikslios, tačiau lietuvėms tritaškį pataikė ir netrukus dvitaškį pridėjo Giedrė Paugaitė ir išsiveržė į priekį 7:4.

Paskutinę kėlinio minutę Juodkalnijos rinktinė buvo išsiveržusi į priekį 3 taškais, ilgai netrukus po Rimos Valentienės tritaškio rezultatas tapo lygus.

Antrojo ketvirčio pradžioje varžovės buvo išsiveržusios į priekį 4 taškais, tačiau lietuvių deficitą iki minimumo nubraukė Aušros Bimbaitės tritaškis, o kitoje atakoje po Giedrės Paugaitės dvitaškio lietuvės susigrąžino pranašumą.

Vėliau porą minučių abidvi komandos kamavo taškų badas, nė vienai nepavykdavo suregzti sėkmingos atakos.

Taškų badą pirmoji nubraukė Aušra Bimbaitė pataikiusi tritaškį ir išvedusi lietuves į priekį 4 taškais.

Tačiau Lietuvos rinktinė smulkios persvaros ilgai neišlaikė. Iki ilgosios pertraukos likus kiek daugiau nei minutei juodkalnietės po baudos metimų išsiveržė į priekį vienu tašku.

Po keletą nesėkmingų lietuvių ir varžovių atakų Aušra Bimbaitė pataikė tik vieną baudos metimą ir išlygino rezultatą.

Rinktinės į ilgąją pertrauką išėjo esant lygiam rezultatui 29:29

Po ilgosios pertraukos pirmosiomis minutėmis vyravo lygi kova, pirmaujanti komanda keitėsi keletą kartų.

Antroje ketvirčio dalyje kiek sėkmingiau sekėsi rungtyniauti lietuvėms, jos 4 minučių atkarpą sužaidė 15:7 ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 8 taškais.

Itin nesėkmingai lemiamą kėlinį pradėjo Lietuvos rinktinė, krepšininkės tris minutes nesugebėjo pelnyti taškų, o varžovas per tą laiką savo deficitą sumažino iki minimumo.

Aušra Abromaitė pirmoji nutraukė taškų badą įmesdama baudos metimą, tačiau jau kitoje atakoje juodkalnietės išlygino rezultatą, o nepraėjus daugiau nei pusei minutei Jelena Dubljevič išvedė Juodkalnijos rinktinę į priekį.

Lietuvės toliau sunkiai rado progų pelnyti taškų, o Juodkalnijos rinktinė tuo pasinaudojo ir išsiveržė į priekį 5 taškais iki mačo pabaigos likus rungtyniauti šiek tiek mažiau nei 4 minutėm.

Per likusį laiką lietuvės deficitą daugiau nei 2 taškais nebuvo sumažinusi ir Europos moterų krepšinio čempionate patyrė antrą pralaimėjimą iš eilės.

Lietuva:Sandra Linkevičienė 15 (10 atk.kam., 5/10 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/2 baudos), Eglė Šulčiūtė 9 (4 kld., 3/5 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 0/2 baudos), Gintarė Petronytė 9 (3/4 dvitaškiai, 3/4 baudos), Aušra Bimbaitė 7 (5  kld., 4 rez.perdav.), Rima Valentienė 6, Milda Sauliūtė 5, Giedė Paugaitė 4.

Juodkalnija:Iva Perovanovič 18 (5 atk.kam.), Anna De Forge 17, Jelena Dubljevič 14, Jelena Skerovič 13 (6 atk.kam., 7 per.kam.)

1 kėlinys

Komandų startiniai penketai:

M.Sauliūtė, A.Bimbaitė, A.Abromaitė, S.Linkevičienė, E.Šulčiūtė

J.Skerovic, A.De Forge, M.Jovanovic, J.Dubljevic, I.Perovanovic.

1 kėlinys 1min.

Pirmąjį kamuolį atsikovoja lietuvaitės, tačiau E.Šulčiūtės metimas nėra taiklus.

Nuo chaotiškos juodkalniečių atakos lietuvės apsigina, tačiau ir pačios neužpuola.

1 kėlinys 2min.

Dar kartą appsigynusios, lietuvės pelno pirmuosius rungtynių taškus. 2:0.

I. Perovanovic - du taškai. Lygu.

1 kėlinys 3min.

PO krpešiu puikiai kovoja E.Šulčiūtė, ji išprovokuoja pražangą ir kamuolys vis dar Lietuvos rinktinės rankose.

M.Sauliūtė - trys taškai. 5:2. Kitoje atakoje lietuvės apsigina, ir nors nepataiko A.Bimbaitė kamuolys vis dar mūsų rankose. Visgi ataka - nerezultatyvi.

1 kėlinys 4min.

Gynyba veikia beveik be priekaištų. Deja, puoloime Lietuvos rinktinė klysta...

1 kėlinys 5min.

Agresyvus reidas ir 5:4. Pataiko A. De Forge.

Sužaistos penkios minutės: E.Šulčiūtė pelno du taškus, po netaiklaus A.Bimbaitės tritaškio ir G.Paugaitės atkovoto kamuolio. 7:4.

1 kėlinys 6min.

Jokių bereikalingų perdavimų, per minutės pertraukėlę auklėtiniams akcentuoja treneris A.Paulauskas. Visgi ataka nerezultatyvi, bet ir varžovės nepataiko iš vidutinio nuotolio.

E.Šulčiūtės reidas ir pražanga puolime. Rezultatas nesikeičia.

1 kėlinys 7min.

Lietuvės apsigina, bet ir pačios praranda kamuolį..

1 kėlinys 8min.

Rezultatą švelnina J. Dubljevic 7;6.

1 kėlinys 9min.

Trijų taškų pranašumą grąžina S.Linkevičienė. 9:7. Jau kitoje atakoje Juodkalnija skirtumą mažina iki minimumo.

Klaidos pjauna lietuvaites nuo pat pirmųjų minučių. Jų sąskaitoje jau 9 klaidos... Varžovės priekyje. 9:10.

1 kėlinys 10min.

Metimas kabliu. M.Bjelica pelno pirmuosius savo taškus. 9:12.

Taiklus R.Valentienės tritaškis, išlyginantis rezultatą. 12:12.

12:14 po dar vieno J. Dubljevic dvitaškio.

Paskutinė Lietuvos moterų krepšinio rinktinės ataka baigiasi pramestu A.Bimbaitės tritaškiu metimu, tad po dešimties minučių atsiliekame 12:14.

2 kėlinys 1min.

Prasižengia A.Abromaitė. Antroji asmeninė krepšininkės pražanga. M.Bjelica iš toli nepataiko, o lietuvės klysta ir kamuolys vėl priešininkių rankose.

12:16. Minus keturi. Taikliai atakuoja I. Perovanovic.

2 kėlinys 2min.

Ataką tritaškiu meitmu užbaigia A.Bimbaitė. 15:16.

2 kėlinys 3min.

A.Bimbaitė iškiša kamuolį G.Paugaitei ir ji išveda į priekį mūsų komandą. 17:16.

Lietuvės apsigina. Prameta A.Bimbaitė. Plius vienas.

Žingsniai. Stringa Lietuvos ekipos gynyboja juodkalnietės. Kamuolys M.Sauliūtės rankose.

2 kėlinys 4min.

S.Linkevičienės reidas... netaiklus metimas iš po krepšio.

Be pražangų apsigina lietuvaitės, o pačios puolime išprovokuoja pražangą. Sužaistos keturios minutės. 17:16.

Per rankas paskutinę sekundę meta A.Bimbaitė ir meta taikliai. 20:16.

2 kėlinys 5min.

M.Solopova keičia A.Bimbaitę.

M.Sauliūtė išprovokuoja pražangą, kontroliuoja kamuolį lietuvės.

Nepataiko.

2 kėlinys 6min.

Niekas nesugeba sustabdyti I. Perovanovic. Jos sąskaitoje 8 taškai, o čia pat Šulčiūtė sugrąžina turėtą pranašumą 22:18.

2 kėlinys 7min.

J. Skerovic - du taškai. Tęsiasi kova taškas į tašką. 22:20.

A.Bimbaitė. Vos kelios minutės poilsio ir ji vėl pasirodo aikštelėje.

M.Solopova – trys taškai. Tuo pačiu atsako juodkalnietės. 25:23.

2 kėlinys 8min.

Komandos taškais keičiasi nuo baudų metimo linijos. 27:25.

Dvi baudas prameta E.Šulčiūtė. Plius du.

Lieka dvi minutės. Rezultatas nesikeičia, nes lietuvės vėl nepataiko iš vidutinio nuotolio.

I. Perovanovic. Du krepšininkės taškai. Lygu.

2 kėlinys 9min.

Vieną baudą iš dviejų įmeta G.Petronytė. Minimalus pranašumas.

Abi baudas realizuoja varžovės, kurios persvera rezultatą.28:29.

2 kėlinys 10min.

Tik vieną iš dviejų baudų pataiko ir A.Bimbaitė. Vėl lygu. Aidi sirena. 29:29 - Toks galutinis rezultatas po dviejų kėlinių.

3 kėlinys

Daugiausia 7 taškus lietuvėms per du kėlinius surinko A.Bimbaitė.

3 kėlinys 1min.

Prasideda trečiasis kėlinys.

E.Šulčiūtė sėkmingai atakuoja iš vidutinio nuotolio.S.Linkevičienė greitą ataką užbaigia metimu iš po krepšio ir plius du. 33:31.

3 kėlinys 2min.

Nesutampa televizijos ir oficialaus tinklapio rezultatas: TV 33:33, tinklapis: 33:34.

3 kėlinys 3min.

Visgi rezultatas 33:33, o čia pat lietuvės vėl sėkmingai šauna iš toli. 36:33.

tęsiasi labai rezultatyvus krepšinis. Iš toli pataiko ir juodkalnietės, netrukus abi komandos keičiasi klaidomis 36:38.

3 kėlinys 4min.

Klysta E.Šulčiūtė. Prarastas kamuolys.

3 kėlinys 5min.

E.Dublovic iš vidutinio nuotolio. Netaikliai. Kamuolys G.Paugaitės rankose ir išprovokuota pražanga.

Taiklus G.Paugaitės dvitaškis ir rezultatas vėl lygus. 38:38.

Šypsosi S.Linkevičienė. Ji persveria rezultatą. 40:38.

3 kėlinys 6min.

Sužaistos penkios minutės. Lietuva apsigina. S.Linkevičienė lenda po krepšiu ir vėl plojimai mūsų rinktinės aukštaūgei. 42:38.

3 kėlinys 7min.

M.Sauliūtė. 2-oji jos asmeninė pražanga. Baudas meta Petrovanovic. Antroji netaikli. 42:39.

G.Petronytė išnaudoja ūgio persavarą, įmeta iš po krepšio ir skirtumas auga 44:39.

I. Perovanovic. Nepataiko dviejų baudos metimų. Lietuva praranda kamuolį. Nepataiko ir varžovės.

3 kėlinys 8min.

G.Petronytė didina atotrūkį iki devynių taškų. 46:39.

Skirtumas mažėja iki penkių. Ataką rezultatyviai užbaigia J. Dubljevic.

3 kėlinys 9min.

G.Petronytė - dar du šios krepšininkės taškai. Iš viso 9. Plius penki.

3 kėlinys 10min.

Trys taškai. Jų autorė R.Valentienė. Jau 7 tritaškius iš 14 pataikė lietuvės. Plius šeši.

S.Linkevičienė išprovokuoja pražangą, verždamasi po krepšiu. Du baudų metimai į juodkalniečių krepšį.

Abi taiklios.

Trečiąjį kėlinį lietuvės laimi aštuonių taškų skirtumu. tai didžiausias mūsų rinktinės pranašumas 53:45.

4 kėlinys 1min.

Lieka paskutinės dešimt minučių. Pirmąją ataką nerezultatyviai užbaigia S.Linkevičienė.

4 kėlinys 2min.

Skirtumas tirpsta iki penkių taškų. 53:48.

5:0. Tokiu spurtu  lemiamą ketvirtį pradeda juodkalnietės. Petį susižeidžia G.Paugaitė...

4 kėlinys 3min.

Lieka trys taškai...

4 kėlinys 4min.

Dar viena minutės pertraukėlė, nes  iš 8 taškų pranašumo, belieka vienas taškelis...

Pirmoji juodkalniečių pražanga šiame kėlinyje, o lietuvės prasižengė jau penkis kartus. A.Abromaitė pataiko vieną baudos metimą. Plius du.

Rezultatas po ilgos pertraukos lygus 54:54.

Juodkalnija ant bangos. J. Dubljevic - taiklus dvitaškis. Lietuvės atsilieka dviem taškais.

4 kėlinys 5min.

M.Sauliūtė įmeta abi baudas. Lygu.

Tritaškį smeigia Juodkalnija. Minus trys. G.Petronytė meta sunkų metimą ir jo nepataiko.

4 kėlinys 6min.

Lietuvos rinktinė apsigina. Reikia taškų. Jų nėra. Prarastas kamuolys.

Paleista į priekį varžovė pelno du lengvus taškus ir jau minus penki. Šį kėlinį juodklanietės jau laimi 16:3.

Lieka mažiau nei keturios minutės.

4 kėlinys 7min.

Dar vienas šūvis iš toli. Netaiklus.

Traumą patyrė G.paugaitė, penkias pražangas susirinko A.Bimbaitė...

Pagaliau!!!

Minus du. S.Linkevičienė pataiko iš toli.