2009 05 04

Mūšyje dėl LKL bronzos prireikė pratęsimo (komentarai)

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažasis finalas šįmet gali būti įdomesnis nei pastaruosius kelis sezonus. Pirmosiose rungtynėse dėl trečiosios vietos „Šiauliai“ tik po pratęsimo 101:93 (20:24, 22:13, 24:27, 19:21, 16:8) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1:0.
LKL pusfinalio serija iki dviejų pergalių, pirmos rungtynės
Jau pirmose mažojo LKL finalo rungtynėse prireikė pratęsimo. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Šiauliai“ LKL bronzą iškovojo pastaruosius penkis sezonus. Pastarąjį kartą rungtynėse dėl trečios vietos šiauliečiai pralaimėjo 2005 metais, kai vienose rungtynėse turėjo pripažinti Vilniaus „Sakalų“ persvarą.

„Neptūnas“ jau mačo pradžioje nustebino varžovus, išsiverždami į priekį 19:9. Nors šiauliečiai netrukus priartėjo (20:22), tačiau persverti rezultato nesugebėjo iki pat antro kėlinio pabaigos. Šeimininkai į priekį išsiveržė tik sužaidus beveik 18 minučių – po Andriaus Šležo baudų šeimininkai pirmavo 38:37.

Iškart po ilgosios pertraukos „Neptūno“ kapitonas Martynas Mažeika gavo ketvirtą pražangą ir atsisėdo ant atsarginių suolelio, bet klaipėdiečių tai nesutrikdė. Perimdami vieną kamuolį po kito, uostamiesčio krepšininkai spurtavo 17:2 ir įgijo 10 taškų pranašumą – 58:48. „Šiauliai“ į tai atsakė savo spurtu ir prieš pasibaigiant kėliniui vėl susigrąžino pranašumą – 66:64.

„Neptūno“ žaidimas pradėjo byrėti, kai ketvirtame kėlinyje per vieną minutę tris pražangas gavo ir pražangų limitą išnaudojo klaipėdiečių puolimo lyderis Valdas Vasylius. Pasinaudodami šia netektimi šiauliečiai įgijo 7 taškų pranašumą – 76:69.

Nežaidėme aukščiausia pavara, kuria galime žaisti. (A.Sireika)

„Neptūnas“ linkęs pasiduoti. Klaipėdiečiai iš pradžių sumažino atsilikimą iki 4 taškų (76:80), o po Arvydo Eitutavičiaus tritaškio komandas teskyrė 2 taškai – 80:82. Gintaras Kadžiulis pataikė tik vieną baudą, abi komandos tada pasikeitė nesėkmingomis atakomis, kol Deividas Gailius perskrodė per visą aikštelę ir dvitaškiu sumažino atsilikimą iki taško – 82:83.

Kitoje atakoje Gintautas Vileita prametė iš baudos aikštelės, šiauliečiai prasižengė ir Arvydas Eitutavičius likus žaisti 66 sekundes sumetė abi baudas, taip išvesdamas savo komandą į priekį – 84:83. Virginijus Praškevičius tada sumetė abi baudas, Marius Kasiulevičius pataikė tik vieną ir rezultatas tapo lygus – 85:85.

„Šiauliai“ dukart turėjo progą rezultatą persverti, bet iš pradžių nepataikė Stefhonas Hannah, o po to tritaškio laisvas neįmetė ir Andrius Šležas. Pratęsime Hannah ir Šležas pataikė po tritaškį ir „Šiaulių“ persvara šoktelėjo iki 7 taškų – 96:89. „Neptūnas“ dar buvo priartėjęs iki 4 taškų (93:97), bet „Šiauliai“ pergalės iš rankų nebepaleido.

„Šiauliai“: Andrius Šležas 23, Gintaras Kadžiulis ir Virginijus Praškevičius (10 atk. kam.) po 15, Vaidotas Pridotkas 13, Stefhonas Hannah (7 rez. perd.) ir Saulius Kuzminskas po 10. „Neptūnas“: Arvydas Eitutavičius 27 (6 rez. perd.), Valdas Vasylius 22, Paulius Morkeliūnas 17, Deividas Gailius 10.