2010 10 22

Naudingiausias Eurolygos starte – Ch.Eidsonas

Naudingiausiu vyrų krepšinio Eurolygos žaidėju tapo buvęs „Lietuvos ryto“ krepšininkas Chuckas Eidsonas, kuris dabar rungtyniauja Tel Avivo „Maccabi“ ekipoje.
Ch.Eidsonas surinko 30 naudingumo balų
Ch.Eidsonas tapo naudingiausiu pirmo turo krepšininku. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Eurolyga

Deja, tarp naudingiausių pirmo turo krepšininkų mūsų šalies žaidėjų nėra. Apskritai pirmame ture nebuvo itin rezultatyviu žaidimu išsiskyrusių krepšininkų. O trys daugiausia efektingumo balų surinkę krepšininkai pasižymėjo rungtynėse Vitorijoje tarp vietos „Caja Laboral“ ir Tel Avivo „Maccabi“ ekipų.

„Maccabi“ puolėjas Chuckas Eidsonas per beveik 30 minučių surinko 30 naudingumo balų. Tiesa, jis pelnė tik 14 taškų (4/8 dvitaškių, 1/1 tritaškių, 3/5 baudų), bet atkovojo 7 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 varžovų pražangas, taip pat 3 sykius suklydo.

28 naudingumo balus surinko „Caja Laboral“ ekipos gynėjas Fernando San Emeterio, 27 – jo komandos draugas Davidas Loganas.

4–ą ir 5–ą pozicijas šią savaitę pasidalijo po 26 naudingumo balus uždirbę Kevinnas Pinkney („Union Olimpija“) ir J.R.Giddensas („Asseco Prokom“).

Pirmajame Eurolygos ture nemažai krepšininkų pasižymėjo tuo, kad labiau padėjo varžovų komandoms nei savo surinkdami neigiamą naudingumo koeficientą. Nenaudingiausių žaidėjų viršūnėje atsidūrė Madrido „Real“ ekipoje debiutavęs Sergio Rodriguezas, kuris rungtynes baigė turėdamas minus 10 naudingumo balų.

Ispanas per 27 žaidimo minutes pelnė 6 taškus (3/13 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), atliko rezultatyvų perdavimą, gavo bloką, keturis sykius pažeidė taisykles bei išprovokavo varžovo pražangą.

Antroje pozicijoje įsitaisė Vilniaus „Lietuvos ryto“ puolėjas Kenanas Bajramovičius – minus 6 naud. bal. Bosnis prieš Stambulo „Fenerbahce Ulker“ klubą ant parketo praleido 25 minutes, įmetė 4 taškus (1/8 dvitaškiai, 0/5 tritaškiai, 2/4 baudos metimai), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, suklydo, trys sykius pažeidė taisykles bei išprovokavo 2 varžovų pražangas.

Kaip ir vilniečių atstovas, po minus 6 naudingumo balus surinko Gdynės „Asseco Prokom“ gynėjų duetas Mike‘as Wilksas bei Bobby Brownas.

5–7 vietas pasidalijo Belgrado „Partizan“ puolėjas Janas Vesely, Sienos „Montepaschi“ puolėjas Andre Michelori bei Liublianos „Union Olimpija“ gynėjas Marque‘as Perry – minutes 5 naudingumo balai.