2009 03 25

Naudingiausias tapo afrikietis Sato

ULEB Eurolygos krepšinio turnyro pirmųjų ketvirtfinalio serijos rungtynių naudingiausiu žaidėju tapo 40 naudingumo balų surinkęs italų Sienos „Montepaschi“ klubo žaidėjas Romainas Sato.
R.Sato pirmose ketvirtfinalio rungtynėse Atėnuose surinko 40 naudingumo balų.
R.Sato pirmose ketvirtfinalio rungtynėse Atėnuose surinko 40 naudingumo balų. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Montepaschi“ komanda antradienį svečiuose 85:90 nusileido Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) klubui, o 28 metų 194 cm ūgio Centrinės Afrikos Respublikos krepšininkas į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė 29 taškus (asmeninis rekordas Eurolygoje), po krepšiais atkovojo 9 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, prasižengė 4 kartus ir išprovokavo net 10 varžovų pražangų.

34 su puse minutės (34:36) aikštelėje praleidęs R. Sato pataikė 2 tritaškius iš 3, 7 dvitaškius iš 10 bei 9 baudų metimus iš 11.

Antras su 36 naudingumo balais liko kitas Rimanto Kaukėno bendraklubis amerikietis Terrellas McIntyre'as.

31 metų 175 cm ūgio gynėjas pralaimėjusiesiems pelnė 27 taškus, atkovojo 6 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, trissyk suklydo, kartą prasižengė ir privertė varžovus prasižengti 5 kartus.

Per 35 su puse minutės (35:27) T.McIntyre'as pataikė 4 tritaškius iš 11, visus 6 dvitaškius bei realizavo visus 3 baudų metimus.

Trečią ir ketvirtąją vietas su 26 naudingumo balais pasidalijo 31 metų 200 cm ūgio graikas Theodoros Papaloukas (Pirėjo „Olympiacos“, Graikija), antradienį atlikęs net 13 rezultatyvių perdavimų, ir 26 metų 203 cm rusas Viktoras Chriapa (Maskvos CSKA, Rusija).

Naudingiausių antradienio mačų žaidėjų penketuką užbaigia 25 naudingumo balus surinkęs 32 metų 193 cm ūgio italas Pablo Prigioni (Vitorijos „TAU Ceramica“, Ispanija).