2012 10 20

Naudingiausiu Eurolygos turo žaidėju tapo Sonny Weemsas

Naudingiausiu antrojo Eurolygos turo krepšininku buvo pripažintas Maskvos CSKA komandą į pergalę atvedęs Sonny Weemsas.
Sonny Weemsas
Sonny Weemsas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Praėjusiame sezone Kauno „Žalgiryje“ žaidęs amerikietis surinko 38 naudingumo balus, o stipriausiojo Senojo žemyno turnyro vicečempionė po pratęsimo 76:71 palaužė Belgrado „Partizan“.

26 metų 198 cm ūgio amerikietis žaidė 36 minutes, per kurias įmetė 30 taškų (8/12 dvit., 2/2 trit., 8/8 baud.), atkovojo ir perėmė po 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo bei išprovokavo 6 varžovų pražangas.

Laipteliu žemiau žengia kitas NBA patirties turintis krepšininkas – Jordanas Farmaras. Netoli trigubo dublio buvusio amerikiečio vedamas Stambulo „Anadolu Efes“ klubas 98:72 sutriuškino Pirėjo „Olympiacos“.

25 metų 188 cm ūgio įžaidėjas į graikų krepšį per 32 minutes įmetė 25 taškus (4/11 dvit., 4/4 trit., 5/8 baud.), sugriebė 8 atšokusius ir perėmė 2 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, išprovokavo 7 pražangas, bet kartą suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Krepšininkas surinko 36 naudingumo balus.

Likusias tris vietas pasidalijo po 26 naudingumo balus surinkę Lukašas Košarekas, Steedas Tchicamboudas ir Curtis Jerrellsas.

Kęstučio Kemzūros auklėtinis L.Košarekas ant parketo praleido 31 minutę ir pelnė 16 taškų (3/5 dvit., 2/2 trit., 4/4 baud.). Lenkas taip pat atkovojo 2 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 varžovų pražangas ir 3 kartus pats prasižengė.

28 metų 187 cm ūgio įžaidėjo atstovaujama „Asseco Prokom“ ekipa 75:77 pralaimėjo Malagos „Unicaja“ žaidėjams.

Šalono „Elan“ gynėjas S.Tchicamboudas Berlyno „Alba“ gynybai buvo sunkiai įmenama mįslė, bet pergalę 74:71 šventė vokiečiai.

32 metų 193 cm ūgio prancūzas šiame mače rungtyniavo be poilsio ir surinko 20 taškų (2/4 dvit., 3/3 trit., 7/7 baud.), sugriebė 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, išprovokavo 6 pražangas, tačiau po dukart suklydo ir pažeidė taisykles.

Tuo tarpu C.Jerrellso vedama Stambulo „Bešiktaš“ ekipa 86:71 nugalėjo Bambergo „Brose Baskets“.

25 metų 185 cm ūgio atakų organizatorius ant parketo praleido 34 minutes. Per šį laiką jis įmetė 27 taškus (7/10 dvit., 2/4 trit., 7/8 baud.), atkovojo ir perėmė po kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 varžovų pražangas, dukart suklydo ir trissyk pažeidė taisykles.