2010 02 05

Naudingiausiu „Top-16“ turnyro antrosios savaitės žaidėju tapo amerikietis

Naudingiausiu ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyro „Top-16“ varžybų antrosios savaitės žaidėju tapo 40 naudingumo balų surinkęs amerikietis Alanas Andersonas.
A.Andersonas surinko 40 naudingumo balų
A.Andersonas surinko 40 naudingumo balų. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) krepšininkai ketvirtadienį namuose 81:76 įveikė Madrido „Real“ ekipą, o 27 metų 198 cm ūgio puolėjas nugalėtojams pelnė 20 taškų, atkovojo 8 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, suklydo ir prasižengė po 3 kartus bei išprovokavo 11 varžovų pražangų. Per 37 minutes (37:21) A.Andersonas pataikė 1 tritaškį iš 9, 4 dvitaškius iš 5 ir realizavo visus 9 baudų metimus.

Antrą vietą su 27 naudingumo balais užėmė devyniolikmetis 210 cm ūgio puolėjas iš Čekijos Janas Vesely, kurio Belgrado „Partizan“ (Serbija) komanda trečiadienį namuose po pratęsimo palaužė „Regal FC Barcelona“ (Ispanija) krepšininkų pasipriešinimą.

J.Vesely indėlis į pergalę – 13 taškų, 15 atkovotų ir 2 perimti kamuoliai bei blokuotas varžovų metimas. Per 40 su puse žaidimo minutės (40:32) jis pataikė 1 tritaškį iš 2, 3 dvitaškius iš 5, realizavo 4 baudų metimus iš 6, trissyk prasižengė ir privertė svečius prasižengti 4 kartus.

25 naudingumo balus surinkęs 24 metų 207 cm ūgio žydas Lioras Eliyahu, kurio Vitorijos „Caja Laboral“ (Ispanija) komanda varžovų aikštėje 78:75 įveikė Zagrebo „Cibona“ (Kroatija) penketuką, užėmė trečią vietą.

Krepšininkas iš Izraelio nugalėtojams pelnė 22 taškus, po krepšiais atkovojo 9 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo, dusyk prasižengė ir išprovokavo 4 varžovų pražangas. Per 34 su puse minutės (34:28) L.Eliyahu ataikė 10 dvitaškių iš 16-os bei realizavo 2 baudų metimus iš 4.

Ketvirtas naudingiausių antrosios savaitės žaidėjų sąraše su 24 balais liko 22 metų 194 cm ūgio amerikietis Jamontas Gordonas (Zagrebo „Cibona“, Kroatija), o naudingiausių savaitės krepšininkų penketuką su 23 balais užbaigia 27 metų 203 cm ūgio rusas Viktoras Chriapa (Maskvos CSKA, Rusija) ir 29 metų 213 cm ūgio kroatas Mario Kasunas (Stambulo „Efes Pilsen“, Turkija).