2011 06 06

NBA finalo 3-iasis mačas: Dirkas Nowitzkis neišgelbėjo „Mavericks“

Trečiosiose NBA finalo rungtynėse Majamio „Heat“ svečiuose 88:86 (29:22, 18:20, 20:22, 21:22) nugalėjo Dalaso „Mavericks“ krepšininkus, nepaisant to, kad Dirkas Nowitzkis vėl žaidė puikiai.
LeBronas Jamesas ir Dirkas Nowitzki
LeBronas Jamesas ir Dirkas Nowitzkis. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

SERIJA. „Heat“ persvėrė serijos iki keturių pergalių rezultatą savo naudai 2-1 ir susigrąžino savo arenos pranašumą. Pirmąjį serijos mačą namuose „Heat“ laimėjo 92:84, o antrąsias rungtynes pralaimėjo 93:95. Ketvirtąsias finalo serijos rungtynes komandos antradienį vėl žais Dalase.

VOKIETIS. „Mavericks“ lyderis D.Nowitzkis ketvirtajame kėlinyje pelnė 15 taškų, tačiau rezultatą galėjęs išlyginti paskutinis jo metimas, likus 4 sekundėms iki rungtynių pabaigos, buvo netaiklus.

LIETUVIS. Žydrūnas Ilgauskas rungtynėms vėl nebuvo registruotas.

VAIDMUO. „Sunku žaisti, kai nuolat esi besivejančio vaidmenyje...“, – po rungtynių sakė „Mavericks“ treneris Rickas Carlisle. Tam, kad „Heat“ neatitrūktų, jo auklėtiniai buvo priversti spurtuoti 11:2 pirmojo kėlinio pabaigoje ir 17:3 trečiajame kėlinyje.

REZULTATYVIAUSI. 29 taškais prie pergalės prisidėjo Dwyane'as Wade'as (11 atkovotų kamuolių), 18 – Chrisas Boshas, 17 – LeBronas Jamesas, 12 – Erickas Dampieras. Arenos šeimininkų gretose sėkmingiausiai žaidė Dirkas Nowitzkis (34 tšk. bei 11 sugriebtų kamuolių), Jasonas Terry'is (15 tšk.), Shawnas Marionas (10 tšk.) bei Jasonas Kiddas (9 taškai ir 10 rezultatyvių perdavimų).

FAKTAS. Skaičiais kalbanti NBA finalų istorija nepalanki „Mavericks“ klubui. Nuo 1985 metų, kai finalai pradėti žaisti formatu 2-3-2, 11-oje serijų rezultatas buvo lygus 1-1. Ir visose 11-oje serijų ta komanda, kuri laimėdavo trečiąjį mačą, ir tapdavo NBA čempione.

ISTORIJA. 2006 metais finale Majamio „Heat“ klubas Dalaso „Mavericks“ krepšininkus nugalėjo 4-2 bei vienintelį kartą tapo NBA lygos čempionu.