2014 01 19

NBA: Jonas Valančiūnas pelnė vos 4 taškus, o „Raptors“ namuose suklupo prieš „Lakers“

Sekmadienio vakarą vykusiose NBA rungtynėse Jono Valančiūno atstovaujamos „Toronto Raptors“ (20/19) ekipos šešių iš eilės namie iškovotų pergalių seriją nutraukė „Los Angeles Lakers“ (16/25) klubas. Lietuvio ekipa buvo susikrovusi net 19-os taškų pranašumą, tačiau išsaugoti jo nesugebėjo ir pralaimėjo 106:112 (36:29, 22:25, 23:22, 25:30).
Jonas Valančiūnas ir Pau Gasolis
Jonas Valančiūnas ir Pau Gasolis / „Scanpix“ nuotr.

Pirmajame kėlinyje komandos žaidė apylygiai – įpusėjus kėliniui rezultatas buvo 13:13. Abi ekipos puikiai atakavo iš toli – „Raptors“ realizavo 4 iš 5 tritaškius, o „Lakers“ 3 iš 3. Toronto ekipa paskutinį kėlinį užbaigė galingu spurtu 16:5 ir pirmavo 36:29.

Antrasis kėlinys „Raptors“ ekipai jau taip gerai nesiklojo. Ketvirčio pradžioje šeimininkai pirmavo 50:31, tačiau „Lakers“ netruko ištirpdyti persvaros. Kėlinio pabaigoje Los Andželo klubas atsiliko 50:58. „Raptors“ per antrąjį kėlinį patakė vis 1 tolimą metimą iš 11.

Toronto klubas trečiąjį kėlinį pradėjo šturmu 12:0 ir susigrąžino dviženklę persvarą 70:54. Tačiau tada vėl pasipylė taiklūs „Lakers“ tolimi šūviai, kurie ne tik aptirpdė „Raptors“ persvarą, bet ir leido svečiams prieš lemiamą ketvirtį išsiveržti į priekį 82:81.

Ketvirtajame kėlinyje kova vyko taškas į tašką. Likus 3 min. „Lakers“ pirmavo 100:96. Savo komandą iš duobės bandė tempti Kyle'as Lowry – po tolimo jo šūvio „Raptors“ deficitas buvo minimalus. Los Andželo klubas nesiliovė savo varžovų terorizuoti tritaškiais, po dar vieno iš jų „Lakers“ susigrąžino 4 taškų pranašumą. „Raptors“ paskutinėmis sekundėmis dar prasižengė prieš iš toli atakuojantį varžovą, jo metimai buvo taiklūs ir svečiai šventė pergalę 112:106.

„Lakers“ pataikė 12 iš 22-iejų tolimų metimų (54,5 proc.), o „Raptors“ 9 iš 30-ies bandymų (30 proc.).

J.Valančiūnas per 14 minučių pelnė 4 (dvitaškiai 2/3) taškus, atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo bei 3 kartus pažeidė taisykles.

Lietuvis nuo trečiojo kėlinio vidurio mačą stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 23, Kyle'as Lowry 21, Patrickas Pattersonas 17, Amiras Johsonas 13, Greivis Vasquezas 11, Terrence'as Rossas 10.

„Lakers“: Nickas Youngas 29, Pau Gasolis 22, Ryanas Kelly 17, Jodie Meeksas 11, Kendallas Marshallas (11 rez. perd.) 10.