2014 05 01

NBA: Jonas Valančiūnas žaidė rezultatyviai, „Raptors“ serijoje išsiveržė į priekį

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį NBA lygoje buvo sužaisti trys atkrintamųjų kovų susitikimai. Jono Valančiūno „Toronto Raptors“ klubas išbarstė solidų pranašumą, bet sugebėjo palaužti „Nets“ ir išsiveržti serijoje 3:2.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

„Toronto Raptors“ – „Brooklyn Nets“ 115:113 (28:25, 34:19, 29:25, 24:44)

Namuose žaidę „Raptors“ krepšininkai sugebėjo išbarstyti 26 taškų persvarą, bet vis tiek šventė pergalę. Daugiausia prie to prisidėjo įspūdingas Kyle'o Lowry pasirodymas. Krepšininkas pelnė 36 taškus ir pasiekė savo atkrintamųjų varžybų karjeros rekordą.

DeMaras DeRozanas nugalėtojams surinko 26 taškus, o trečias pagal rezultatyvumą buvo Jonas Valančiūnas.

Lietuvis per 25 minutes surinko 16 taškų, atkovojo 6 kamuolius, kartą suklydo ir užsidirbo dvi pražangas.

„Nets“ ketvirtajame kėlinyje įmetė net 44 taškus, tačiau ir to pergalei išplėšti nepakako. Rezultatyviausias pralaimėjusių komandoje buvo 30 taškų pelnęs Joe Johnsonas, 17 pridėjo Mirza Teletovičius.

Dabar „Raptors“ trūksta tik vienos pergalės, kad patektų į kitą etapą. Tiesa, lengva nebus, nes kitos rungtynės vyks Brukline.

Pirmąjį mačą savo arenoje „Raptors“ ekipa varžovams pralaimėjo 87:94, o antrąsias rungtynes laimėjo 100:95. Trečiajame ketvirtfinalio mače savo arenoje „Nets“ varžovus įveikė 102:98, tačiau ketvirtąsias rungtynes pralaimėjo 79:87.

„Raptors“: Kyle'as Lowry 36 (6/9 tritaškių, 6 rez. perd.), DeMaras DeRozanas 23 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.), Jonas Valančiūnas 16 (6 atk. kam.), Greivisas Vazquezas 15 (6 atk. kam.).

„Nets“: Joe Johnsonas 30, Mirza Teletovičius 17 (7 atk. kam.), Deronas Williamsas (9 rez. perd., 4 per. kam.) ir Alanas Andersonas po 13, Paulas Pierce'as 10.