2011 11 30 /22:19

Trileris su laiminga pabaiga: „Žalgiris“ paskutinėmis sekundėmis palaužė „Unicaja“

Kauno „Žalgiris“ išbarstė dviženklę persvarą, tačiau sugebėjo atsilaikyti dramatiškame finiše prieš Malagos „Unicaja“ – 67:65 (19:11, 16:13, 15:18, 17:23). Itin svarbi pergalė atgaivino Lietuvos čempionų viltis kovoje dėl Eurolygos „Top 16“ etapo.
Marko Popovičius
Marko Popovičius triumfuoja. / A.Koroliovo nuotr.

Tiesa, maksimalaus plano Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniams įgyvendinti nepavyko. Ilgą laiką dviženkle persvara pirmavę šeimininkai nelaimėjo didesne persvara, nei buvo pralaimėję spalį Malagoje (78:85). Taigi, jeigu B grupės finiše susiklostytų tokia situacija, kad „Unicaja“ ir „Žalgiris“ būtų iškovoję po lygiai pergalių, aukštesnę vietą užimtų Ispanijos klubas.

Antroji pergalė pakėlė „Žalgirį“ iš B grupės dugno. Kartu su Bambergo „Brose Baskets“ ir „Zagreb“ klubais Lietuvos čempionai dabar dalinasi 4-6 vietas, o nuo „Unicajos“ atsilieka tik pergale.

„Brose Baskets“ trečiadienį tik paskutinę sekundę namuose 78:81 pralaimėjo Maskvos CSKA, o „Zagreb“ išvykoje 76:94 neprilygo Eurolygos čempionei Atėnų „Panathinaikos“.

„Žalgiris“ Eurolygoje kitą mačą žais po savaitės, gruodžio 7 dieną, vėl namuose prieš Eurolygos čempionę Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija).

Išbarstė persvarą

Idealia gynyba mačą pradėję Lietuvos čempionai iš karto susikrovė dviženklę persvarą (10:0). Sunkiai sustabdomu puolimu pasižyminti „Unicaja“ ekipa „Žalgirio“ arenoje tylėjo net 5 minutes.

Atsigavusi po nokdauno mačo pradžioje ir į neparankų pozicinį žaidimą šeimininkus įpainiojusi „Unicaja“ ėmė kapstytis iš duobės (27:22, 50:45), tačiau ir vėl galingai rungtyniavusio Sonny Weemso dėka „Žalgiris“ vis pabėgdavo.

Dviženklę persvarą šeimininkai dar mėgavosi ir ketvirtajame kėlinyje (60:50), tačiau užstrigo puolime, o po savuoju krepšiu tarsi pamiršo apie gynybą. „Unicaja“ perėmė iniciatyvą ir 38 minutę pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį (63:65).

Gelbėti „Žalgirį“ ėmėsi Marko Popovičius ir S.Weemsas. Pirmasis sumetė baudas, o antrasis – sugrūdo kamuolį iš viršaus (67:65).

Liko 12,7 sek. A.Trifunovičius nusprendė, kad auklėtiniai neprasižengtų, o pabandytų apsiginti. Paskutinės atakos metu Kristapas Valteris apgavo Robertą Javtoką, prasiveržė prie „Žalgirio“ krepšio, tačiau metimo nuo lentos nepataikė. Nervingoje pabaigoje šeimininkai triumfavo.

Statistika

„Žalgiris“ laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (44 prieš 42), nors „Unicaja“ pagal šį rodiklį yra geriausia visoje Eurolygoje, taikliau metė dvitaškius (43 proc. prieš 35 proc.), tačiau atliko mažiau rezultatyvių perdavimų (9 prieš 15).

Taip pat verta pažymėti, jog šeimininkai laimėjo, nors ir surinko mažiau naudingumo balų (66 prieš 69), kas krepšinyje tai pasitaiko retai.

A.Koroliovo nuotr./Sonny Weemsas ir Ty Lawsonas
Ty Lawsonas (d.) Kaune žaidė paskutines rungtynes

„Žalgirį“ į pergalę vėl tempė S.Weemsas. Amerikietis komandoje pirmavo ne tik pagal pelnytus taškus (18), bet ir atkovotus (11) bei perimtus (2) kamuolius.

Net 10 tritaškių vienas pats metęs Marko Popovičius (pataikė 3) pridėjo 11, o paskutines rungtynes Kaune žaidęs Ty Lawsonas – 10 taškų. Pasibaigus NBA lokautui T.Lawsonas jau ketvirtadienį grįš į Denverio „Nuggets“ klubą.

„Unicajos“ ekipoje, ypač paskutinėmis minutėmis, pasižymėjo Geraldas Fitchas. Jis išprovokavo net 9 pražangas ir pelnė 15 taškų. Latvis K.Valteris pridėjo 12 taškų ir 6 rezultatyvius perdavimus.

„Žalgiris“: S.Weemsas 18 (11 atk. kam.), M.Popovičius 11 (tritaškiai 3/10), T.Lawsonas 10, R.Javtokas 8, M.Kuzminskas 7, P.Jankūnas 6, M.Rakovičius 4, T.Klimavičius 2, M.Kalnietis 1 (4 klaid.).

„Unicaja“: G.Fitchas 15 (6 atk. kam.), K.Valteris ir J.Freelandas  – po 12, L.Zoričius 11, J.Garbajosa 9.