2011 01 20

„Neptūnas“ atsidūrė per žingsnį nuo LKF finalinio ketverto

Pergale Lietuvos krepšio federacijos (LKF) taurės turnyro ketvirtfinalį pradėjo Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai, kurie namuose 91:80 (28:29, 15:23, 27:17, 21:11) nugalėjo Vilniaus „Sakalų“ klubą.
Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai namuose įveikė „Juventus“
Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai namuose įveikė „Juventus“ / Alfredo Pliadžio nuotr.

Pirmajame kėlinuke kova vyko taškas į tašką. Rungtynių svarstyklės dažnai svirdavo tai į vienos, tai į kitos komandos pusę. Visgi daugiau 5 taškų pranašumo įgyti nė vienai ekipai nepavyko. Ketvirtis baigėsi „Sakalams“ pirmaujant – 29:28.

Antrajame kėlinyje ėmė ryškėti svečių pranašumas. Sėkmingai puolime rungtyniaudami vilniečiai po truputį didino atotrūkį, kuris prasidėjus paskutinei minutei pirmą kartą pasiekė 10 taškų atžymą – 50:40. M.Rukio tritaškis paskutinę pirmosios mačo dalies sekundę leido „Neptūnui“ šiek tiek sumažinti deficitą – 43:52.

Po didžiosios pertraukos klaipėdiečiai spurtavo 9:0 bei išlygino rezultatą – 52:52. Sužaidus 8 minutes šeimininkai buvo atitrūkę iki 67:62, tačiau „Sakalai“ įmetė 5 taškus be atsako ir atstatė pusiausvyrą – 67:67. Kėlinuką kiek sėkmingiau užbaigė „Neptūnas“, kuris po trisdešimties žaidimo minučių pirmavo 70:69.

Lemiamą ketvirtį 6 taškais pradėjusi uostamiesčio komanda truktelėjo į priekį – 76:69. Sužaidus 5 minutes „Neptūnas“ pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklį pranašumą – 83:73. Per likusį laiką R.Paulausko auklėtiniams nepavyko atkurti intrigos bei jie buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 80:91.

Atsakomasis mačas vyks ateinantį antradienį Šakiuose.

„Neptūnas“: Valdas Vasylius 24 (7 atk. kam., 30 naud. bal.), Mantas Ruikis 14, Luke‘as Booneris (6 atk. kam.) ir Mindaugas Stašys po 12, Robertas Bitinas 11.

„Sakalai“: Virginijus Sirvydis 17, Arvydas Gydra bei Žydrūnas Stankus po 13, Rolandas Matulis (14 atk. kam.) ir Marius Janišius (6 atk. kam.) po 12.