2014 05 26 /20:52

„Neptūnas“ Kaune pralaimėjo „Žalgiriui“ ir LKL finale rezultatas tapo lygus

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai savo aikštėje uždarė Klaipėdos „Neptūno“ lyderį Martyną Mažeiką, pavyzdingai sužaidė trečiajame kėlinyje ir LKL finalo serijoje šventė pirmąją pergalę 92:83 (20:23, 24:23, 30:13, 18:24). Po pirmosios čempionų titulą ginančio „Žalgirio“ pergalės prieš „Neptūną“ šio sezono LKL čempionate, finalo serijos rezultatas tapo lygus 1-1.
Martynas Pocius
Martynas Mažeika ir Martynas Pocius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Per pirmas 20 minučių abi komandos žaidė apylygiai, tik „Neptūnas“ vienu metu buvo nutolęs – 38:30. Vis dėlto, kauniečiai tada surengė spurtą 9:1, rezultatą beveik išlygino. Po dviejų ketvirčių dviem taškais priekyje buvo svečiai – 44:42.

Prieš didžiąją pertraukę herojais tapti bandė „Lietuvos ryto“ sirgaliai, kurie pasikėsino atimti „Žalgirio“ sirgalių vėliavą. Pirminiais duomenimis, provokacija vienam peštukų baigėsi policijos areštinėje.

Po pertraukos du iš eilės tritaškius pataikė A.Milaknis ir inicijavo „Žalgirio“ spurtą, po kurio „Žalgiris“ pirmavo užtikrintai – 66:52. Prie varžovų serijos prisidėjo ir techninę pražangą užsidirbęs „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis.

Po trečiojo ketvirčio „Neptūnas“ deramai atsigauti nesugebėjo, itin prastai metė baudas, dažniau klydo. Nors likus žaisti 2 min. svečiai dar buvo priartėję (78:84), tačiau sėkmingos „Žalgirio“ atakos rimtesnio spurto sukurti neleido.

„Žalgiris“: ​J.Dentmonas (2/6 dvit., 5/9 trit., 4/4 baud., 5 rez. perd.) 23, R.Javtokas (7/9 dvit.) 14, P.Jankūnas (2/7 dvit., 0/3 trit., 9/10 baud., 7 atk. kam., 5 rez. perd.) 13, M.Pocius ir A.Milaknis (3/5 trit.) po 9, A.Gudaitis 7, T.Klimavičius ir Š.Jasikevičius (0/5 trit., 5 rez. perd.) po 6, V.Lipkevičius 4, V.Čižauskas 1.

„Neptūnas“: ​E.Ulanovas (4/4 dvit., 2/2 trit., 2/4 baud.) 16, A.Butkevičius (2/2 dvit. 2/2 trit., 4 rez. perd.) ir M.Girdžiūnas) po 11, V.Vasylius (4/4 dvit.) ir S.Galdikas (4/4 dvit., 2/5 baud., 7 atk. kam.) po 10, M.runkauskas 9, V.Šarakauskas 8, T.Brazeltonas 5, J.Sinica 3, M.Mažeika 0.

​Tšk. iš baudos aikšt.: 34 – 40

Ketvirtasis kėlinys „Žalgiris“ – „Neptūnas“ (20:23, 24:23, 30:13, 18:24)

10 min. V.Vasyius pataikė du taškus ir pridėjo baudos metimą, tačiau „Neptūnas“ prasižengė penktą kartą ir prarado paskutinį savo kozirį – Š.Jasikevičius baudų metimais įtvirtino pergalę – 90:81.

9 min. „Neptūnas“ vėl kiek prisivijo šeimininkus (78:84), tačiau neapsigynė prieš R.Javtoką, o po to patys suklydo puolime – 86:78. Netrukus apsiginti pavyko, tačiau puolime ir vėl padaryta klaida bei pramiegotas R.Javtokas leido „Žalgiriui“ vėl pirmauti 10 taškų – 88:78.

7 min. Penktasis taiklus J.Dentmono tritaškis šeimininkams grąžino dviženklę persvarą – 84:74. Kauniečiai, žinodami kaip blogai svečiai meta baudas, nevengė prasižengti gindamiesi.

6 min. „Neptūnas“ dar kartą apsigynė, o žalgiriečiai gavo jau aštuntą pražangą ketvirtame kėlinyje – 81:74.

5 min. Svečiai pagaliau vėl kiek apmažino skirtumą (69:79), o netrukus V.Šarakausko baudų metimai „Žalgirio“ pranašumą padarė tik vienženklį – 71:79.

4 min. S.Galdikas prie baudų metimo linijos pratęsė svečių tradiciją pataikyti tik kartą, o puikiai rungtyniaujantis J.Dentmonas įmetė iš vidutinio nuotolio – 78:64.

2 min. E.Ulanovas įmetė jau 16-ąjį tašką (63:76) ir svečiai galėjo dar labiau sumažinti atsilikimą, tačiau eilinį kartą suklydo.

1 min. S.Galdikas metimu iš po krepšiu pradėjo lemiamą kėlinį, tačiau M.Pocius pataikė iš vidutinio nuotolio.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka

Trečiasis kėlinys „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 73:58 (20:23, 24:23, 30:13)

10 min. Po T.Klimavičiaus metimo „Žalgirio“ persvara pasiekė naujas aukštumas, 15 taškų ribą – 73:58. Po trijų ketvirčių kauniečiai jau pirmavo ir pagal atkovotus kamuolius (30:25), ir pagal rezultatyvius perdavimus (14:9), bei buvo suklydo vos keturis kartus.

8 min. Tritaškiais apsikeitė J.Dentmonas ir E.Ulanovas, tačiau netrukus tritaškį smeigė ir A.Milaknis – 71:57.

7 min. Ilgą „Neptūno“ taškų badą prasiveržęs po krepšiu nutraukė T.Brazeltonas, tačiau A.Gudaitis iškart įkalė iš viršaus – 66:52.

6 min. Tik į aikštę žengęs A.Gudaitis įkalė iš viršaus ir sukrovė „Žalgiriui“ dviženklę persvarą – 61:50.

5 min. R.Javtokas pataikė kablį ir po jo dešimtojo taško „Žalgiris“ jau pirmavo 53:50. K.Maksvytis gavo techninę pražangą. P.Jankūnas įmetė visus keturis baudų metimus (57:50), o kitoje atakoje du taškus pelnė M.Pocius – 59:50.

3 min. Vienas po kito ketvirtąsias pražangas užsidirbo V.Vasylius ir A.Butkevičius.

2 min. Po J.Dentmono tritaškio ir P.Jankūno dvitaškio kauniečiai pirmavo 49:48. Po du taškus po to pataikė V.Vasylius ir P.Jankūnas.

1 min. „Neptūnas“ po pertrauko pataikė dvitaškį ir turėjo progą padidinti pranašumą dar, tačiau laisvas iš toli prametė V.Šarakauskas.

Antrasis kėlinys „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 44:46 (20:23, 24:23)

10 min. V.Vasylius pataikė tik vieną baudos metimą, o gynyboje prasižengė trečią kartą. Š.Jasikevičius buvo atstatę lygybę, tačiau paskutinę sekundę E.Ulanovas įmetė dvitaškį ir „Neptūnas“ išlaikė persvarą – 46:44.

9 min. Tylą taikliu tritaškiu per Š.Jasikevičių nutraukė E.Ulanovo tritaškis. V.Lipkevičius atsakė dvitaškiu – 41:43.

8 min. R.Javtokas po dar vienos svečių klaidos vėl įdėjo, o „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 9:1 ir rezultatas vėl buvo beveik lygus – 39:40.

6 min. Po ilgesnės pertraukos „Žalgiris“ vėl įmetė tritaškį – tai padarė M.Pocius.

5 min. S.Galdikas eilinį kartą išmaudė šeimininkų priekinę liniją ir išprovokavo nesportinę P.Jankūno pražangą. Tačiau „Neptūnui“ daug naudos tai neatnešė, S.Galdikas įmetė tik vieną baudą, o vėliau svečiai suklydo.

4 min „Neptūnas“ idealiai išnaudojo dviem iš eilės „Žalgirio“ klaidas, įmetė du iš eilės tritaškius, ir atsiplėšė 38:30.

2 min. M.Girdžiūnas taip pat pataikė tris taškus, T.Klimavičius dvitaškiu atstatė lygybę – 28:28.

1 min. Kėlinį dviem iš eilės tritaškiais pradėjo A.Milaknis ir „Žalgiris“ pirmą kartą išsiveržė į priekį – 26:25.

Pirmasis kėlinys „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 20:23

10 min. Po septynių nesėkmingų „Žalgirio“ bandymų, J.Dentmonas pagaliau pataikė tritaškį. Netrukus pirmą savo komandos tolimą metimą pataikė ir A.Butkevičius, tačiau J.Dentmonas smeigė dar vieną – 20:23.

8 min. Kaip ir pirmajame mače, „Neptūnas“ drąsiai veržėsi po krepšiais ir čia rinko taškus. Po M.Runkausko dvitaškio jau 18:14.

7 min. „Neptūno“ krepšininkai suklydo jau penktąjį kartą ir tai pasibaigė J.Dentmono dėjimu iš viršaus greitoje atakoje – 12:12.

6 min. Tolimu dvitaškiu M.Pocius rezultatą pirmą kartą išlygino – 10:10. M.Runkauskas netrukus po antro „Neptūno“ atkovoto kamuolio puolime įmetė iš po krepšio.

5 min. V.Lipkevičius buvo įmetęs dvitaškį su pražanga, tačiau nepataikė baudos, o V.Šarakauskas netrukus įmetė pirmuosius taškus serijoje. Svečių aukštaūgis atsikovojo kamuolį po savo paties netaiklaus metimo. P.Jankūnas atsakė dvitaškiu – 8:10.

2 min. „Neptūnas“ buvo priekyje 6:2 po dar vieno E.Ulanovo dvitaškio, tačiau R.Javtokas netrukus laisvas antrą kartą įkalė iš viršaus.

1 min. Abi komandos rungtynes pradėjo klaidomis, tačiau tuo geriau pasinaudojo svečiai ir pirmuosius taškus greitos atakos metu įmetė E.Ulanovas. Netrukus pirmuosius taškus finalo serijoje „iš žaidimo“ galingu dėjimu pelnė R.Javtokas.