2014 02 14

„Neptūnas“ tik po pratęsimo VTB Jungtinėje lygoje palaužė varžovus iš Samaros

Net ir ligų bei traumų išretinti Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai uostamiestyje sugebėjo palaužti Samaros „Krasnyje Krylja“ ekipą. Kazio Maksvyčio ekipa pademonstravo tikrą kovotojų charakterį ir šias VTB Jungtines lygos rungtynes „Švyturio“ arenoje laimėjo po pratęsimo rezultatu 94:86 (22:27, 26:15, 12:23, 21:16, 13:5).
Valdas Vasylius
Valdas Vasylius / Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr.

Rungtynių pradžia buvo atkakli – vyko taškas į tašką, tačiau prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą svečiai atitrūko 5 taškais – 27:22.

Antrojo kėlinio viduryje „Neptūnas“ surengė tikrą atakų šou: du tolimus metimus paeiliui pataikė Arnas Butkevičius, o Valdas Vasylius pelnydamas taškus iš po krepšio išvedė „Neptūną“ į priekį – 41:39.

Netrukus Edgaro Ulanovo pastangomis klaipėdiečių pranašumas dar labiau išaugo – 48:42.

Visgi, per trečiąjį kėlinį klaipėdiečiai įmetė tik 12 taškų, o varžovai surinko 23 ir persvėrė rezultatą savo naudai – 65:60.

Po kelių akimirkų Kazio Maksvyčio klubas sužaidė atkarpą 9:0 ir vėl susigrąžino iniciatyvą į savo rankas – 69:65.

Rungtynių intriga laikėsi iki paskutinių sekundžių. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 1 min. du baudos metimus pataikė ir rezultatą išlygino Vytautas Šarakauskas – 81:81.

Vėliau „Neptūną“ į priekį galėjo išvesti A.Butkevičius, tačiau jo abu baudos metimai skriejo pro šalį. Varžovai metimui turėjo dar 28 sekundes, tačiau uostamiesčio ekipa pademonstravo puikią gynybą ir teko žaisti pratęsimą.

Per papildomą laiką lietuviai 91:85 išsiveržė į priekį ir pergalės iš rankų jau nebepaleido – 94:86.

Tai „Neptūnui“, siekiančiam patekti į VTB lygos B pogrupio aštuntuką, labai svarbi pergalė.

Šįkart Klaipėdos ekipai negalėjo padėti trys žaidėjai: Justas Sinica, Marius Runkauskas ir Arvydas Eitutavičius. J.Sinicai yra lūžęs riešo kaulas. Manoma, kad jo traumos gydymas gali užtrukti apie mėnesį, o A.Eitutavičius ir M.Runkauskas nerungtyniavo dėl pakilusios  temperatūros.

Pirmąjį tarpusavio susitikimą, vykusį Rusijoje, „Neptūnas“ po atkaklios kovos pralaimėjo – 72:79. Taigi šįkart pasiektas saldus revanšas.

„Neptūnas“: Valdas Vasylius 19, Martynas Mažeika ir Edgaras Ulanovas (11 atk. kam.) po 16, Arnas Butkevičius 15, Vytautas Šarakauskas (18 atk. kam.) 14, Mindaugas Girdžiūnas 12, Simas Galdikas 2.

„Krasnyje Krylja“ Michalis Ignerskis 26, Antonas Ponkrašovas (8 rez. perd.) 16, Demetris Nicholsas 12, Larry O‘Bannonas 9.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

1. Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) 15 15 0 100
2. Maskvos CSKA (Rusija) 14 12 2 85,7
3. Liubercų „Triumf“ (Rusija) 13 8 5 61,5
4. Rygos VEF (Latvija) 13 6 7 46,2
5. Samaros „Krasnyje Krylja“ (Rusija) 14 6 8 42,9
6. „Astana“ (Kazachstanas) 15 6 9 40
7. Minsko „Cmoki“ (Baltarusija) 12 4 8 33,3