2013 12 18

„Nevėžis“ pateko į duobę – LKL čempionate patyrė jau trečią nesėkmę iš eilės

Arvydas Šikšnius turėjo dvi galimybes išplėšti pergalę, tačiau jo abu metimai buvo itin netikslūs – jie palaidojo Kėdainių „Nevėžio“ (7-5) ekipą.
Arvydas Šikšnius
Arvydas Šikšnius / kk "Nevėžis"

Išretėjusiomis gretomis rungtyniavę Gintaro Leonavičiaus ekipos žaidėjai išvykoje 61:62 (20:17, 24:17, 12:10, 5:18) nusileido Prienų „TonyBet“ (12-2) krepšininkams ir Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) patyrė trečią nesėkmę iš eilės.

Pasibaigus trečiajam ketvirčiui svečiai buvo susikrovę net 12 taškų persvarą (56:44), tačiau tuomet „Nevėžio“ puolimo mašina sustojo. Prienų ekipa surengė spurtą 18:4 ir perėmė iniciatyvą (62:60, 39-ąją min.).

Pradėjus tiksėti paskutinei mačo minutei tarp komandų tebuvo minimalus skirtumas (62:61). Persverti rezultatą galėjęs Šikšniaus tritaškis tikslo nepasiekė, bet prieniškiai netrukus suklydo ir kamuolys vėl grįžo „Nevėžiui“.

Iniciatyvos ir vėl nusprendė imtis Šikšnius. Šį kartą jo metimas iš vidutinio nuotolio taip pat buvo labai netikslus ir Kėdainių komandai teko pripažinti antrą pralaimėjimą minimaliu skirtumu per pastaruosius tris mačus.

„Nevėžiui“ šiame susitikime negalėjo padėti kelio kremzlę susižeidęs Tyrone'as Brazeltonas, čiurnos raiščius pasitempęs Valdas Dabkus bei nugaros skausmų kamuojamas Povilas Butkevičius, o įpusėjus trečiajam kėliniui dėl išnaudoto pražangų limito aikštę paliko Vidas Ginevičius.

„TonyBet“: Mindaugas Lukauskis 20, Paulius Ivanauskas 11, Žygimantas Janavičius 10, Artūras Valeika 9 (11 atk. kam.).

„Nevėžis“: Arvydas Šikšnius 15, Gintaras Leonavičius 14, Simas Buterlevičius 14, Aurimas Adomaitis 10.

Kitas rungtynes „Nevėžis“ žais gruodžio 29 d., kuomet namuose priims Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipą. Tuo tarpu „TonyBet“ į LKL sugrįš tik sausio 7 d. Tuomet jie išvykoje grumsis su Panevėžio „Lietkabelio“ komanda.

Dar viename trečiadienio LKL mače Alytaus „Dzūkija“ (4/8), treniruojama Mindaugo Lukošiaus, svečiuose 74:64 (15:14, 14:20, 18:15, 27:15) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ (3/9) bei laimėjo antrą susitikimą iš eilės.

Po pirmosios rungtynių dalies geresnė situacijoje buvo šeimininkų komandos krepšininkai, kurie turėjo penkių taškų pranašumą – 34:29.

„Lietkabelio“ klubas neleido varžovams perimti iniciatyvos ir po trijų kėlinių vis dar pirmavo 49:47. Tiesa, ketvirtajame kėlinyje ėmė ryškėti varžovų pranašumas, o situaciją dar labiau paaštrino penktoji Panevėžio komandos aukštaūgio Dinmos Odiakosos pražanga.

Likus žaisti dvi minutes ketvirtajame kėlinyje, svečiai nutolo 69:60. Algirdo Brazio auklėtinių viltis atgaivino Manto Kazono tritaškis su pražanga – 64:69. Tačiau rungtynių pabaigoje tiksliau sužaidę alytiškiai iškovojo pergalę  74:64.

Kitas rungtynes A.Brazio auklėtiniai žais šeštadienį nuo 16 val. Pasvalyje su vietos „Pieno žvaigždėmis“.

Į priekį Alytaus klubą vedė Paulius Dambrauskas ir Giedrius Staniulis, pelnę po 16 taškų, 14 taškų pridėjo Martynas Paliukėnas, 8 – Tautvydas Šležas.

Panevėžiečių gretose išsiskyrė 20 taškų įmetęs Dinma Odiakosa, 13 taškų surinko Jokūbas Gintvainis, 12 – Mantas Kazonas, 9 – Ryanas Olanderis (6 atk. kam.), 6 – Ernestas Ežerskis.

Labai nesėkmingai rungtynes pradėję Utenos „Juventus“ (5/8) krepšininkai sugebėjo atsitiesti ir iškovoti penktąją pergalę LKL čempionate.

Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai savo aikštelėje 76:74 (10:18, 28:18, 24:12, 14:26) palaužė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (8/6) klubą. Uteniškiams tai buvo pirmoji pergalė prieš „Pieno žvaigždžių“ komandą per penkis šio sezono tarpusavio mačus LKL ir BBL pirmenybėse.

„Juventus“ klubui šiose rungtynėse negalėjo padėti klubą dvikovoje su Prienų „Tonybet“ komanda stipriai susimušęs kapitonas Gintautas Matulis, o „Pieno žvaigždžių“ gretose nebuvo Artūro Jomanto ir Derricko Caracterio.

Labai nesėkmingai susitikimą pradėję uteniškiai sužaidus keturias minutes jau turėjo dviženklį deficitą (0:10), kuris Aido Viskonto ir Karolio Petrukonio tikslių atakų dėka iki pirmojo kėlinio pabaigos tik šiek tiek aptirpo – 10:18.

Antrajame kėlinyje dominavę „Juventus“ krepšininkai paskutinėmis sekundėmis sugebėjo persverti rezultatą savo naudai (38:36), o trečiajame aikštės šeimininkų persvara ėmė augti. Po Keyrono Sheardo ir K.Petrukonio tikslių atakų likus žaisti dvi minutes Utenos komandos pranašumas pasiekė keturiolikos taškų ribą (60:46), kuri išliko ir prieš lemiamas dešimt minučių – 62:48.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus tris minutes uteniškių atotrūkis pasiekė rekordinę ribą (67:51), tačiau svečiai spurtavo 15:2 ir po Žygimanto Jonušo bei Rolando Alijevo tritaškių prasidėjus paskutinei mačo minutei skirtumas aptirpo iki trijų taškų – 69:66. Po svečių klaidos Saulius Kulvietis tiksliai realizavo abi baudas ir likus žaisti 23 sekundes padidino „Juventus“ persvarą iki penkių taškų – 71:66.

Baudų metimų loterijoje A.Viskontas neklydo, o uteniškiai laimėjo rungtynes rezultatu 76:74.

Nugalėtojams 18 taškų surinko Edgaras Stanionis (dvitaškiai 2/7, tritaškiai 2/3, 6 atk. kam., 7 išprov. praž.), 17 – Aidas Viskontas (dvitaškiai 5/11), 11 – Nikita Barinovas, 10 – Keyronas Sheardas, 9 – Karolis Petrukonis (5 išprov. praž.), 7 – Saulius Kulvietis, po 2 – Tomas Černeckis ir A.J.Matthewsas.

Pasvalio komandoje išsiskyrė Evaldas Kairys (21 tšk., 10 atk. kam., baudos 11/15), Egidijus Dimša (19 tšk., tritaškiai 3/11, 12 atk. kam.) bei Aliaksandras Kudravcevas ir Paulius Sorokas (po 10 tšk.).

Lygoje pirmauja pergalingai žaidžiantis šalies vicečempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“ (4 pergalės ir 0 pralaimėjimų), lenkiantis Prienų „TonyBet“ (12/2) klubą bei trečioje vietoje esančius šalies čempionus Kauno „Žalgirio“ (5/2) krepšininkus.

BEKO-LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):