2014 04 12

NKL finale kovos „Trakų“ ir „Mažeikių“ krepšininkai

2013-2014 metų sezono Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finale sekmadienį kovos nugalėtojo titulą ginantis Mažeikių „Mažeikių“ klubas bei Trakų „Trakai“.
„Mažeikių“ ekipos žaidėjai
„Mažeikių“ ekipos žaidėjai / NKL nuotr.

Palangoje vykstančio finalo ketverto antrosiose pusfinalio rungtynėse šeštadienį „Mažeikiai“ 63:60 (14:12, 11:11, 17:22, 21:15) nugalėjo Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ krepšininkus.

15 taškų nugalėtojams pelnė Mindaugas Reminas, 14 – Raimundas Petrauskas, 10 – Darius Tarvydas, 9 – Ignas Razutis, 8 – Vytautas Pikalavičius.

Molėtiškių gretose sėkmingiausiai žaidė Saulius Kuzminskas ir Raimundas Ambrulaitis (po 11 tšk.), Osvaldas Mačernis (10 tšk.) bei Thomas Davisas (9 taškai).

Rungtynes abi ekipos pradėjo lygia kova ir sužaidus keturias minutes rezultatas buvo lygus (7:7). Osvaldas Mačernis pataikė dvitaškį, Mantas Kadzevičius pridėjo tritaškį ir rezultatas išsaugo „TiuMeno-Ežerūno“ naudai (7:12). Likus žaisti minutę Vytautas Pikalavičius, Evaldas Dainys įmetė po dvitaškį, Ignas Vaitkus pataikė tritaškį ir „Mažeikiai“ įsiveržė į priekį (14:12).

Antrąjį kėlinį metimu iš po krepšio pradėjo Vytautas Pikalavičius, o kitoje atakoje Saulius Kuzminskas realizavo dvi baudas bei pataikė dvitaškį (16:16). Sužaidus šešias minutes, Thomas Davisas įmetė vieną baudą iš dviejų, o kitoje atako pridėjo ir dvitaškį (18:21). Krepšininkams apsikeitus keliais taikliais metimais į rūbines komandos išėjo rezultatui esant 25:23 „Mažeikių“ naudai.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Vytauto Pikalavičiaus bei Manto Kadzevičiaus dvitaškiais (27:27). Naujoji arena trečiajame kėlinyje vis dažniau nepriimdavo kamuolio į lanką, o likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes Saulius Kuzminskas vėl išvedė molėtiškius į priekį (36:39). Greitoje atakoje amerikietis Thomas Davisas sudrebino krepšį, o po to iškart dviem tritaškiais pasižymėjo „Mažeikių“ gynėjas Mindaugas Reminas (42:41). Tačiau rezultatyviau kėlinį pavyko užbaigti „TiuMenui-Ežerūnui“ (42:45).

Paskutinį ketvirtį abi komandos pradėjo netaikliais metimais, tik sužaidus tris minutes įkrito pirmieji metimai (44:50). Darius Tarvydas bei Raimondas Petrauskas įmetė po dvitaškį ir vėl rezultatas tapo lygus (50:50).

Rezultatui nespėjant keistis pasipylė tritaškių kruša, pataikė – Mindaugas Reminas, Tomas Galeckas, Vytautas Pikalavičius (61:58). Nepataikius tritaškio „TiuMeno-Ežerūno“ komandos puolėjui Osvaldui Mačerniui prasidėjo baudos metimų loterija, kuria pasinaudojo „Mažeikių“ klubas ir žengė į finalą (63:60).

Trakų „Trakai“ pirmajame pusfinalio mače 71:49 nepaliko vilčių Joniškio „Delikatesui“ bei pirmieji žengė į NKL finalą.