2014 10 04

NKL: „Palanga“ laimėjo antrą trilerį per dvi dienas

Antrojo NKL turo rungtynėse Palangoje pratęsimo neprireikė, bet kova vyko iki paskutinių sekundžių. „Palanga“ palaikomi savo sirgalių po dramatiškos ir įtemptos kovos rezultatu 86:83 (28:16, 20:25, 20:20, 18:22) palaužė Vilniaus „Perlo-MRU“ krepšininkų pasipriešinimą. Išvakarėse pajūrio komanda išvykoje po pratęsimo nugalėjo NKL vicečempionus „Trakus“. Su dviem pergalėmis iš tiek pat galimų palangiškiai šoktelėjo į NKL turnyro lentelės virš, kur dalijasi 1-4 vietas.
„Palanga“ – „Perlas-MRU“
„Palanga“ – „Perlas-MRU“ / Alfredo Reivyčio nuotr.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo palangiškiai, kurie rungtynes pradėjo spurtu 4:0. Bet kitoje aikštės pusėje įsisiautėjo A.Udras, kuris pelnė 5 taškus iš eilės. Antroje kėlinio pusėje, daugiausia P. Šakinio ir E.Kubiliaus pastangomis palangiškiai įgijo dviženklę persvarą ir ją išlaikė iki kėlinio pabaigos (28:16).

Antrojo kėlinio pradžioje šeimininkai dar labiau padidino persvarą, tačiau rungtynių kontrolę perėmę vilniečiai sumažino atsilikimą, po kurios P.Barkus paprašė minutės pertraukėlės. Pasitarimas „Palangai“ nepadėjo – D.Domarkas pelnė 6 taškus iš eilės, A.Kazlauskas pridėjo tritaškį ir „Perlo-MRU“ komanda spurtavo 6:17 (34:33). Permainingame kėlinyje rezultatas keitėsi kiekvienoje atakoje, bet antrojo ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidė krepšininkai iš Palangos. Juos timptelėjo taiklūs P. Šakinio ir E. Kubiliaus metimai – 48:41.

Beveik be klaidų atakavęs E.Kubilius apsukų nemažino ir trečiajame kėlinyje, o palangiškiai didino pranašumą (60:47). A.Udras pabudino vilniečių puolimą, bet neilgam, nes D.Anužis pridėjo du taškus, o „Perlas-MRU“ ir vėl atakavo netaikliai (64:58). Prasidėjus paskutiniai kėlinio minutei, palangiškiai pataikė kelis metimus iš po krepšio ir išlaikė turimą 7 taškų persvarą (68:61).

Įpusėjant ketvirtajam ketvirčiui vilniečiai prisivijo „Palangos“ krepšininkus iki dviejų taškų, bet į taškus suskubo atsakyti P.Šakinis, kuris smeigė savo trečiąjį tritaškį (77:73). Lenktynės taškas į tašką vyko iki paskutinės atakos. Likus žaisti minutę Palangos komandos pranašumas tebuvo minimalus (82:81). Likus žaisti 2 sekundes A. Drungilas įmetė vieną baudą iš dviejų (86:83). Po Mindaugo Sakalausko paprašytos minutės pertraukėlės iš trijų taškų zonos metimu per varžovą laimę pabandė Tadas Rinkūnas, tačiau metimas skriejo pro šalį ir „Palanga“ įsirašė antrą pergalę iš eilės.

„Palanga“: Erikas Kubilius 33 (7 atk.k), Deividas Anužis 18 (8 atk.k, 8 rez.p), Povilas Šakinis 13, Simonas Kymantas 9, Caleb Sutton 7, Adomas Drungilas 6.

„Perlas-MRU“: Dominykas Domarkas 25 (6 atk.k), Tadas Rinkūnas 20, Antanas Udras 12 (9 atk.k), Arnas Kazlauskas 8, Rytis Pipiras 7.