2011 06 20

Pasaulio čempionatui artėjant: devyniolikmečiai nušlavė Brazilijos krepšininkus

Druskininkuose pirmadienį vykusiose kontrolinėse rungtynėse pasaulio 19-mečių vaikinų čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė net 113:87 (35:29, 27:21, 25:13, 26:24) nušlavė tam pačiam turnyrui pasirengimą tęsiančią Brazilijos komandą.
Dovydas Redikas
Dovydas Redikas surinko 16 taškų. / BFL nuotr.
Temos: 1 Dovydas Redikas

Pirmajame kėlinyje puspenktos minutės antrąją pražangą gavo lietuvių lyderis Jonas Valančiūnas ir buvo pasodintas ant atsarginių žaidėjų suolelio. Nors pirmasis ketvirtis buvo rezultatyvus, tiek viena, tiek kita komanda gavo daug pražangų.

Penktąją minutę nesportine pražanga buvo nubaustas Deividas Anužis.

Antrajame ketvirtyje nesportine pražanga buvo nubaustas Renaldas Simanavičius – krepšininkas pakišo koja į gynybą grįžtančiam Brazilijos krepšininkui Gabrieliui Agguire. Pastarasis užsipuolė lietuvį ir buvo nubaustas technine pražanga.

Techninę pražangą kėlinio pabaigoje gavo ir brazilų lyderis R.Togne. Krepšininkas prieš tai buvo įspėtas rungtynių arbitrų, tačiau toliau laidė replikas teisėjų atžvilgiu.

Brazilai pirmoje rungtynių dalyje surinko net 25 pražangas.

Po pertraukos krepšininkai nuleido garą, trečiasis ketvirtis vyko sklandžiai, be neramumų. Ketvirtąją pražangą užsidirbęs J.Valančiūnas nuo 5 minutės iki ketvirčio pabaigos liko sėdėti ant atsarginių žaidėjų suolelio, tačiau ir be jo Lietuvos rinktinė susikrovė solidžią persvarą.

Rungtynių pabaigoje Lietuvos rinktinė išlaikė persvarą, tačiau susitikimas nepasibaigė ramiai – Brazilijos rinktinės įžaidėjas D.Rosseto apeliavo į teisėjų sprendimą ir buvo nubaustas technine pražanga. Netrukus tuo pačiu susitikimo arbitrai apdovanojo ir Brazlijos nacionalinės rinktinės suolelį.

Nervingose rungtynėse Lietuvos žaidėjai prasižengė 33, o Brazilijos – 40 kartų. Brazilai suklydo 21, lietuviai – 12 kartų.

Lietuvių gretose rezultatyviausiai žaidė Dovydas Redikas, pelnęs 16 taškų ir atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus. J.Valančiūnas (7 atk. kam.) ir Egidijus Mockevičius (3 atk. kam.) įmetė po 15, Renaldas Simanavičius bei Arnas Butkevičius pridėjo po 11, Žygimantas Skučas 10, Deividas Pukis 6, D.Anužis, Paulius Vaitiekūnas, Tautvydas Sabonis po 5, Rokas Giedraitis ir Edgaras Ulanovas po 4.

Brazilams Lucas Bebe pelnė 24 taškus, Caslosas Jiboia ir Felipe'as Vezarro – po 10.

Tai buvo antroji lietuvių pergalę prieš brazilus.

Sekmadienį vykusiose rungtynėse Lietuvos krepšinio rinktinė (U-19) draugiškame mače Druskininkuose 76:70 (21:17, 22:19, 10:20, 23:14) nugalėjo Braziliją.

Lietuvos jauniai rengiasi Latvijoje įvyksiančiam pasaulio jaunių čempionatui. Pirmenybės prasidės birželio 30 dieną.

Lietuvos komanda susitikimus pradės Liepojoje, C grupėje kartu su Kanados, Kroatijos ir Korėjos rinktinėmis.