2011 07 06 /12:02

Pasaulio U-19 krepšinio čempionatas: Lietuvos devyniolikmečiai nepaliko vilčių Egiptui

Lietuvos devyniolikmečiai pergalingu akcentu užbaigė kovas F grupėje. Paskutinėse antrojo etapo rungtynėse Kazio Maksvyčio auklėtiniai 78:59 (23:9,23:16, 17:17, 15:17) įveikė bendraamžius iš Egipto ir šiandien lauks savo varžovo ketvirtfinalyje.
Lietuvos 19-mečių rinktinė. / Vytauto Mikaičio nuotr.
Temos: 1 Mėsa

Situacija: Su 4 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais lietuviai F grupėje užima antrąją vietą. Mūsiškius iš šios pozicijos galėtų išstumti tik Kroatijos ekipos pergalė prieš amerikiečius. Jei lietuviai, serbai ir kroatai surinktų po vienodai taškų, dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio antri liktų kroatai, lietuviai – treti, o serbai užimtų ketvirtąją poziciją grupėje.

Jei Lietuvos rinktinė visgi užims antrąją vietą grupėje ir įveiks ketvirtfinalio barjerą, lietuviai išvengs akistatos su amerikiečiais jau pusfinalyje.

Egiptiečiams šis susitikimas nieko nebereiškė – jie toliau kovos tik dėl 9-12 vietų.

Varžovai: Lietuvos krepšininkai, kaip ir likę septyni ketvirtfinalio dalyviai būsimus varžovus sužinos trečiadienio vakarą. Ketvirtfinaliai bus žaidžiami penktadienį.

Trauma: Dėl čiurnos traumos rungtynėse lietuviams padėti vis dar negalėjo Vytenis Čižauskas, tačiau jis ketvirtafinalyje jau pasirodys aikštėje.

Taškai: Mače su Egipto rinktine taškus pelnė visi aikštėje pabuvoję krepšininkai.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 17 (13 atk. kam., 3 blk.), Renaldas Simanavičius 14, Deividas Pukis 13, Dovydas Redikas 8, Edgaras Ulanovas 6, Žygimantas Skučas 5, Rokas Giedraitis 5, Arnas Butkevičius 4, Tautvydas Sabonis 2, Rolandas Jakštas 2, Egidijus Mockevičius 2.

Egiptas: Assemas Ahmedas 23 (19 atk. kam.), Omaras Mohammedas 14, Ezzas Ahmedas 8 (7 atk. kam.).

Komandinė statistika
Lietuva   Egiptas
4/2 Pergalės/pralaimėjimai 1/5
78 Taškai 59
+28 Didžiausia persvara 0
26/65 (40 proc.) Dvitaškiai 26/80 (33 proc.)
10/28 (36 proc.) Tritaškiai 4/21 (19 proc.)
16/18 (89proc.) Baudų metimai 3/5 (60 proc.)

Mačo eiga:

Pirmuosius susitikimo taškus iš tolimos distancijos pelnė Renaldas Simanavičius. Tritaškį netrukus realizavo ir Edgaras Ulanovas (6:0). Egipto rinktinė sėkmingai užbaigė 2 atakas iš eilės, tačiau tuo pačiu atsakė ir mūsiškiai. Lietuvius į priekį vedė R.Simanavičius (14:7). Dovydas Redikas pasižymėjo iš aikštės krašto, lietuviai įgijo dviženklį pranašumą (17:7). Tinklelį skrodė ir R.Simanavičiaus tolimas šūvis. Po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo 23:9.

Antrojo kėlinio starte ekipos apsikeitė rezultatyviomis atakomis. D.Pukis pasižymėjo iš toli (28:11). Kurį laiką komandoms nepavyko pasižymėti. D.Pukis įsūdė dar vieną tritaškį (31:14). Skirtumas iš lėto, tačiau vis augo. A.Butkevičius krovė kamuolį į krepšį (18:37). Egiptietis pataikė tritaškį, tiksiu metimu iš vidutinio nuotolio iškart atsakė Tautvydas Sabonis. Po D.Pukio taškų iš po krepšio skirtumas pasiekė 20 taškų (41:21). D.Pukis pataikė trečią tritaškį. Įpusėjus mačui lietuviai buvo priekyje 46:25.

Lietuviai pelnė pirmuosius 6 taškus antrojoje rungtynių pusėje. Afrikos ekipa mėgino sumažinti skirtumą, tačiau lietuviai to padaryti neleido. Skirtumas per daug nekito viso kėlinio metu. Paskutiniuosius 4 ketvirčio taškus pelnė Egipto rinktinė (63:42).

Ketvirtojo ketvirčio starte Lietuvos varžovai realizavo tritaškį. Komanods keitėsi tolimais metimais..., laikas tirpo ir rungtynių nugalėtojas visiems tapo aiškus. J.Valančiūnas įspūdingai krovė kamuolį į krepšį (72:48). Galiausiai lietuviai šventė pergalę rezultatu 78:59.

1 kėlinys

Lietuvos rinktinės treneris Kazys Maksvytis mačą pradeda pagrindiniu rinmktinės penketu. Nėra tik Vytenio Čižausko, kuris yra patyręs traumą. Kaip ir mače su JAV, jį nuo pirmųjų minučių pakeitė Renaldas Simanavičius. Kartu su juo aikštelėje Dovydas Redikas, Edgaras Ulanovas, Rolandas Jakštas ir Jonas Valančiūnas.

1 kėlinys 2min.

Lietuviai mačą pradeda dviem taikliais tritaškiais iš eilės – 6:0.

1 kėlinys 4min.

Užmėtyti varžovų tritaškiais – nepavyksta. Po dviejų sėkmingų tolimų metimų seka trys pro šalį. Tuo tarpu pirmuosius taškus pelno ir egiptiečiai (6:4).

1 kėlinys 6min.

R.Simanavičius drasko varžovų gynybą. Lietuvos rinktinės įžaidėjas jau spėjo surinkti 7 taškus (12:4).

1 kėlinys 9min.

R.Simanavičiaus šou tęsiasi. Įžaidėjas jau yra pelnęs 12 taškų, o Lietuva prieš varžovus pirmauja trigubai – 21:7.

1 kėlinys 10min.

Po pirmojo kėlinio solidi mūsiškių persvara – 23:9.

2 kėlinys 2min.

Antrasis kėlinukas praasidėjo apylige kova: lietuviai įmetė penkis, egiptiečiai – keturis taškus.

2 kėlinys 4min.

Pūkis, Pūkis – šaukia  keli šimtai lietuvių po taiklaus Deivido tritaškio. Netrukus šis krepšininkas pelno dar du taškus ir skirtumas auga 33:18.

2 kėlinys 6min.

A. Butkevičius kala iš viršaus, po greitos atakos ir D.Pūkio pakabinto kamuolio virš lanko. 37:18.

2 kėlinys 7min.

D.Pūkis, neria po krepšiu ir pelno lengvus du taškus. 41:21.

2 kėlinys 8min.

Dar vienas perimtas kamuolys, tačiau A.Butkevičius nepataiko iš po krepšio. Lietuviai apsigina, o puolime išprovokuoja dar vieną pražangą. Baudas meta J.Valančiūnas.

J.Valančiūnas sumeta abi baudas, o lietuviai rikiuojasi gynyboje.

J.Valančiūnas atkovoja kamuolį, perdavimas D.Pūkiui- TRYS taškai.

2 kėlinys 10 min.

Tris kartus atkovotas kamuolys puolime neatneša naudos. Ataka nerezultatyvi, o Egiptas švelnina skirtumą...Nelįskite prie mūsų Jono, šaukia mergina, kai šis grumiasi po krepšiu. Jonas prasižengia ir kamuolys varžovų rankose.

2 kėlinys 10min.

T.Sabonis.. perima kamuolį, bet iš viršaus deda nesėkmingai. Lietuviai apssigina, tad po dviejų kėlinių plius dvidešimt vienas, 46:25.

3 kėlinys

Rygos arenoje skamba Europos krepšinio čempionato himnas, o būrys lietuvių traukia Marijono Mikutavičiaus žodžius. Plevesuoja Lietuvos vėliavos, nuotaikos itin pakilios.

3 kėlinys 1min.

Prasideda trečiasis kėlinys: Egiptas meta pro šalį, o J.Valančiūnas išprovokuoja pražangą ir iš dviejų baudų pataiko vieną.

3 kėlinys 2min.

Gynyba veikia be priekaištų, o puolime J.Valančiūnas įsirašo dar du taškus į savo sąskaitą. 49:25.

Tryssss taškai. Dovydas Redikas didina atotrūkį ir Lietuva atkarpą laimi 6:0.

E.Ulanovas – dar trys taškai Egipto krepšyje.

3 kėlinys 4min.

Lietuvių sąskaitoje jau devyni taiklūs šūviai iš toli.

Keturis lengvus taškus iš eilės pelno varžovai, tačiau lietuviai nesustoja. Du taškus pelno Jonas, kurio sąskaitoje 13 taškai. "Kebabai varo namo".. šaukia grupelė lietuvių.

3 kėlinys 5min.

57:33 po taiklaus egiptiečių dvitaškio.

3 kėlinys 6min.

Įsimėto ir priešininkai. Ezz Ahmedas pataiko tritaškį ir pelno savo tryliktąjį tašką.

3 kėlinys 8min.

R.Jakštas ir D.Redikas pelno po dvitaškį, triuškinanti persvara išlaikoma: 63:36.

3 kėlinys 9min.

D.Pūkis praleidžia varžovą, šis pelno du taškus. Pats Deividas vėliau tritaškį meta pro šalį; 63:38

3 kėlinys 10min.

Dar vienas D.Pūkio šūvis iš toli. Pro šalį. Lieka keturiasdešimt sekundžių iki kėlinio pabaigos. Plius 23.

63:42. Tokiu rezultatu baigiasi trečiasis kėlinys. Paskutinę atkarpą mūsiškiai varžovams pralaimėjo 0:9.

Trečiajame kėlinyje abi komandos pelnė po 17 taškų, tad pranašumas išsaugotas, o K.maksvytis turi daug pastabų savo auklėtiniams.

4 kėlinys 1min.

Lietuviai užstringa gynyboje: spurtą ketvirtajame kėlinyje tęsia varžovai. Tris taškus pelno Ezz Ahmedas.

4 kėlinys 2min.

63:45.

Nepatenkintas savo auklėtinių žaidimu minutės pertraukėlės prašo vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris.

Po minutės pertraukėlės taškų sausrą nutraukia lyderis Jonas Valančiūnas.

4 kėlinys 4min.

Atotrūkį padidina lietuvių tritaškis, nors čia pat Egiptas atsako tuo pačiu: 68:48

4 kėlinys 5min.

Komandos keičiasi nerezultatyviomis atakomis. Plius dvidešimt.

4 kėlinys 7min.

Du taškus nuo baudų metimo linijos pelno J.Valančiūnas. Pavyksta ir apsiginti ir negana to po nuostabaus Rediko Perdavimo iš viršaus krauna tas pats Jonas Valančiūnas. 72:48.

4 kėlinys 10min.

Rungtynės artėja į pabaigą. Lieka pusantros minutės, o gerbėjai iš Lietuvos jau traukia dainas: Ant kalno mūrai, joja lietuviai...

Pergale užbaigiamos kovos F grupėje. Galutinis rungtynių rezultatas 78:59. Sveikinimai.