LKL finale nesusitiks: „Lietuvos ryto“ nugalėtas „Žalgiris“ nusmuko į ketvirtą vietą

„Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“
0

Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ krepšininkai stojo į lemiamą kovą Lietuvos krepšinio lygos reguliariajame sezone. Kauno „Žalgirio“ arenoje tituluočiausios Lietuvos komandos kovėsi iki galo ir apie jokias sąmokslo teorijas negalvojo. Paskutinėmis sekundėmis „Lietuvos rytui“ pergalę išplėšė Antano Kavaliausko dvitaškis. Tai reiškia, kad šio sezono LKL finale nematysime šių komandų akistatos. Geriausiu atveju, komandos susitiks pusfinalyje.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 84:86 (23:13, 25:21, 16:23, 20:29)

Komandos kovojo visų rungtynių metu, bet didžiąją jų dalį pirmavo Kauno „Žalgiris“. Vilniaus „Lietuvos rytas“ į priekį išsiveržė tik ketvirtajame kėlinyje, tačiau šios persvaros nebepaleido. Aibę pražangų susirinkę žalgiriečiai paskutiniame kėlinyje neteko Pauliaus Jankūno ir Martyno Pociaus. Rungtynių pabaigoje nesportinę pražangą gavo Šarūnas Jasikevičius.

Tris baudos metimus sumetė Z.Dowdellas. Likus žaisti 30 sekundžių rezultatas buvo lygus – 81:81. Po Z.Dowdello metimo „Lietuvos rytas“ pirmą kartą šiose rungtynėse buvo priekyje – 81:83. Prasižengė Antanas Kavaliauskas. Vieną baudos metimą pataikė R.Javtokas. Penktąją pražangą gavo Martynas Pocius. Renaldas Seibutis pataikė vieną baudos metimą ir iškart prasižengė prieš Justiną Dentmoną. Jis pataikė du metimus iš trijų. Antanas Kavaliauskas pataikė dvitaškį ir išplėšė pergalę.

„Lietuvos ryto“ komandoje rezultatyviausiai žaidė 18 taškų pelnęs Zabianas Dowdellas. 14 taškų pridėjo Stevanas Jelovacas.

„Žalgirį“ į priekį vedė net 22 taškus surinkęs ir 11 kamuolių atkovojęs Paulius Jankūnas.

Ketvirtfinalio serijoje „Lietuvos rytas“ susitiks su Kėdainių „Nevėžiu“, o „Žalgiris“ žais su Pasvalio „Pieno Žvaigždėmis“.

Statistika

Dvitaškiai: 62 – 52 %
Tritaškiai: 33 – 33 %
Baudų metimai: 74 – 89 %
Atkovoti kamuoliai: 32 – 21
Klaidos: 19:13

Visas atkrintamųjų kovų poras ir galutinę reguliariojo sezono lentelę galite sužinoti šioje naujienoje.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 22 (11 atk. kam., 8 išpr. praž.), Justinas Dentmonas 16 (3/9 trit., 6 kld.), Robertas Javtokas 11 (5/13 dvit.), Šarūnas Jasikevičius 10, Martynas Pocius 9, po 4 taškus pelnė Vytenis Lipkevičius, Tadas Klimavičius ir Artūras Milaknis, Artūras Gudaitis 2, Mindaugas Kupšas ir Vytenis Čižauskas po 1, Tomas Dimša taškų nepelnė.

„Lietuvos rytas“: Zabianas Dowdellas 18, Stevanas Jelovacas 14, Renaldas Seibutis 14, Juanas Palaciosas 10, Antanas Kavaliauskas 9, Martynas Gecevičius ir Darius Songaila po 6, Tautvydas Lydeka 4, Steponas Babrauskas 3, Eimantas Bendžius 2, Gediminas Orelikas ir Omaras Cookas taškų nepelnė.

Lemiami rungtynių momentai

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 84:86

40 min. Nesportinę pražangą užsidirbo Š.Jasikevičius, o tris baudos metimus sumetė Z.Dowdellas. Likus žaisti 30 sekundžių rezultatas buvo lygus – 81:81. Po Z.Dowdello metimo „Lietuvos rytas“ pirmą kartą šiose rungtynėse buvo priekyje – 81:83. Prasižengė Antanas Kavaliauskas. Vieną baudos metimą pataikė R.Javtokas. Penktąją pražangą gavo Martynas Pocius. Renaldas Seibutis pataikė vieną baudos metimą ir iškart prasižengė prieš Justiną Dentmoną. Jis pataikė du metimus iš trijų. Antanas Kavaliauskas pataikė dvitaškį ir išplėšė pergalę.

38 min. Jau penktoji Pauliaus Jankūno pražanga. S.Jelovacas skirtumą sumažino iki trijų taškų. Robertas Javtokas pelnė du taškus su pražanga – 81:74.

37 min. Skirtumą mažino Renaldo Seibučio dvitaškis, bet Martynas Pocius atsakė tuo pačiu. Dvitaškį pelnė ir Antanas Kavaliauskas. Paulius Jankūnas sumetė baudos metimus. Z.Dowdellas pataikė tritaškį. Penkių taškų skirtumas – 77:72.

35 min. Skirtumą mažino Renaldas Seibutis. Ketvirtą kartą prasižengė ir Justinas Dentmonas – 73:65.

33 min. Po du baudos metimus sumetė P.Jankūnas ir S.Jelovacas, kuris buvo rezultatyviausias vilniečių komandoje. Martynas Pocius pataikė dvitaškį, o Paulius Jankūnas įdėjo kamuolį į krepšį – 73:63.

31 min. S.Jelovacas pataikė baudos metimus, o Šarūnas Jasikevičius įmetė tolimą metimą. Tautvydas Lydeka atsakė dėjimu – 67:61.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 64:57 (23:13, 25:21, 16:23)

30 min. S.Jelovacas pataikė retą tritaškį. Šarūnas Jasikevičius atsakė dvitaškiu. Prieš paskutinį kėlinį kauniečiai pirmavo septyniais taškais.

29 min. Du baudos metimus rezalizavo S.Jelovacas, o Z.Dowdellas pataikė dvitaškį ir skirtumas mažėjo iki šešių taškų. Mindaugas Kupšas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų. Iki penkių taškų skirtumą sumažino T.Lydekos baudų metimai.

27 min. Tritaškį pataikė Justina Dentmonas. Darius Songaila atsakė dvitaškiu. Tautvydas Lydeka prasižengė ir Šarūnas Jasikevičius sumetė abu baudos metimus ir kauniečiai turėjo dešimties taškų persvarą – 58:48.

26 min. Martynas Pocius gavo jau ketvirtąją pražangą. Martynas Gecevičius sumetė baudos metimus – 53:46.

25 min. Martynas Pocius atsakė tuo pačiu. Martynas Gecevičius pataikė du baudos metimus ir skirtumas mažėjo iki devynių taškų – 53:44.

24 min. Martynas Gecevičius pirmuosius taškus pelnė baudos metimais. Paulius Jankūnas atsakė taikliu tritaškiu. Zabianas Dowdellas pataikė dvitaškį – 21:42.

23 min. Dar vienas J.Palacioso dvitaškis ir skirtumas mažėjo iki dešimties taškų. Kauniečiai paprašė minutės pertraukėlės – 48:38.

21 min. Kėlinį pradėjo Juano Palacioso dvitaškis – 48:36.

Rezultatai kitose LKL rungtynėse po dviejų kėlinių:

Klaipėdos „Neptūnas“ – Prienų „Tonybet“ 33:40

Kėdainių „Nevėžis“ – Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 39:36

„Šiauliai“ – Utenos „Juventus“ 57:54

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 48:34 (23:13, 25:21)

20 min. Gražus Pauliaus Jankūno dėjimas pakėlė iš vietų žalgirio sirgalius. Omaras Cookas prasižengė baigiantis „Žalgirio“ atakai skirtam laikui. Beprasmiška pražanga, o Vytenis Čižauskas pataikė vieną baudos metimą. Du taškus su pražanga kitoje aikštės pusėje pelnė Renaldas Seibutis. Baudos metimą vilnietis realizavo – 48:34.

19 min. Retą tritaškį šiose rungtynėse įsmeigė Justinas Dentmonas. Du baudos metimus pataikė Darius Songaila – 45:31.

18 min. Dar du taškus pridėjo Vytenis Lipkevičius ir „Žalgiris“ jau pirmavo 13 taškų – 42:29.

17 min. Dvitaškius sumetė S.Jelovacas, A.Milaknis ir A.Kavaliauskas – 40:29.

16 min. Antanas Kavaliauskas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų. Dvitaškį pataikė Robertas Javtokas. Vieną baudos metimą realizavo S.Jelovacas – 38:25.

15 min. Tadas Klimavičius pelnė keturis taškus iš eilės – 36:23.

14 min. Du baudos metimus pataikė Eimantas Bendžius. Dvitaškį įsmeigė Šarūnas Jasikevičius. Steponas Babrauskas dar kartą prasižengė. Tai buvo jau trečioji „Lietuvos ryto“ komandinė pražanga. Du baudos metimus pataikė Justinas Dentmonas. Dvitaškiu atsakė Antanas Kavaliauskas – 32:23.

13 min. Dvitaškiais apsikeitė Martynas Pocius ir Renaldas Seibutis – 28:19.

12 min. Robertas Javtokas pataikė dvitaškį – 26:17.

11 min. Renaldas Seibutis pirmuosius taškus pelnė baudos metimais. Steponas Babrauskas užsidirbo nesportinę pražangą ir pasiuntė Martyną Pocių mesti baudos metimų. Žalgirietis pataikė vieną iš dviejų. Dvitaškį pataikė Zabianas Dowdellas – 24:17.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“​ 23:13

10 min. ​J.Palaciosas ir Z.Dowdellas vienas po kito sumetė po du taškus – 13:19. Kėlinį dviejomis atakomis užbaigė P.Jankūnas – 23:13.

9 min. ​Tolimą metimą smeigė P.Jankūnas, o netrukus iš po krepšio pataikė A.Gudaitis – 19:9.

8 min. ​Šeimininkai dukart iš eilės prasižengė prieš J.Palaciosą. Pirmąjį kartą kolumbietis pataikė tik vieną baudą, o antrą – pražangos metu įmetė dvitaškį ir pridėjo baudos metimą – 9:14.

6 min. ​J.Dentmonas pataikė bu baudų metimus, tačiau netrukus pagaliau įmetė ir svečiai, kai S.Babrausko tolimas metimas buvo taiklus – 5:14. Per 5 min. V.Lipkevičius suspėjo atkovoti 6 atšokusius kamuolius.

5 min. ​J.Dentmonas patakė tik vieną baudos metimą, o po kiek laiko R.Javtokas įkišo kamuolį P.Jankūnui, kuris pataikė lengvą dvitaškį – 9:2. Netrukus J.Dentmonas įsmeigė tritaškį – 12:2.

3 min. ​V.Lipkevičius pataikė dvitaškį, o R.Javtokas netrukus pergudravo A.Kavaliauską, pataikydamas „firminį“ kablį – 6:2.

2 min. ​A.Milaknis ir D.Songaila savo ekipoms pelnė pirmuosius taškus – 2:2.

1 min. ​Pirmoje šeimininkų atakoje J.Dentmonas prametė tritaškį, o vėliau ir dvitaškį. Pirmosios progos neišnaudojo ir „Lietuvos rytas“.

​​Starto penketai: „Žalgiris“ – V.Lipkevičius, P.Jankūnas, R.Javtokas, A.Milaknis, J.Dentmonas. „Lietuvos rytas“ – M.Gecevičius, G.Orelikas, O.Cookas, A.Kavaliauskas, D.Songaila.