2013 12 15

Penktoji iš eilės pergalė VTB lygoje – „Lietuvos rytas“ pranoko „Kalev“

Penktąją pergalę iš eilės VTB lygoje iškovojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa. Sostinės krepšininkai svečiuose 76:68 (18:18, 20:15, 21:18, 17:17) nugalėjo Talino „Kalev“ ekipą.
Renaldas Seibutis
Renaldas Seibutis / Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr.

Atkakli kova tarp „Lietuvos ryto“ ir Talino „Kalev“ krepšininkų prasidėjo nuo pat pirmųjų rungtynių minučių. Pirmuosius mačo taškus pelnė Estijos ekipa, tačiau Steponas Babrauskas į juos atsakė tritaškiu. Po pirmųjų 4 minučių rezultatas buvo lygus – 5:5, o iki ketvirčio pabaigos nė viena komanda taip ir nesugebėjo atsiplėšti nuo varžovų – 18:18. Labai rezultatyvus buvo Martynas Gecevičius, per 10 minučių sugebėjęs pelnyti 9 taškus.

Antrajame ketvirtyje Vilniaus krepšininkai ėmė tolti, po Renaldo Seibučio dvitaškio „Lietuvos rytas“ pirmavo 29:23. Sostinės ekipa stengėsi padidinti savo pranašumą, tačiau „Kalev“ ekipa taip pat sėkmingai rinko taškus. Prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė 5 taškai, vilniečiai pirmavo 38:33.

Trečiajame kėlinyje vilniečiai žaidė sau patogų žaidimą ir neleido estams priartėti. Likus 3 min. iki lemiamo ketvirčio po Stevano Jelovaco tritaškio „Lietuvos rytas“ įgijo 10 taškų persvarą – 55:45. Kėlinys pasibaigė rezultatu 59:51.

Ketvirto kėlinio 3-ąją min. „Kalev“ sumažino deficitą iki 5 taškų – 55:60. Tačiau „Lietuvos rytas“ nebuvo nusiteikęs rizikuoti. S.Jelovacas smeigė tritaškį ir grąžino vilniečiams dviženklę persvarą 67:57. Per likusį laiką lietuviai neleido abejoti jų pergale ir laimėjo 76:68.

„Lietuvos rytas“: S.Jelovacas 23, R.Seibutis 17, M.Gecevičius 11, D.Songaila 10, S.Babrauskas ir J.Palaciosas po 5, G.Orelikas ir Z.Dowdellas po 2, T.Lydeka 1.

„Kalev“: D.Gibsonas 17, F.Elegaras 13, T.Abbottas 12, V.Sorinas Moldoveanu 9, T.Sokkas 8, B.Fallas 7, I.Kajupankas 2.