2014 11 13

Per trečiąjį kėlinį nė taško nepraleidusi „Utena“ pralaimėjo Minske

Antrąją nesėkmę Europos taurės turnyro B grupės mače patyrė „Utena“ (0/2), kuri svečiuose 62:72 (19:25, 12:28, 15:0, 16:19) nusileido Minsko „Cmoki“ (1/1) klubui, kurio gretose žaidžia Giedrė Paugaitė.
Sandra Linkevičienė
Sandra Linkevičienė / Augusto Didžgalvio nuotr.

Nuo susitikimo pradžios į priekį išsiveržė Minsko klubas, tačiau jam daugiau nei per 5 taškų atstumą atitrūkti nepavyko. Likus žaisti 2 minutes „Utena“ išlygino rezultatą (19:19), bet „Cmoki“ užbaigė kėlinį 6 taškais be atsako ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 25:19.

Antrąjį ketvirtį tritaškiu pradėjusios baltarusės grėsmingai nutolo – 28:19. Maža to, 15-ąją minutę, „Cmoki“ pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą – 32:21. Toliau puolime klimpusios „Utenos“ krepšininkės sunkiai rinko taškus, o Minsko ekipa tolo ir likus rungtyniauti 3 minutėms jau pirmavo net 21 tašku – 46:25. Įpusėjus mačui „Cmoki“ buvo priekyje net 53:31.

Po didžiosios pertraukos įvyko tai, kas krepšinyje pasitaiko ypatingai retai – „Cmoki“ komanda per 10 minučių nepelnė nė vieno taško. Tuo pasinaudojusi „Utenos“ komanda sugebėjo savo deficitą sumažinti net 15 taškų ir visą kovą perkelti į lemiamą ketvirtį – 46:53.

„Cmoki“ savo užsitęsusį taškų badą nutraukė tik po 11 minučių, kai dvitaškiu pasižymėjo Marija Papova – 55:46. Atsitiesusi Baltarusijos komanda 33-ąją rungtynių minutę sugebėjo susigrąžinti dviženklį pranašumą – 60:48. Po minutės pertraukėlės „Uteną“ pradėjo gelbėti tritaškiai: iš toli po kartą pataikė Rima Valentienė, Sandra Linkevičienė ir Greta Šniokaitė – 57:63. Lietuvos krepšininkės turėjo dar kelias galimybes priartėti, bet metimai skriejo pro šalį, o „Cmoki“ spurtavo 5:0 ir vėl atitrūko – 68:57. Per likusias 3 minutes „Utena“ nesugebėjo pasivyti varžovių ir patyrė antrąją nesėkmę sezone.

„Cmoki“: V.Ziuzkova 20, M.Papova 16, A.Murauskaja ir G.Paugaitė (3/10 metimai) po 10.

„Utena“: S.Linkevičienė (6 atk. kam., 8 rez. perd.) 16, R.Valentienė 12, E.Šikšniūtė 10, G.Šniokaitė (5 atk. kam.) ir K.Alminaitė (11 atk. kam.) po 9.