2010 01 14

Pergalę „Lakers“ klubui Bryantas išplėšė net traumuotas (nuotraukos, video, visi rezultatai)

Kobe Bryantas žaidė nepaisydamas nugaros skausmų ir tai jo nesustabdė per svarbiausią Los Andželo „Lakers“ ataką. Komandos žvaigždė pataikė lemiamą metimą, o jo ekipa išvykoje 100:95 (27:24, 22:21, 27:26, 24:24) nugalėjo Dalaso „Mavericks“.
„Lakers“ triumfas
K.Bryantas prie „Lakers“ pergalės pridėjo 10 taškų. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

K.Bryantą dieną prieš tai surietė nugaros skausmai ir dėl to jis nežaidė ketvirtajame rungtynių su San Antonijaus „Spurs“ kėlinyje.

Kitą dieną „Lakers“ žvaigždė iš Los Andželo išsikvietė asmeninį masažuotoją ir šis įvairiomis procedūromis tris valandas gydė nugarą.

Nepaisant to, mačo su „Mavericks“ pradžia K.Bryantui nežadėjo nieko gero. Per pirmą rungtynių dalį jis vos kartą metė į krepšį, o visą antrą kėlinuką praleido ant suolo.

Paskutinę rungtynių minutę Dirkas Nowitzkis tritaškiu išlygino rezultatą (95:95), bet kitoje atakoje Kobe pataikė iš vidutinio nuotolio ir „Lakers“ visam likusiam laikui išsiveržė į priekį.

Nesėkmė apkartino D.Nowitzkio pasiekimą. Jis tapo vos 34 lygos krepšininku ir ketvirtuoju užsieniečiu, per NBA karjerą pelniusiu 20 tūkst. taškų. Vokietijos krepšininką tarp legionierių lenkia tik nigerietis Hakeemas Olajuwonas (26 946 tšk.), prancūzas Dominique'as Wilkinsas (26 668) ir Patrickas Ewingas (24 815) iš Jamaikos.

Įdomu, kad jubiliejinį skaičių per šias rungtynes pasiekė ir Los Andželo krepšininkai – „Lakers“ tapo pirmuoju klubu, NBA čempionatuose iškovojusiu 3 000 pergalių.

„Lakers“: Andrew Bynumas 22 (11 atk. kam.), Lamaras Odomas 18 (14 atk. kam.), Ronas Artestas 16 (11 atk. kam.), Jordanas Farmaras 12, Kobe Bryantas 10.

„Mavericks“: Dirkas Nowitzkis 30 (16 atk. kam.), Joshas Howardas 18, Jasonas Kiddas 11 (11 rez. perd., 7 atk. kam.), Shawnas Marionas 10.

„Spurs“ ir be Duncano palaužė „Thunder“

Savo pagrindiniam aukštaūgiui pailsėti leidę San Antonijaus „Spurs“ krepšininkai sulaukė solidaus atsarginio žaidėjo indėlio. DeJuanas Blairas sužaidė geriausias savo rungtynes NBA, o jo „Spurs“ po pratęsimo 109:108 (35:18, 28:33, 13:26, 23:22, 10:9) nugalėjo Oklahomos „Thunder“.

Lygoje debiutuojantis D.Blairas pelnė 28 taškus ir atkovojo 21 kamuolį, taip pakeisdamas Timą Duncaną, kuriam treneriai leido pailsėti.

Pratęsimo pabaigoje D.Blairas dėl išnaudoto pražangų limito stebėjo įvykius iš šalies, kai Emanuelis Ginobili atliko neįtikėtina akrobatinį triuką ir išsaugojo kamuolį. Jis nėrė į užribį ir ištraukė beveik prarastą kamuolį, o netrukus Richardas Jeffersonas dvitaškiu pataikė pergalingą metimą.

„Thunder“ dar turėjo laiko paskutinei atakai, bet Russello Westbrooko metimas aidint sirenai tikslo nepasiekė.

„Mums pasisekė, bet sėkmės kartais reikia. Juolab kai žaidi antrą kartą per dvi dienas, sėkmė tikrai nemaišo“, – po dvikovos gera nuotaika tryško Tony Parkeris.

„Spurs“: DeJuanas Blairas (21 atk. kam.) ir Tony Parkeris po 28, George’as Hillas 16, Richardas Jeffersonas ir Antonio McDyessas – po 13.

„Thunder“: Kevinas Durantas 35, Russellas Westbrookas 25 (13 rez. perd., 6 atk. kam.), Jeffas Greenas 16 (10 atk. kam.), Jamesas Hardenas 12.