2011 06 18

Pergalingas Europos čempionato startas: lietuvės išbarstė solidžią persvarą, bet įveikė turkes

Lietuvos krepšininkės nervinga pergale pradėjo Europos pirmenybes Lenkijoje. Pirmosiose A grupės varžybose Bydgoščiuje Algrido Paulausko auklėtinės 64:58 (19:12, 18:10, 14:16, 13:10) palaužė Turkijos rinktinę.
Sandra Linkevičienė
S.Linkevičienė ne tik pelnė 11 taškų, bet ir sugriebė 8 atšokusius kamuolius. / I.Gelūno/15min.lt nuotr.

Mačo pradžia jokios įtampos nežadėjo – mūsiškės tvirtai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir, sėkmingai gindamos savo krepšį,palaipsniui didino pranašumą (4:0, 14:5). Jau pirmojo kėlinio pabaigoje lietuvės pirmavo dviženkle persvara (19:9). Vėliau praraja tarp komandų tik didėjo ir po didžiosios pertraukos vienu metu siekė 17 taškų (41:24).

Tačiau turkės nesileido žeminamos ir priartėjo (41:31, 57:48). Pačioje ketvirtojo kėlinio pabaigoje varžovės, pasinaudodamos lietuvių klaidomis, sugebėjo ištirpdyti savo deficitą iki vos 4 taškų (62:58). Laimei, Gintarė Petronytė šaltakraujiškai realizavo abu baudos metimus ir įtvirtino pirmąją Lietuvos rinktinės pergalę.

Lietuvėms iškovoti pergalės nesutrukdė net 23 padarytos klaidos (Turkija – 19), nes mūsiškės kur kas taikliau metė dvitaškius (13/30 – 43 proc. prieš 11/38 – 34 proc.).

Lietuva: G.Petronytė 15 (6 atk. kam., 5 klaid.), S.Linkevičienė 11 (8 atk. kam.), A.Bimbaitė 10, A.Abromaitė 9 taškai.

Turkija: N.Yilmaz 17, S.Ivegin 15, I.Alben ir B.Vardarli – po 6 taškus.

Kitose A grupės rungtynėse šeštadienį vakare taip pat Bydgoščiuje susitiks Rusijos ir Slovakijos rinktinės.

Lietuvos komandos kitas išbandymas lauks sekmadienį – tituluotoji, Europos vicečempionės titulą ginanti, Rusijos moterų krepšinio rinktinė.