Pirmas žingsnis kito etapo link – tvirtas ir užtikrintas: „Besiktas“ – „Lietuvos rytas“ 63:84

Juanas Palacios
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Juanas Palacios
0

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (3/2) krepšininkai Europos taurės turnyro P grupėje žengė tvirtą žingsnį kito etapo link. Vilniečiai išvykoje 84:63 (22:16, 16:17, 20:9, 21:24) įveikė Stambulo „Besiktas“ (3/2) ir atsirevanšavo už pralaimėjimą Vilniuje.

Iš pradžių „Lietuvos ryto“ krepšininkams sunkiai sekėsi tvarkytis su varžovų aukštaūgiais, kurie rinko kamuolius puolime ir taisė netaiklius metimus. Per pirmą mačo dalį „Besiktas“ puolime atsikovojo net 9 kamuolius, nors pagal bendrą statistiką buvo lygybė – 19:19.

Vis dėlto, po pertraukos „Lietuvos rytas“ įsibėgėjo ir nesidairė atgal. Vilniečiams atsirišo krepšys, o „Besiktas“ priešingai – užsirišo. Po trečio ketvirčio nugalėtojas abejonių jau nebekėlė, o svečiai vienu metu jau triuškino varžovus – 78:50.

„Lietuvos rytas“ pagal taškų santykį (-2) smarkiai pagerino savo situaciją. Dabar vilniečiams užteks laimėti paskutines grupės rungtynes Vilniuje, kur susitiks su Zagrebo „Cedevita“.

„Lietuvos rytas“: J.Palaciosas (10/14 dvit., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 26 naud. bal.) 22, Z.Dowdellas (5/5 dvit., 1/5 trit.) 13, D.Songaila 8, R.Seibutis ir M.Gecevičius po 7, S.Babrauskas, S.Jelovacas ir O.Cookas (7 rez. perd.) po 6, G.Orelikas 5.

„Besiktas“: D.Perkinsas (11 atk. kam.) 17, C.Iversonas (8 atk. kam.) 13, T.Ružičius, C.Loftonas ir O.Sirinas po 8.

Antrose grupės rungtynėse Saragosos CAI 77:74 išvykoje įveikė Zagrebo „Cedevita“.

P grupė
Vt. Komanda Perg. Pral. Taškų sant.
1. „Lietuvos rytas“ 3 2 -2
2. „Besiktas“ 3 2 -13
3. „Cedevita“ 2 3 5
4. CAI 2 3 10

Ketvirtasis kėlinys: „Besiktas“ – „Lietuvos rytas“ 63:84 (16:22, 17:16, 9:20, 21:24)

10 min. Per likusį laiką ekipos žaidė ramiai, o „Besiktas“ pasisekė kiek sumažinti deficitą, pataikydama kelis tritaškius – 63:82.

6 min. „Besiktas“ jau buvo praradusi viltis, o „Lietuvos rytas“ lengvai rinko taškus – 78:50

4 min. Kapitonas klaidą ištaisė – įsmeigė tritaškį. Netrukus tą patį padarė ir R.Seibutis, o svečių persvara pirmą kartą peržengė 20-ies taškų ribą – 68:47.

2 min. S.Jelovacas sunkiu dvitaškiu pradėjo lemiamą ketvirtį, o netrukus pataikė ir J.Palaciosas – 62:44. C.Loftonas pataikė iš vidutinio nuotolio, o S.Babrauskas dar ir prasižengė – 47:62.

Trečiasis kėlinys: „Besiktas“ – „Lietuvos rytas“ 42:58 (16:22, 17:16, 9:20)

10 min. Po penkių iš eilės pramestų baudų D.Perkinsas pagaliau nutraukė užkeikimą (39:54), o netrukus C.Iversonas įmetė du taškus su pražanga – 42:54. R.Seibutis įmetė dar kartą, o ketvirčio pabaigoje po varžovų klaidos S.Jelovacas padidino pranašumą – 58:42.

8 min. Dukart iš eilės puikių derinių dėka T.Lydeka įmetė lengvus dvitaškius – 50:35. Pirmuosius taškus pagaliau įmetė ir R.Seibutis – 52:37.

6 min. Sutrikę „Besiktas“ krepšininkai sunkiai rezgė atakas, o „Lietuvos ryto“ pranašumas dar išaugo – 48:35.

4 min. Po ilgesnės pertraukėlės „Lietuvos rytas“ surengė dvi iš eilės puikias atakas ir susikrovė dviženklę persvarą – 44:33.

2 min. Vilniečiai kėlinį pradėjo pelnydami dvitaškį, apsigindami ir suklysdami kitoje atakoje.

Antrasis kėlinys: „Besiktas“ – „Lietuvos rytas 33:38 (16:22, 17:16)

Per antrą ketvirtį vilniečiai pataisė kovą po krepšiu – varžovams puolime leido nusiimti tik tris kamuolius. Vis dėlto, palyginus su pirmu ketvirčiu, suprastėjo „Lietuvos ryto“ taiklumas. Per 20 min. svečiai pataikė 4 iš 8 tritaškių ir 11 iš 19 dvitaškių. „Besiktas“ – 12 iš 28 dvitaškių ir 2 iš 11 tritaškių.

10 min. C.Loftonas pataikė iš toli ir išvdė „Besiktas“ į priekį – 33:32. Netrukus tritaškį įsmeigė ir Z.Dowdellas – 35:33. Ketvirtį vilniečiai užbaigė idealiai – puikų perdavimą atliko O.Cookas, o G.Orelikas pataikė dvitaškį su pražanga – 38:33.

8 min. J.Palaciosas įsismagino – pelnė 8 pastaruosius komandos taškus, tačiau nutolti niekaip nepavyko – 32:30.

6 min. Sužaidus 5-ias „sausas“ minutes antrame ketvirtyje taškų badą baudomis nutraukė M.Gecevičius. Nors „Besiktas“ įmetė, tačiau J.Palaciosas pagaliau dukart pataikė ir „iš žaidimo“ – 28:26.

4 min. Sužaidus 3 minutes mūsiškių pranašumas siekė tik du taškus – 22:20. „Besiktas“ gynėsi pražangomis, tačiau vilniečiams nekrito ir gana lengvi metimai. Netrukus po dar vieno nusiimto kamuolio puolime šeimininkai išlygino rezultatą – 22:22.

2 min. Po pertraukėlės vilniečiai rodė puikią gynybą ir kelis kartus apsigynė, tačiau ir patys neįmetė. Taškų badą nutraukė D.Perkinsas, įmetęs dvitaškį su pražanga – 18:22.

Pirmasis kėlinys: „Besiktas“ – „Lietuvos rytas“ 16:22

Nors „Lietuvos rytas“ per pirmą ketvirtį kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 10:8, tačiau „Besiktas“ net šešis kamuolius sugriebė po savo netaiklių metimų.

10 min. S.Jelovacas pataikė dvitaškį, tačiau gynyboje vilniečiai atrodė juokingai – „Besiktas“ taisė savo netaiklius metimus kiek tik norėjo. Paskutinė ataka priklausė Vilniaus krepšininkams – S.Jelovaco metimas išsisuko iš lanko.

8 min. O.Cookas pataikė antrą tolimą metimą – 16:10. Vilniečiai gynėsi gerai, tačiau ir vėl nenusiėmė kamuolių gynyboje. D.Perkinsas pataikė dvitaškį su pražanga – 13:17. M.Gecevičius įsmeigė tritaškį – 20:13.

6 min. M.Yagmuras pataikė pirmą tritaškį, tačiau M.Gecevičius atsakė tolimu dvitaškiu – 13:6. Vilniečiams koją kišo kova po lenta. C.Iversonas pataikė dvitaškį su pražanga ir „Besiktas“ priartėjo – 10:13.

4 min. Nors turkai sumažino pranašumą (4:5), tačiau puikiai vėl sužaidė D.Songaila, pataikęs iš po krepšio. Netrukus dvitaškus pridėjo J.Palaciosas ir G.Orelikas – 11:4.

2 min. O.Cookas rungtynes pradėjo tritaškiu. Nors vilniečiai pradžioje dukart apsigynė, bet leido turkams nusiimti kamuolį po savo krepšiu ir bandyti dar kartą. D.Songaila tolimu dvitaškiu atstatė pranašumą – 5:2