2010 05 08

Po dramatiškos kovos ir pratęsimo Kleiza su „Olympiacos“ žengė į Eurolygos finalą (nuotraukos, komentarai, video)

Eurolygos finale sekmadienį „Barcelona“ grumsis su Pirėjo „Olympiacos“. Graikų klubas antrose finalo ketverto pusfinalio rungtynėse penktadienį tik po pratęsimo 83:80 palaužė serbų Belgrado „Partizan“ pasipriešinimą. Linas Kleiza nugalėtojams pelnė 19 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.
Daugiausiai prie pergalės prisidėję L.Kleiza ir J.Childressas
Daugiausiai prie pergalės prisidėję L.Kleiza ir J.Childressas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tikrą pirtį „Partizan“ krepšininkai užkūrė graikų klubo žvaigždėms – nuo pat pradžių spurtavo 10:2 ir iniciatyvą savo rankose laikė iki antro kėlinio vidurio. Tuomet atsigavusi „Olympiacos“ komanda išlygino rezultatą, o vėliau sėkmingo Theodoro Papalouko žaidimo dėka, išsiveržė į priekį 33:28.

Po pertraukos Belgrado ekipa neleido „raudoniesiems“ įsibėgėti, nuolat kvėpavo šiems į nugaras ir likus žaisti 10 minučių iki rungtynių pabaigos išlygino rezultatą 52:52. Iniciatyva beveik visą paskutinį kėlinį priklausė serbų komandai – ji vienu metu pirmavo net 6 taškais (60:54), tačiau gynybą suaktyvinę Panagiočio Giannakio auklėtiniai sugebėjo susigrąžinti pranašumą.

Likus žaisti kiek mažiau nei pusė minutės Dušanas Kečmanas įsūdė tritaškį ir išlygino rezultatą 65:65. Pirėjo komanda nesugebėjo suregzti atakos ir kamuolį perėmęs B.McCalebbas greitoje kontratakoje pelnė du taškus.

Dramatiškos pabaigos

Likus žaisti 6,8 sek. M.Teodosičius metė tritaškį, šis būtų skriejęs pro šalį, jeigu ne J.Childressas. Amerikietis ore pagavo kamuolį ir įkrovęs jį iš viršaus išlygino rezultatą – 67:67. Per likusias 2,6 sek. serbų krepšininkai nieko nepešė.

Per pratęsimą itin sėkmingai dėl atšokusių kamuolių kovoję „Olympiacos“ krepšininkai sugebėjo išsiveržti į priekį ir turėjo inicatyvą savo rankose, tačiau intriga išliko iki pat pabaigos. Likus žaisti 6 sek. „raudonieji“ turėjo tik minimalią persvarą – 81:80. M.Teodosičiaus ranka metant baudų metimus nesudrebėjo (83:80), o „Partizan“ ekipos paskutinis tritaškis skriejo pro šalį.

Linas Kleiza – lyderis

„Olympaicos“ geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių – 39:35 ir mažiau klydo – 13:17. Nugalėtojų ekipoje geriausiai pasirodė L.Kleiza.

Lietuvis per 40 minučių pelnė 19 taškų (6/10 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 7/8 baudos), atkovojo 11 kamuolių, blokavo varžovo metimą, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 26 naudingumo balus. Puolėjas įsižaidė tik antroje dvikovos dalyje, per pirmus du kėlinius jis pelnė tik 4 taškus.

Prie pergalės po 17 taškų pridėjo Joshas Childressas ir Milošas Teodosičius, 11 – Sofoklis Schortsanitis, 10 – Teodoras Papaloukas, 9 – Ioannis Bourousis. Belgrado ekipoje nesustabdomi buvo Bo McCalebbas ir Aleksas Maričius. Jie pelnė atitinkamai 21 ir 17 taškų.

Dėl trečios vietos sekmadienį 19 val. žais Maskvos CKSA ir Belgrado „Partizan“ ekipos, o finale 22 val. susigrums „Barcelona“ ir Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkai.