2011 12 20

Po dramatiškos kovos Salonikuose kritęs „Rūdupis“ žygį Europoje baigia

Europos taurės žygį Prienų „Rūdupio“ krepšininkai baigė Graikijoje. Neįveikę Salonikų „Aris“ ekipos Virginijaus Šeškaus auklėtiniai Europos taurės C grupėje liko treti ir į kitą etapą nepateko.
Rungtynių akimirka / Aliaus Koroliovo nuotr.

Rungtynes, kurioms prireikė pratęsimo, „Aris“ laimėjo rezultatu 96:86.

Nuo pat pirmų minučių aikštelėje užvirė lygi kova. Šiek atsiplėšti nuo varžovų „Rūdupiui“ pavyko antrojo kėlinio pradžioje, kai įgijo 7 taškų persvarą (23:30). Vis dėlto tuomet prieniškių puolimas sustojo, o vieną po kito tritaškius metę šeimininkai tuo pasinaudojo – „Aris“ spurtavo 14:0 (37:30). Įpusėjus rungtynėms „Aris“ priekyje 42:36. Per pirmuosius dud kėlinius graikai pataikė 8 tolimus metimus iš 16 (50 proc.).

Trečiajame kėlinyje „Rūdupiui“ varžovų nepavyko pasivyti (65:60), tačiau tai jie padarė ketvirtajame kėlinyje. Po trijų tritaškių iš eilės prieniškiams buvo pavykę ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą (76:78), o žaisti buvo likę mažiau nei minutę.

Vis dėlto graikams pavyko išlyginti rezultatą, o paskutinis S.Buterlevičiaus metimas buvo netikslus. Komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu „Rūdupis“ vertėsi be dviejų pagrindinių žaidėjų – G.Oreliko ir A.Urbučio, kurie aikštelę paliko dėl penkių pražangų. Prieniškiai varžovų gynyboje klimpo, o „Aris“ didino persvarą.

„Aris“: Dominicas Jamesas 22, Ronaldas Davisas 19, Christos Tapoutos 18, Sergio Keruschas ir Dmitris Tsaldaris po 13.

„Rūdupis“: Arminas Urbutis 20, Dainius Šalenga 14, Gintaras Kadžiulis 12, Adas Juškevičius ir Simas Buterlevičius po 1, Aidas Viskontas 8, Gediminas Orelikas 6, Edgaras Želionis 4 (5 min.), Justas Sinica 2 (1/12 metimai, 7 atk. kam.).

Kitose C grupės rungtynėse „CEZ Nymburk“ be didesnio vargo 92:75 įveikė „GasTerra Flames“ ir tapo grupės nugalėtoja.

1 kėlinys 1min.

Rungtynės prasidėjo. „Rūdupio“ starto penketas: D.Šalenga, A.Juškevičius, G.Kadžiulis, G.Orelikas, E.Želionis.

1 kėlinys 3min.

„Rūdupis“ sėkmingai pradėjo rungtynes ir išsiveržė į priekį (2:5), tačiau netrukus šeimininkai persvėrė rezultatą (7:5).

1 kėlinys 5min.

Puikiai rungtynes pradėjo D.Šalenga, per pirmąsias penkias minutes surinkęs 6 taškus. Įpusėjus pirmajam kėliniui „Rūdupis“ priekyje – 11:12.

1 kėlinys 7min.

Keturi iš eilės G.Oreliko taškai neleidžia „Rūdupiui“ atitrūkti – šeimininkai smeigia du tritaškus (17:16).

1 kėlinys 10min.

A.Viskontas paskutinėmis kėlinio sekundėmis išlygina rezultatą. Po pirmojo ketvirčio nė viena komanda neturi pranašumo – 20:20.

2 kėlinys 3min.

Po A.Viskonto tritaškio ir J.Sinicos dvitaškio „Rūdupis“ vėl priekyje, bet persvara kukli – 23:25.

2 kėlinys 4min.

G.Orelikas prasižengia jau 3 kartą.

2 kėlinys 5min.

A.Urbutis didina persvarą iki 4 taškų – 23:27.

2 kėlinys 6min.

Apsigynęs „Rūdupis“ dar kartą baudžia varžovus – iš toli ptaiko G.Kadžiulis ir lietuvių persvara jau 7 taškai (23:30).

2 kėlinys 7min.

„Aris“ atsakas: spurtas 8:0. Graikai spurto metu dukart pataikė iš toli. Šeimininkai priekyje 31:30.

2 kėlinys 8min.

Dar vienas R.Daviso tritaškis.... Jis pelnė jau 8 taškus. Rezultatas – 34:30.

2 kėlinys 9min.

R.Davisas tęsia savo šou. 29-erių amerikietis pataiko trečią tolimą metimą (3/3) ir didina „Aris“ persvarą iki 7 taškų – 37:30. „Rūdupis“ atkarpą pralaimi 0:14...

„Aris“ pataikė 8 iš 16 tritaškių. Graikų klubas priekyje 40:34.

2 kėlinys 10min.

Įpusėjus rungtynėms „Aris“ turi 6 taškų pranašumą – 42:36.

3 kėlinys 3min.

Per pirmąsias trejas trečiojo kėlinio minutes „Rūdupiui“ pavyko sumažinti atsilikimą iki 2 taškų (46:44).

3 kėlinys 6min.

„Perlaužti“ žaidimo „Rūdupiui“ nepavyksta. Po keturių iš eilės „Aris“ taškų  „Rūdupis“ pataiko iš toli (50:47), tačiau netrukus šeimininkai vėl pabėga į priekį, įgydami jau dviženklę persvarą – 59:49.

3 kėlinys 7min.

A.Urbutis vien per trečią kėlinį pelnė net 11 taškų (iš viso 17), tačiau jis prasižengęs jau 4 kartus. Tiek pat pražangų turi ir G.Orelikas. „Rūdupis“ atsilieka 59:52.

3 kėlinys 10min.

S.Butelrevičiaus tritaškis mažina atsilikimą iki 3 taškų – 63:60.

Kėlinį dėjimu užbaigia S.Keruschas. Po trijų kėlinių „Aris“ priekyje 65:60.

4 kėlinys 1min.

G.Orelikas paskutinį rungtynių ketvirtį pradeda dvitaškiu – 65:62.

4 kėlinys 2min.

Dvi minutes šeimininkai nepelno taškų...

4 kėlinys 3min.

G.Oreliko pasirodymas baigtas. Jis prasižengė penktą kartą. Per 21 žaidimo minutę G.Orelikas pelnė 6 taškus ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

4 kėlinys 4min.

Lieka žaisti 6 min. 19 sekundžių. „Aris“ priekyje 67:64.

Po ilgos pertraukos R.Davisas pelno taškus... 69:64.

4 kėlinys 6min.

Po S.Buterlevičiaus baudos metimų 69:66 ir minutės pertraukėlė.

4 kėlinys 7min.

Aikštelę dėl 5 pražangų palieka ir vidurio puolėjas A.Urbutis. Jis šįvakar pelnė 20 taškų ir atkovojo 5 kamuolius. Rezultatas – 71:66.

4 kėlinys 9min.

„Rūdupis“ spurtuoja. Iš toli pataiko S.Buterlevičius ir G.Kadžiulis, dvitaškį pataiko D.Šalenga ir rezultatas jau lygus – 74:74.

4 kėlinys 10min.

Dar vieną tritaškį smeigia D.Šalenga! „Rūdupis“ jau priekyje 76:78. Lieka minutė....

„Aris“ prameta iš toli... Kamuolį atkovoja „Rūdupis“...

A.Juškevičius nepataiko, o „Aris“ lygina rezultatą... 78:78. Lieka 6 sekundės.

S.Buterlevičius nepataiko iš toli... Pratęsimas.... 78:78.

1 pratęsimas 1min.

Pratęsimo pradžioje komandos apsikeičia rezultatyviomis atakomis. „Rūdupis“ priekyje 80:81.

1 pratęsimas 2min.

16 taškų pelnęs D.Jamesas prameta du baudos metimus.

1 pratęsimas 3min.

Kitos atakos metu D.Davisas atsako dviem taškais su pražanga... 83:81.

D.Šalenga, G.Kadžiulis ir J.Sinica mėto pro šalį, o „Aris“ didina persvarą – 85:81.

S.Muldrowas vienos atakos metu „Rūdupio“ žaidėjams „išrašė“ du blokus...

1 pratęsimas 4min.

S.Keruschas pataiko ir „Aris“ atitrūksta – 87:81.

Dar vienas S.Muldrowo blokas... „Rūdupis“ klimpsta...

Lieka 1 min. 30 sek... „Aris“ arčiau kito etapo – 91:83.

1 pratęsimas 5min.

„Rūdupis“ bando gelbėtis pražangomis, tačiau reikia panaikinti jau dviženklį deficitą... 93:83.

S.Muldrowas per pratęsimą blokuoja jau ketvirtą „Rūdupio“ metimą...

Viskas. Prienų „Rūdupio“ žygis Europos taurėje baigiasi. „Aris“ švenčia pergalę rezultatu 96:86 ir keliauja į kitą etapą.