2009 01 06

Prancūzų nervai buvo stipresni

Vilerbano ASVEL krepšininkai atkeršijo vilniečiams už triuškinamą pralaimėjimą pirmose Europos taurės tarpusavio rungtynėse – antradienį savo aikštėje po 20 sekundžių trukusios dramos šventė pergalę 93:90.
„Lietuvos rytas“- ASVEL.
Pirmųjų tarpusavio rungtynių su ASVEL herojus M.Lukauskis Vilerbane pelnė vos 2 taškus. / 15min.lt/Irmanto Gelūno nuotr.
Temos: 1 Vilerbano ASVEL

Europos taurės E grupės penktajame ture Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda patyrė trečią pralaimėjimą. Išvykoje Rimo Kurtinaičio auklėtiniai 90:93 (26:22, 22:18, 19:31, 23:22) nusileido prancūzų Vilerbano ASVEL klubui. Pirmose rungtynėse Vilniuje ASVEL buvo sutriuškintas 95:74.

Tai neatėmė iš vilniečių galimybės patekti į kitą turnyro etapą, tačiau paskutinėse grupės rungtynėse kitą savaitę viskas priklausys ne tik nuo jų ir ispanų Las Palmaso „Kalise“ rungtynių rezultato, bet ir nuo kitos dvikovos baigties.

Vilerbane du kėlinius iniciatyvą savo rankose laikę vilniečiai neatlaikė varžovų spurto po didžiosios pertraukos. Tiesa, „Lietuvos ryto“ krepšininkams pavyko pavyti aikštės šeimininkus, tačiau per paskutines rungtynių 20 sekundžių sėkmė lydėjo ASVEL komandą. Jos žaidėjams pavyko išpešti daugiau naudos iš baudų mėtymo maratono.

Nugalėtojams 26 taškus pelnė B.Dewaras, po 16 – A.Traore ir Ch.Troutmanas. „Lietuvos ryto“ komandoje išsiskyrė B.Milisavljevičius ir M.Petravičius. Jie pelnė atitinkamai 24 ir 21 tašką. 16 taškų, 6 atkovotus kamuolius ir 6 rezultatyvius perdavimus pridėjo Ch.Eidsonas.

Kitose E grupės rungtynėse ispanų Las Palmaso „Kalise“ namie 74:82 nusileido Rimo Girskio treniruojamai Mariupolio „Azovmaš“ ekipai. Nugalėtojams Simonas Serapinas pelnė 10 taškų, o Rolandas Jarutis - 4.

E grupės turnyro lentelė
(vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas)

1. „Azovmaš“           3    2    397:398 (-1)
2. ASVEL                  3    2    401:427 (-26)
3. „Lietuvos rytas“  2    3    417:401 (16)
4. „Kalise“               2    3    417:406 (11)

Rungtynių eiga

Starto penketai
ASVEL: L.Foirest, E. A.Traore, A,Sy, J.R.Reynoldsas, Ch.Troutmanas.
„Lietuvos rytas“: M.Petravičius, M.Bjelica, M.Lukauskis, Ch.Eidsonas, B.Milisavljevičius.

Pirmas kėlinys

Apsikeitusios netaikliais metimais komandos savo taškų sąskaitas atidaro nuo baudų metimo linijos. Vilniečiai keliose atakose iš eilės klysta, laimei, aikštės šeimininkai labai netaikliai meta. Pamažu ekipos įsibėgėja ir sužaidus 4 minutes rezultatas lygus – 8:8.

Po M.Lukauskio, M.Petravičiaus ir S.Babrausko taiklių metimų svečiams pavyksta susikrauti 8 taškų pranašumą 20:12. Prancūzai sugeba skirtumą sumažinti iki 4 taškų – 22:26.

Antras kėlinys

ASVEL krepšininkai išlygina rezultata 26:26, tačiau iniciatyvos varžovams neleidžia perimti taiklus B.Milisavljevičius tritaškis. M.Bjelica puikiai kovoja po krepšiu, jo dėka „Lietuvos rytas“ vėl priekyje 32:26.

Paleisti svečių Vilerbano komanda neketina – įpusėjus ketvirčiui vilniečių pranašumas vos taškas – 34:35. Kova išsilygina – į priekį išsiveržia tai viena, tai kita komanda. Didesnį pranašumą „Lietuvos rytui“ prieš pertrauką padeda vėl susigrąžinti B.Milisavljevičius ir A.Jomantas – 40:48.

Svečių ekipoje išsiskiria B.Milisavljevičius ir M.Petravičius. Jie per du kėlinius pelnė atitinkamai 15 ir 12 taškų, o aikštės šeimininkų gretose daugiausiai taškų pelnė Ch.Troutmanas. Jo sąskaitoje 10 taškų.

Trečias kėlinys

Po pertraukos abi komandos daugiau dėmesio skiria ne gynybai, o puolimui. Tuo labiau pasinaudoja aikštės šeimininkai – per tris minutes šiek tiek apmažina skirtumą (49:52), o po L.Foirest tritaškio rezultatas tampa lygus.

Prancūzai įsūdo dar vieną tritaškį ir įpusėjus kėliniui pirmauja 55:52. Aikštės šeimininkai toliau tęsia spurtą – 59:52, laimei vilniečiai atitoksta. Iš miego juos pažadina M.Gecevičiaus tritaškis. „Lietuvos ryto“ krepšininkai per kelias atstato status quo, o rezultatą įspūdingu dvitaškiu persveria Ch.Eidsonas – 59:60.

Kėlinio pabaigoje nė vienai komandai nepavyksta įgyti didesnio pranašumo. Dvikovos nugalėtojas turėtų paaiškėti per likusias rungtynių 10 minučių. Po trijų kėlinių prancūzai priekyje 71:67.

Ketvirtas kėlinys

Ketvirtį taikliu tritaškiu pradeda B.Milisavljevičius, kova vyksta taškas į tašką. Sužaidus tris minutes – 73:73. Po poros vilniečių klaidų ir greitų aikštės šeimininkų kontratakų - 77:73.

Įpusėjus kėliniui nesportinę pražangą užsidirba S.Babrauskas. Tai palengvina ASVEL uždavinį, tačiau prancūzai šios sitacijos nesugeba panaudoti savo naudai. Svečiai turi puikias galimybes pasivyti varžovus, tačiau nepataiko A.Jomantas, sužingsniuoja S.Babrauskas.

„Lietuvos ryto“ krepšininkai vengia imtis iniciatyvos ir mesti, tad ilgas perdavimų maratonas baigiasi klaidomis. Vilerbano komandai vėl pritrūksta sėkmės tuo pasinaudoti. Likus žaisti tris minutes vilniečiai skirtumą mažina iki minimumo – 79:78.

B.Milisavljevičiaus ir du Ch.Eidsono iš eilės tritaškiai leidžia persverti rezultatą „Lietuvos ryto“ naudai – 86:87. Prancūzai po pražangos pataiko abu baudos metimus (88:87), o likus žaisti mažiau nei pusę minutės klysta vilniečiai.

Po L.Foirest taiklių dviejų baudos metimų – 90:87, B.Milisavljevičiui varžovai neleidžia mesti nuo trijų taškų linijos ir prasižengia. Šis pataiko vieną baudos metimą iš dviejų. Po dar vienos pražangos L.Foirest nuo baudų linijos taiklus tik kartą, o B.Milisavljevičius sumeta abu baudos metimus – 91:90. L.Foirest vėl pataiko tik vieną baudos metimą, o B.Milisavljevičiaus tritaškis netaiklus. Vilniečiai dar sugeba prasižengti, o prancūzai prie pergalės prideda dar vieną tašką – 93:90.