2011 04 18

Prienų „Rūdupis“ žengė pirmąjį žingsnį LKL pusfinalio link

Prienų „Rūdupio“ krepšininkai pergalingai pradėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) atkrintamąsias varžybas. Sezono „išsišokėliai“ namuose 76:62 (22:16, 14:13, 20:15, 20:18) užtikrintai nugalėjo Panevėžio „Techasą“ ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.
Adas Juškevičius
Adas Juškevičius / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Antroji dvikova Panevėžyje vyks trečiadienį.

Pirmosiomis minutės „Techasas“ galėjo pasigirti pavyzdingu pataikymu, tačiau Aukštaitijos sostinės klubą skandino klaidos (5 kl. per 5 min.). Tuo tarpu šeimininkai naudojosi varžovų dėkingumu – 11:5. Galiausiai panevėžiečiams nebekrito, o „Rūdupis“ nieko nelaukė ir grėsmingai atitrūko – 22:12. Tiesa, „Techaso“ padėtį kiek palengvino keturi iš eilės pelnyti taškai ketvirčio pabaigoje – 16:22.

Antrojo kėlinuko pradžioje, po šešių iš eilės svečių taškų, komandas skyrė jau tik du taškai (24:22), bet čia pat sekė J.Sinicos ir E.Dainio tritaškiai, atstatę „Rūdupiui“ apčiuopiamą persvarą – 30:22. Kėlinio pabaigoje abu klubai apsikeitė rezultatyviomis atakomis, tačiau skirtumas pernelyg nepakito ir po 20 minučių kovos „Rūdupis“ pirmavo 36:29.

Po pertraukos komandos dažnai klydo ir krepšininkų metimai skriejo pro šalį. Visgi iš duobės pirmi išsikapstė prieniškiai, bendromis pastangomis susikrovę 12 taškų persvarą – 45:33. Tiesa, „Techaso“ priekinė linija su naujoku E.Dimša priešakyje pasistengė, kad deficitas gerokai sumažėtų – 43:48. Tačiau Panevėžio klubui kėlinuko pabaiga susiklostė tragiškai – „Rūdupis“ „įsūdė“ du tolimus metimus ir prieš lemiamą mačo dalį prieniškiai solidžiai pirmavo 56:44.

Rezultatyviai ketvirtojo kėlinio pradžioje žaidęs „Rūdupis“ nusprendė nelaukiant mačo pabaigos sudėtis visus taškus ant „i“ – 65:49. „Techasas“ priešinosi, tačiau atkurti intrigos G.Leonavičiaus auklėtiniai nepajėgė. „Rūdupis“ žengė pirmąjį žingsnį pusfinalio link.

R.Alijevas „Rūdupyje“ debiutavo 6 taškais (2/11 metimų), 5 atkovotais kamuoliais ir 4 rezultatyviais perdavimais, o E.Dimšos debiutas „Techase“ pažymėtas 12 taškų ir 5 po krepšiu sugriebtais kamuoliais.

„Rūdupis“: Justas Sinica 13, Vytenis Lipkevičius (7 atk. kam.) ir Adas Juškevičius po 12, Giedrius Jankauskas 11, Gediminas Orelikas ir Evaldas Dainys po 9.

„Techasas“: Egidijus Dimša ir Tomas Rinkevičius (5 kl.) po 12, Gintaras Leonavičius 9, Vaidotas Volkus (6 atk. kam.), Darius Šilinskis ir Andrius Aleksandrovas (2/8 met.) po 7.