2014 12 03

„Raptors“ nutraukė dviejų pralaimėjimų seriją, o Jonas Valančiūnas vėl sublizgėjo

Jonas Valančiūnas antradienį buvo itin naudingas komandai ir padėjo „Toronto Raptors“ (13/4) ekipai nutraukti dviejų pralaimėjimų seriją bei vėl kilti į NBA čempionato lyderių pozicijas. Dwane‘o Casey treniruojama kanadiečių ekipa svečiuose 117:109 (31:22, 26:33, 35:28, 25:26) įveikė kol kas vidutiniškai žaidžiančią „Sacramento Kings“ (9/8).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Toronto klubas šioje dvikovoje priešininką vytis turėjo vos 13 sekundžių, kai antrajame kėlinyje du taškus įmetė Omri Casspi. Visą kitą laiką „Raptors“ diktavo sąlygas, o trečiajame kėlinyje buvo įgijęs 14 taškų pranašumą 86:72.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, po taiklaus Rudy Gay‘aus metimo, „Kings“ pakilo lemiamam šturmui ir sumažino skirtumą iki 4 taškų – 101:105. Tačiau tuomet Amiras Johnsonas ir J.Valančiūnas įmetė 4 taškus be atsako ir „Raptors“ vėl atitrūko – 109:101.

Per likusį laiką Toronto krepšininkai surasdavo atsakymų į kiekvieną šeimininkų bandymą sukurti susitikime intrigą ir laimėjo 117:109.

Tai buvo vos trečia „Raptors“ pergalė Sakramente per pastarąsias 18 rungtynių.

J.Valančiūnas per 33 minutes įmetė 15 taškų (3/6 dvit., 9/10 baud.), atkovojo 8 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, bet po dukart suklydo ir prasižengė.

„Raptors“: Kyle‘as Lowry 27 (9/18 dvit., 1/3 trit., 6/6 baud., 13 rez. perd.), Terrence‘as Rossas 20, Jamesas Johnsonas 19, Jonas Valančiūnas 15, Patrickas Pattersonas ir Greivis Vasquezas po 12, Amiras Johnsonas 8.

„Kings“: Benas McLemore‘as 21 (7/12 dvit., 1/5 trit., 4/4 baud.), Rudy Gay'us 20 (10 rez. perd.), Derrickas Williamsas 18, Ramonas Sessionsas 15.

Naudingiausias praėjusio sezono NBA krepšininkas antradienį pirmą kartą šį sezoną išbėgo į aikštę oficialiose rungtynėse. Tačiau jo sugrįžimo pergalei nepakako.

Kevino Duranto vedama „Oklahoma Thunder“ ekipa (5/13) išvykoje 104:112 (26:29, 26:40, 22:16, 30:27) nusileido „New Orleans Pelicans“ (8/8).

K.Durantas beveik per 30 minučių įmetė 27 taškus ir atrodė visiškai pasveikęs po pėdos kaulo įskilimo, dėl kurio nerungtyniavo pirmąsias 6 sezono savaites.

Kiti antradienio NBA rezultatai:

„Clevaland Cavaliers“ – „Milwaukee Bucks“ 111:108 (30:23, 22:31, 27:25, 32:29).

„Atlanta Hawks“ – „Boston Celtics“ 109:105 (30:42, 20:24, 30:19, 29:20).

„Detroit Pistons“ – „Los Angeles Lakers“ 96:106 (19:19, 26:27, 20:35, 31:25).

„New York Knicks“ – „Brooklyn Nets“ 93:98 (18:27, 27:22, 19:28, 29:21).

„Chicago Bulls“ – „Dallas Mavericks“ 129:132 (26:25, 21:34, 27:21, 34:28, 13:13, 11:8), po 2 pratęsimų.

„Denver Nuggets“ – „Portland Trail Blazers“ 103:10 (31:23, 25:27, 29:28, 18:27).

„Phoenix Suns“ – „Indiana Pacers“ 116:99 (26:28, 28:28, 29:23, 33:20).