2014 01 28 /21:03

Namų sienos padėjo: „Lietuvos rytas“ 87:75 atsirevanšavo CAI klubui

Antradienį „Siemens“ arenoje Vilniaus „Lietuvos rytui“ pavyko atkeršyti Saragosos CAI ekipai už žeminantį pralaimėjimą prieš savaitę Ispanijoje. Atsakomajame Europos taurės „Last 32“ etapo P grupės mače fantastiškai ketvirtąjį kėlinį sužaidę vilniečiai savo sirgalių akivaizdoje 87:75 (27:20, 25:26, 14:16, 21:13) patiesė ispanus ir įsirašė antrąją pergalę.
Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Saragosos CAI
Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Saragosos CAI / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Prisijunkite prie beveik 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Beviltiškai pirmąjį tarpusavio mačą pralaimėję vilniečiai vis dėlto sugebėjo įkąsti Saragosos CAI ekipai.

Vilniečiai nuo pirmųjų mačo minučių turėjo mažesnį ar didesnį pranašumą, tačiau Saragosos komanda vis bandė grąžinti mačo intrigą. Mačo lūžis įvyko ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai, po R.Seibučio ir M.Gecevičiaus inicijuoto spurto sostinės klubas laimėjo atkarpą 11:0 ir paskandino CAI laivą.

Pirmasis mačo kėlinys vyko taškas į tašką, tik paskutinėmis minutėmis surengę nedidelį spurtą vilniečiai sugebėjo susikrauti apčiuopiamą 7-ių taškų pranašumą.

Sostinės ekipa antrajame kėlinyje po mačo didvyrio M.Gecevičiaus tritaškio įgijo 10-ies taškų persvarą ir užtikrintai pirmavo. Ispanai du kartus bandė atsitiesti – antrojo ir trečiojo kėlinio pabaigose. Nors CAI jau kvėpuodavo „Lietuvos rytui“ į nugarą, sostinės klubas tuoj pat truktelėdavo į priekį.

Prieš lemiamą ketvirtį ispanai sumažino deficitą iki 4-ių, tačiau vilniečiai mačo taškus pradėjo dėlioti vos prasidėjus paskutiniam kėliniui. Pusę kėlinio CAI nesugebėjo pelnyti nė taško, o vilniečiai tiesiog smaginosi savo arenoje ir įgijo 15 taškų persvarą. Ketvirtajame kėlinyje į nokdauną pasiųsti ispanai neatsitiesė ir krito „Siemens“ arenoje.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 22 (5/7 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 6/6 baudų metimai), R.Seibutis 18, J.Palaciosas 13, D.Songaila 10, T.Lydeka 7, S.Jelovacas 6, S.Babrauskas, G.Orelikas, Z.Dowdellas po 3, O.Cookas (8 rez. perd.) 2.

CAI: H.Norelis 16, J.Stefanssonas 15, D.Rudezas 11, G.Šermadinis 9, M.Rollas 8, A.Urtasunas 6, V.Sanikidzė ir J.Tabu po 4, P.Llompartas 2.

Mačo statistika

„Lietuvos rytas“ – CAI 87:75 (27:20, 25:26, 14:16, 21:13)

Dvitaškiai: 56,8 proc. (25/44) – 55,9 proc.(19/34)

Tritaškiai: 33,3 proc. (6/18) – 26,1proc. (6/23)

Baudų metimai: 82,6 proc. (19/23) – 76 proc. (19/25)

Atkovoti kamuoliai: 36 – 30

Klaidos: 7 – 12

Rezultatyvūs perdavimai: 20 – 15

Perimti kamuoliai: 5 – 5

Blokai: 1 – 1

Penktąsias turnyro rungtynes Vilniaus „Lietuvos rytas“ vasario 12 dieną svečiuose žais su Stambulo „Besiktas“ krepšininkais, kuriems pirmosiose tarpusavio rungtynėse namuose pralaimėjo nusileido 101:103.

P grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Stambulo „Besiktas“ (Turkija) 3 0 244:233
2. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 2 2 332:355
3. Zagrebo „Cedevita“ (Kroatija) 1 2 227:222
4. Saragosos CAI (Ispanija) 1 3 299:292

Į atkrintamąsias Europos taurės turnyro varžybas pateks dvi geriausios grupės komandos.

Kitų mačų rezultatai:

Ulmo „Ratiopharm“ – Nantero JSF 86:72 (27:21, 16:16, 27:13, 16:22) (I grupė)

„Banco Sardegna“ – Gravlino-Diunkerko BCM ( 95:94 (31:21, 26:30, 16:22, 22:21) (J grupė)

----

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys 87:75 (27:20, 25:26, 14:16, 21:13)

10 min. Mačo pabaigoje sirgalius tritaškiu dar pradžiugino G.Orelikas ir sostinės ekipa šventė pergalę 87:75.

7 min. Vis dėlto ispanai dar atrado jėgų kiek apraminti įsismaginusius šeimininkus ir sumažino deficitą iki 8. Tačiau pergale abejoti vilniečiai neleido – dar vienas R.Seibučio tritaškis  82:71.

5 min. „Siemens“ arena skandavo „Rytas“, o sostinės krepšininkai rodė tikrą krepšinio šou. CAI ekipa daugiau nei 5 min. nesurezgė nė vienos rezultatyvios atakos, o vilniečiai, laimėję atkarpą 11:0, nurūko į priekį 77:62.

2 min. Vos prasidėjus lemiamam kėliniui „Lietuvos rytas“ įrodinėjo varžovams, kad pergalės atiduoti neketina. Po M.Gecevičiaus ir R.Seibučio tikslių metimų vilniečiai vėl turėjo dešimties taškų pranašumą.

Trečiasis kėlinys 66:62 (27:20, 25:26, 14:16)

10 min. Komandų puolimas kiek atsigavo tik paskutinėmis ketvirčio minutėmis. CAI ekipa surengė spurtą ir dar kartą pabandė prisivyti vilniečius – priartėjo iki 4-ių taškų 62:66.

5 min. Abi ekipos stengėsi kuo kibiau gintis, todėl ir viena, ir kita sunkiai rasdavo kelių priešininkės krepšio link. Klubai per 2 min. surengė tik po vieną tikslią ataką 60:50.

3 min. Nors abi komandos sunkiai rinko taškus, po M.Gecevičiaus tritaškio Vilniaus klubui pavyko susigrąžinti dviženklę persvarą 58:48.

Antrasis kėlinys: 52:46 (27:20, 25:26)

10 min. Artėjant ilgajai pertraukai sostinės krepšininkus sustabdė jų pačių treneris A.Petrovičius, nubaustas technine pražanga. Iš aštuonių taškų persvaros liko tik ašaros – varžovai sumetė tris baudas ir dar pataikė tritaškį. Netrukus skirtumas sumažėjo iki taško  44:43. Tačiau „Lietuvos rytą“ gelbėti ėmėsi R.Seibutis, kuris tolimu šūviu truktelėjo savo ekipą į priekį. Sostinės komanda po dviejų ketvirčių pirmavo 52:46

7 min. Kibi lietuvių gynyba davė naudos – O.Cookas perėmė kamuolį ir surengė greitą kontrataką, kurios smaigalyje atsidūrė M.Gecevičius. Po dar dviejų jo taškų vilniečiai įgijo dviženklę persvarą 43:33.

5 min. Dar du taškus „Lietuvos rytui“ pridėjo O.Cooko ir T.Lydekos tandemas, „išmaudęs“ varžovus jų baudos aikštelėje. Sostinės klubo įžaidėjas juvelyriškai perdavė kamuolį T.Lydekai ir šis įmetė du lengvus taškus iš po krepšio 39:31.

2 min. Sostinės klubas antrąjį ketvirtį pradėjo varžovus bausdamas tolimais šūviais, jų autoriai – S.Babrauskas ir Z.Dowdellas. Vilniečiai neleido CAI ekipai sumažinti pranašumo ir pirmavo 35:29.

Pirmasis kėlinys: 27:20

10 min. Vilniečių puolimas įsisiūbavo – po J.Palacioso ir R.Seibučio sėkmingų atakų „Lietuvos rytas“ ketvirtį užbaigė pirmaudamas 27:20.

7 min. Iniciatyvos dar kartą ėmėsi „Lietuvos ryto“ lyderis M.Gecevičius, jo tritaškis išvedė sostinės klubą į priekį 17:16.

5 min. M.Gecevičius smeigė tritaškį į varžovų krepšį ir pašokdino sirgalius iš savo vietų, tačiau tuoj pat taikliomis atakomis atsakė ir ispanai. Pastarieji išsiveržė į priekį 11:10.

3 min. Kėliniui prasidėjus komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis ir nė vienai ekipai nepavyko kiek labiau atitrūkti nuo varžovės. Po J.Palacioso dvitaškio vilniečiai pirmavo 8:7.

Startinis „Lietuvos ryto“ penketas: M.Gecevičius, O.Cookas, J.Palaciosas, G.Orelikas, D.Songaila.